07136476172 - 09172030360 [email protected]

بهترین روانشناس زن در شیراز، با هم این مقاله را بشنویم:

برای گرفتن نوبت با ما در تماس باشید:

آیا به دنبال بهترین روانشناس زن در شیراز با همکاری تیم تخصصی متشکل از متخصصین اعصاب و روان و متخصصین علوم اعصاب هستید؟ تیم انستیتو سلامت مغز دانا شیراز با همکاری متخصصین و با استفاده از روش‌های نوین و فناوری‌های پیشرفته، پاسخگوی نیازهای شما خواهد بود. برای گرفتن نوبت با ما تماس بگیرید.

آدرس: شیراز بلوار بعثت (حدفاصل چهارراه خلدبرین و فلکه سنگی) مجتمع پزشکی مریم طبقه پنجم – واحد 13 انستیتو سلامت مغز

ایمیل: [email protected]

اینستاگرام: danabrain.ir@

تلفن: 07136476172 – 09172030360  

علم و صداقت مهم است
ما هر خدمتی را که در زمینه روانشناسی ارائه می کنیم به دقت مورد بررسی قرار می دهیم، بنابراین می توانید مطمئن باشید که تصمیم شما برای دریافت خدمت در کلینیک سلامت مغز مورد تایید و زیر نظر متخصصین خبره می باشد.

 

اگر به دنبال یک روانشناس زن در شیراز هستید، انتخاب مناسب که بتواند نیازهای خاص شما را برآورده کند، مهم است. عوامل زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفت، از نوع خدمات روانشناسی ارائه شده تا مدارک و مجوزهای مهم. از این نکات برای یافتن بهترین روانشناس زن در شیراز کمک بگیرید.

دانستن اینکه چه ویژگی‌هایی در یک روانشناس مهم‌ است می‌تواند به شما کمک کند روانشناس مناسب خود را پیدا  کنید. روانشناسان موفق دارای بسیاری از ویژگی های بین فردی هستند که شما در دوست خود به دنبال آن هستید. آنها صمیمی هستند، به شما قوت قلب می دهند و روی موفقیت شما سرمایه گذاری می کنند.

چرا روانشناس زن؟

لایل زیادی وجود دارد که ممکن است به دنبال بهترین روانشناس زن شیراز باشید. برخی افراد ترجیح می دهند با درمانگری از جنس خود صحبت کنند. این می تواند به دلایل مختلفی باشد، از جمله:

 • راحتی: گاهی اوقات برای یک زن راحت تر است که مثلاً با زن دیگری صحبت کند. این به خصوص در مورد موضوعات شخصی یا حساس صادق است.
 • تجربه: زنان و مردان ممکن است تجربیات متفاوتی داشته باشند. یک روانشناس زن ممکن است بهتر بتواند با مشکلاتی که زنان با آن مواجه هستند ارتباط برقرار کند و به آنها کمک کند.
 • اعتماد: هویت های جنسی مشابه می تواند به ایجاد اعتماد بین درمانگر و بیمار کمک کند. این امر می تواند به بهبود روند درمان کمک کند.

در برخی موارد، ممکن است یک زن به دلیل تجربه تروما یا سوء استفاده جنسی، از صحبت کردن با یک درمانگر مرد احساس راحتی نکند. در این صورت، مراجعه به یک روانشناس زن می تواند گزینه بهتری باشد.

نمونه هایی از دلایل ترجیح یک روانشناس زن:

 • یک زن می خواهد در مورد مسائل جنسی با یک درمانگر زن صحبت کند.
 • یک زن می خواهد در مورد سوء استفاده جنسی که توسط یک مرد انجام شده است با یک درمانگر زن صحبت کند.
 • یک زن می خواهد در مورد مسائل مربوط به زنانگی با یک درمانگر زن صحبت کند.

چرا یک زن بهتر است روانشناس زن را انتخاب کند؟

روان درمانی یک فرآیند صمیمی و شخصی است که به اعتماد و ارتباط بین درمانگر و بیمار نیاز دارد. در این فرآیند، بیمار باید احساس راحتی کند تا بتواند افکار و احساسات خود را به راحتی با درمانگر در میان بگذارد.

