07136476172 - 09172030360 [email protected]

درمان حملات پنیک با نوروفیدبک در شیراز با هم بشنویم:

اگر به دنبال مرکزی برای درمان حملات پنیک با نوروفیدبک در شیراز هستید، به شما پیشنهاد می کنیم حتما این مطلب را مطالعه کنید. نوروفیدبک یک روش درمانی غیر تهاجمی و غیردارویی است که برای درمان انواع اختلالات استرس و اضطراب از جمله حملات پنیک استفاده می شود.

برای بیش از 10 سال، کلینیک سلامت مغز دانا از نوروفیدبک و روش های غیر دارویی دیگر مانند تحریک مغز برای درمان حملات پانیک با موفقیت در شیراز استفاده کرده است.

در واقع، با استفاده از درمان نوروفیدبک و نقشه برداری مغز qEEG، کلینیک سلامت مغز به بسیاری از بیماران کمک کرده است تا بر اختلالات هراس خود غلبه کنند و با کاهش اضطراب، کیفیت زندگی خود را، باز گردانند.

علاوه بر این، از آنجایی که روش های درمانی ما بر تقویت ارتباط ذهن و بدن تاکید دارد، بیماران تا مدت ها پس از پایان درمان یا برای همیشه، هیچ علائمی نخواهند داشت.

اگر شما یا دوستانتان از حملات پنیک یا علائم اختلال هراس رنج می‌برید، می توانید با ما تماس بگیرید

آدرس: شیراز بلوار بعثت (حدفاصل چهارراه خلدبرین و فلکه سنگی) مجتمع پزشکی مریم طبقه پنجم – واحد 13 انستیتو سلامت مغز

ایمیل: [email protected]

اینستاگرام: danabrain.ir@

تلفن: 07136476172 – 09172030360  

نوروفیدبک چیست؟

نوروفیدبک درواقع نوعی بیوفیدبک است و که با استفاده از امواج مغز کار می کند.

بیوفیدبک عملکردهای فیزیکی بدن مانند تنش عضلانی، دمای بدن، فعالیت غدد عرق ، تغییرات ضربان قلب و غیره را اندازه گیری می کند.

از سوی دیگر، نوروفیدبک صرفاً بر بهبود فعالیت الکتریکی در مغز که توسط امواج مغزی اندازه‌گیری می‌شود تمرکز دارد.

قبل از انجام نوروفیدبک، ما از نقشه برداری مغز برای اندازه گیری و ثبت فعالیت امواج مغزی استفاده می کنیم. سپس از این یافته‌ها برای ایجاد پروتکل‌های درمان نوروفیدبک طراحی‌شده مخصوص هر نفر، برای شرایط منحصر به فرد هر بیمار استفاده می‌کنیم.

این پروتکل‌های درمانی به بیماران کمک می‌کنند تا از ارتباط ذهن و بدن خود برای رسیدن به آرامش عمیق‌تر حفظ کند، و با تمرین، تکنیک‌های خودتنظیمی، می‌تواند به بیماران کمک کند تا از حمله پانیک پیش رو جلوگیری کند و علائم اختلال پنیک را کاهش دهند. درواقع به کمک نوروفیدبک بیمار کنترل خود را به دست می آورد.

نوروفیدبک چگونه کار می کند؟

نوروفیدبک به این شکل عمل می کند که به بیماران اجازه می دهد در لحظه از نحوه عملکرد مغز خود آگاه شوند و به کمک آن درمان لازم انجام شود.

در واقع، این ویژگی نوروفیدبک است که به بیماران اجازه می دهد تا نحوه تأثیرگذاری بر عملکرد مغز خود را تنظیم کند.

کندترین امواجی که مغز انسان می تواند تولید کند امواج دلتا هستند. این امواج آهسته برای عملکرد صحیح مغز بسیار مهم هستند و عمدتاً زمانی رخ می دهند که ما عمیقاً می خوابیم. اگر هنگام خواب به اندازه کافی این امواج را نداشته باشیم، ممکن است با احساس خستگی و بی قراری از خواب بیدار شویم.

کندترین امواج بعدی مغز امواج تتا هستند. این امواج آهسته زمانی اتفاق می‌افتند که ما رویاپردازی می‌کنیم یا شروع به خوابیدن می‌کنیم. اما داشتن بیش از حد یا ناکافی این امواج آهسته مغز ما را از عملکرد بهینه باز می دارد.

هنگامی که چشمان خود را می بندیم و استراحت می کنیم یا مدیتیشن می کنیم، امواج آلفا در قسمت پشتی مغز به طور قابل توجه ای افزایش می یابد. افزایش امواج آلفا برای کاهش اضطراب و توقف حملات پانیک مهم است.