از آنجایی که زنان و مردان از نظر روانی و اجتماعی تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند، ممکن است یک زن بهتر بتواند مشکلات یک زن دیگر را درک کند و به او کمک کند. در ادامه به برخی از دلایلی که یک زن ممکن است ترجیح دهد با یک روانشناس زن صحبت کند، اشاره می‌کنیم:

 1.  درک بهتر از مسائل زنانه: یک روانشناس زن به دلیل تجربه شخصی خود، بهتر می‌تواند مسائل زنانه مانند بارداری، زایمان، یائسگی، روابط زناشویی، و مسائل جنسی را درک کند. این امر می‌تواند به بیمار کمک کند تا احساس کند درمانگر او را بهتر درک می‌کند و می‌تواند به او کمک کند تا با این مسائل کنار بیاید.
 2.  ارتباط راحت‌تر: یک زن ممکن است احساس راحتی بیشتری داشته باشد که با یک زن دیگر صحبت کند. این امر می‌تواند به ویژه در مورد مسائلی که مربوط به بدن یا مسائل جنسی است، صادق باشد.
 3.  پذیرش بیشتر: یک زن ممکن است احساس کند که یک روانشناس زن او را بیشتر می‌پذیرد و قضاوت نمی‌کند. این امر می‌تواند به بیمار کمک کند تا احساس کند می‌تواند آزادانه افکار و احساسات خود را بیان کند.

البته انتخاب روانشناس به ترجیح شخصی بیمار بستگی دارد. برخی از زنان ممکن است ترجیح دهند با یک روانشناس مرد صحبت کنند. در نهایت، مهم‌ترین نکته این است که بیمار با درمانگری احساس راحتی کند که بتواند به او کمک کند.

انتخاب روانشناس زن مناسب در شیراز: ملاحظات و نکات.

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است بخواهید به دنبال خدمات بهترین روانشناس زن شیراز باشید. شاید شما به عنوان یک زن با اضطراب یا افسردگی دست و پنجه نرم می کنید و متوجه شده اید که درمان های سنتی موثر نبوده اند. شاید شما با یک تغییر زندگی دشوار مانند طلاق یا مرگ یکی از عزیزان روبرو هستید. یا ممکن است احساس کنید به کسی نیاز دارید که با او صحبت کنید که دیدگاه منحصر به فرد شما را به عنوان یک زن درک کند.

دلیل شما برای جستجوی درمان هر چه باشد، دیدن یک روانشناس زن مزایای بالقوه دارد. به عنوان مثال، زنان اغلب بیشتر از روانشناسان مرد با نیازهای عاطفی بیماران خود هماهنگ هستند. آنها همچنین ممکن است برای مقابله با مسائلی که مختص زنان است، مانند مسائل مربوط به اندام یک زن یا نگرانی های مربوط به سلامت باروری، قویتر عمل می کنند.

علاوه بر این، مراجعه به یک روانشناس زن می تواند احساس توانمندی بیشتری را برای شما فراهم کند. زنان اغلب با چالش‌های منحصربه‌فردی در جامعه ما مواجه می‌شوند، و صحبت کردن با فردی که این چالش‌ها را می‌فهمد و برای آنها راهکار مناسبی دارد، می‌تواند بسیار ارزشمند باشد. همچنین این روانشناسان زن می‌تواند ابزارهای لازم را برای مقابله با عوامل استرس‌زا در زندگی و ایجاد تغییرات مثبت در رفتار و الگوهای تفکر در اختیار شما قرار دهند.

استفاده از فناوری های عصبی

در دنیای امروز، فناوری به کمک خدمات روان درمانی آمده است. یکی از مواردی که بهترین روانشناس زن شیراز را منحصر به فرد می کند، استفاده از تکنولوژی های روز دنیا و همکاری تیمی با متخصصین مرتبط است.

در کلینیک سلامت مغز، روانشناسان ما با همکاری متخصصین علوم اعصاب و روانپزشکان، از فناوری های عصبی برای درمان مراجعین خود استفاده می کنند. این فناوری ها شامل موارد زیر است:

 • نقشه برداری مغز: این فناوری برای بررسی فعالیت مغز و شناسایی مناطق آسیب دیده استفاده می شود.
 • تحریک فراجمجمه ای مغز با جریان مستقیم (tES): این فناوری برای تحریک مناطق خاصی از مغز استفاده می شود.
 • تحریک مغناطیسی مغز (TMS): این فناوری نیز برای تحریک مناطق خاصی از مغز استفاده می شود.
 • نوروفیدبک: این فناوری برای آموزش فرد به کنترل فعالیت مغز خود استفاده می شود.
 • بیوفیدبک: این فناوری نیز برای آموزش فرد به کنترل عملکردهای بدنی خود استفاده می شود.