امواج بتا سریعترین امواج مغزی هستند. امواج بتا زمانی افزایش می‌یابد که فرد بر روی وظایف یا تکالیف شغلی تمرکز می‌کند. امواج مغزی بیش از حد بتا با اضطراب مرتبط است.

در حالی که همه انواع مختلف امواج مغزی ضروری هستند، میزان بسیار زیاد یا خیلی کم هر یک از آنها می تواند منجر به نوعی اختلال شناختی شود. با استفاده از نقشه برداری مغز میزان غیر طبیعی این امواج مغزی در هر فرد مشخص می شود.

با نوروفیدبک، بیماران می توانند یاد بگیرند که الگوهای امواج مغزی خود را، بهبود بخشند و تقویت کنند تا امواج مغزی طبیعی تری ایجاد شود.

حمله پنیک چیست؟

حملات پنیک می تواند به دلیل یک اختلال اضطرابی درمان نشده یا تشخیص داده نشده یا در طول یک اتفاق استرس زا ایجاد شود. حملات پانیک، حاد هستند، به این معنی که به طور ناگهانی و اغلب بدون هشدار ایجاد می شوند. اختلال پنیک یک وضعیت مزمن از حملات پنیک است.

علاوه بر این، حمله پانیک زمانی رخ می دهد که یک فرد “تهدیدی” را متوجه شود، که در واقع در محیط وجود ندارد. این تهدید فقط یک “فکر” است که می تواند حمله پنیک را ایجاد کند. این تهدید باعث می شود که واکنش مبارزه یا فرار فرد به طور ناگهانی فعال شود، که می تواند باعث استرس و اضطراب زیادی شود.

حملات پانیک اغلب منجر به از دست دادن احساس امنیت شخصی در فرد می شود. هنگامی که حملات پانیک درمان نشوند، می توانند فرد را ناتوان کرده و باعث ایجاد اضطراب شدید و مزمن و سایر علائم مرتبط با استرس در او شوند.

علائم حمله پنیک

هنگامی که پاسخ مبارزه یا فرار آغاز می شود، مواد شیمیایی در بدن و مغز تولید می شود تا فرد را برای جنگ یا فرار آماده کند. بدون وجود تهدید واقعی، نتیجه هنوز مجموعه ای از علائم روانی و یک حس کلی از خطر، ترس شدید یا حتی عذاب است.

علائم دیگر عبارتند از:

 • تنگی نفس
 • تپش قلب
 • درد یا ناراحتی قفسه سینه
 • لرزیدن
 • احساس خفه شدن
 • احساس خفگی یا توده در گلو
 • احساس جدایی از واقعیت یا خود
 • تعریق
 • حالت تهوع یا ناراحتی شکمی
 • احساس سرگیجه، سبکی سر، یا غش
 • بی حسی یا گزگز
 • لرز یا احساس گرما
 • ترس از دست دادن کنترل
 • احساس “دیوانه شدن”
 • ترس غیر منطقی از مردن

درمان حملات پنیک با نوروفیدبک در شیراز

برای درمان حملات پنیک با نوروفیدبک در شیراز پیشنهاد ما به شما کلینیک سلامت مغز است. در طول 10 سال گذشته، کلینیک سلامت مغز با استفاده از نوروفیدبک و تحریک مغز به عنوان درمانی برای اختلالات مختلف پیشگام بوده است. با ادغام فناوری های عصببی (نوروتکنولوژی) با رشته های روانپزشکی، مغز و اعصاب، علوم رفتاری، روانشناسی و علوم اعصاب، کلینیک سلامت مغز قادر است درمان جامع و متناسب با هر بیمار را ارائه دهد.

در کلینیک سلامت مغز در ابتدا، شما توسط متخصص اعصاب و روان (روانپزشک) ارزیابی خواهید شد همچنین در صورت لزوم ارزیابی های لازم توسط متبحر ترین روانشناسان زن و مرد در مرکز سلامت مغز انجام خواهد شد. همچنین متخصصین علوم اعصاب برای دریافت بهترین پروتکل های عصبی شما را راهنماهی خواهند کرد. سپس بسته به شرایط شما، ممکن است ارزیابی های تکمیلی مانند نقشه برداری مغز انجام شود. بر اساس نتایج ارزیابی، راهکار های درمانی مختلفی مانند دارودرمانی یا روش های غیر دارویی مانند نوروفیدبک، بایوفیدبک، تحریک فراجمجمه ای مغز با جریان مستفیم، تحریک مغناطیسی مغز، مدیتیشن، تنظیم سیستم اتونوم، رواندرمانی، تست خواب و … در مرکز سلامت مغز برای شما انجام خواهد شد.

درمان با نوروفیدبک برای حملات پانیک، به بیمار آگاهی از فعالیت و عملکرد فعلی مغز خود را می دهد. با راهنمایی و حمایت متخصصین ما، بیمار یاد می‌گیرد که واکنش‌های روانی فیزیولوژیکی خود را به یک تهدید فرضی شناسایی و تنظیم کند. سپس، همانطور که بیمار به درمان خود ادامه می دهد، به یادگیری و بهبود خود تنظیمی ادامه می دهد که می تواند آنها را قادر به توقف یا جلوگیری از حملات پانیک کند.

کلینیک سلامت مغز تا به حال به بسیاری از بیماران کمک کرده است تا حملات پنیک خود را با موفقیت کاهش دهند و حتی به طور کامل درمان کند.

فواید درمان حملات پنیک با نوروفیدبک

نوروفیدبک یک درمان ترجیحی برای حملات پنیک، به ویژه در مواردی که سایر گزینه های درمانی شکست خورده اند. نوروفیدبک در صورتی که توسط متخصص انجام شود، یک روش ایمن و غیر تهاجمی و غیردارویی است، بنابراین لازم نیست نگران عوارض جانبی ناخوشایند و غیرمنتظره باشید.

از دیگر مزایای درمان نوروفیدبک برای حملات پانیک می توان به بهبود اعتماد به نفس و احساس امنیت، کاهش استرس، افسردگی و اضطراب و افزایش تمرکز اشاره کرد.

شاید بهترین مزیت نوروفیدبک برای حملات پانیک این واقعیت است که می تواند با بهبود اتصالات عصبی در مغز، بهبودی پایدار وطولانی مدت را ایجاد کند.  در واقع، از آنجایی که بیمار بر درمان و  خودتنظیمی کنترل دارد، می‌تواند مدت‌ها پس از تکمیل درمان، به تمرین تکنیک‌ها ادامه دهد.

مقایسه نوروفیدبک با درمان دارویی حملات پنیک

درمان سنتی حملات پانیک به طور کلی شامل دارو درمانی است. اگر چه، برخی از داروها می توانند به آرامش فرد و کاهش حملات پنیک کمک شایانی کنند، متأسفانه، هنگامی که بیمار دارو را قطع می کند، حملات اضطراب و پنیک ممکن است، بازگردد. مگر اینکه بیمار اقداماتی را برای تغییر واکنش خود به عوامل استرس زا انجام دهد، این اقدامات می تواند شامل رواندرمانی، نوروفیدبک، تحریک مغز و مدیتیشن شود.

آیا نوروفیدبک برای اختلالات پانیک بی خطر است؟

به عنوان یک درمان غیر تهاجمی و غیردارویی، درمان نوروفیدبک برای اختلالات هراس کاملا بی خطر است. تا زمانی که یک متخصص برنامه درمانی را در یک محیط بالینی مناسب تجویز و بر آن نظارت کند، درمان نوروفیدبک می تواند نتایج بلندمدتی برای بهبود کیفیت زندگی ارائه دهد. مطالعه ای در سال 2021 گزارش می دهد که نوروفیدبک برای درمان اختلال اضطراب فراگیر، که حملات پانیک گاهی اوقات یکی از علائم مرتبط با آن است، ایمن و موثر است.

همین امروز با کلینیک سلامت مغز تماس بگیرید

اگر به دنبال درمان حملات پنیک با نوروفیدبک در شیراز هستید، کلینیک سلامت مغز به بیماران بسیاری کمک کرده است تا اضطراب، افسردگی، بی خوابی، ADHD، حملات پانیک و موارد دیگر را بهبود بخشند یا درمان کنند.

ما به نوروفیدبک به عنوان یک درمان ایمن و موثر برای شرایط مختلف اعتقاد داریم و اثرات مثبت آن را بر زندگی بیماران خود دیده‌ایم. اگر شما یا دوستانتان مبتلا به اختلال پنیک در شیراز هستید، همین امروز با کلینیک سلامت مغز تماس بگیرید! کافی است با شماره 07136476172 – 09172030360 در تماس باشید.

 

بهترین مرکز نوروفیدبک در شیراز

معروف ترین دکتر اعصاب و روان شیراز. واقعیت چیست؟!

بهترین مرکز ثبت و تفسیر qEEG / نقشه مغزی در شیراز

واحد مدیتیشن

تحریک مغناطیسی مغز

بهترین روانشناس زن در شیراز

تحریک مغناطیسی مغز

تحریک الکتریکی مغز

کلینیک خواب (اختلالات خواب-سلامت خواب)

به این مقاله امتیاز دهید