استفاده از این فناوری ها می تواند به بهبود روند درمان و کاهش مدت زمان آن کمک کند.

نقشه مغزی

در کلینیک سلامت مغز پس از تشخیص روانشناس یا روانپزشک برای ارزیابی دقیقتر مراجعین ممکن است از نقشه برداری کمی مغز استفاده کنیم.

ما از نقشه برداری مغز (QEEG) برای آرزیابی و آماده سازی پروتکل هایی برای آموزش مغز شما استفاده می کنیم. با نقشه برداری مغز، متوجه می شویم که در نواحی مختلف مغز شما فعالیت مغزی به چه صورت است و آیا این فعالیت از حالت نرمال خارج شده است یا خیر. ما از نقشه برداری مغز استفاده میکنیم تا پروتکل های آموزش مغز شما را تا حد امکان دقیق انجام دهیم. برای اینکه دقیقتر متوجه شود نقشه مغزی چیست اینجا را ببینید. 

ما از نقشه برداری مغز برای ایجاد پروتکل های تحریک مغز شخصی سازی شده استفاده می کنیم

تحریک الکتریکی مغز (tDCS,tACS)

بهترین روانشناس زن شیراز با همکاری تیمی برای بهبود روند رواندرمانی در برخی مواقع مداخلات دیگری مانند تحریک الکتریکی مغز را ممکن است انجام دهند. این نوع تحریک روند رواندرمانی را در افراد مبتلا به افسردگی، اضطراب، وسواس، مشکلات سوء مصرف مواد و الکل تصریع خواهد کرد. تحریک مغز بدون درد است و با تنظیم مدار های مغزی می تواند در روند بهبود شما تاثیر جدی داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد تحریک الکتریکی مغز اینجا را ببینید.

تحریک مغناطیسی مغز (TMS)

نوعی دیگر از تحریک مغز است که توسط متخصصین ما در کلینیک سلامت مغز انجام می شود. در این نوع تحریک با استفاده از جریان مغناطیسی مناطقی از مغز که از حالت نرمال خارج شده اند را می توان تنظیم و تحریک کرد. TMS برای افسردگی مجوز سازمان غذا و داروی آمریکا را دارد. برای اطلاعات بیشتر در مورد TMS اینجا را ببینید.

نوروفیدبک و بیوفیدبک

روش های دیگری هستند که میتواند مکمل رواندرمانی باشد. نشان داده شده است که با نوروفیدبک مغز به شکلی تمرین خواهد کرد که میزان افسردگی و اضطراب در فرد کاهش می یابد. همچنین با استفاده از این روش می توان بر اختلالات خوابی مانند بی خوابی اثر گذاشت. برای اطلاعت بیشتر در مورد نوروفیدبک اینجا را ببینید.

 

آیا بدنبال بهترین روانشناس زن در شیراز هستید؟ همه شما شایسته دریافت بهترین مراقبت هستید. همین امروز زمان مشاوره خود را تنظیم کنید! با ما در تماس باشید.

07136476172-09172030360

آدرس: شیراز بلوار بعثت (حدفاصل چهارراه خلدبرین و فلکه سنگی) مجتمع پزشکی مریم طبقه پنجم – انستیتو سلامت مغز

ایمیل: [email protected]

اینستاگرام: danabrain.ir@

یکی از بزرگترین عوامل تعیین کننده موفقیت درمان این است که چگونه یک فرد می تواند با درمانگر خود ارتباط برقرار کند. یک فرد باید احساس کند که درمانگر او را قضاوت نمی کند، به آنچه می گوید علاقه مند است و او را دقیقاً همانطور که هستند می پذیرد. بنابراین، بسته به موضوعی که فرد برای درمان مراجعه می کند، جنسیت درمانگر می تواند تفاوت قابل توجهی ایجاد کند. ممکن است شما از این مسائل آگاه باشید یا نه. به عنوان مثال، اگر فردی در دوران رشد توسط پدرش مورد بدرفتاری قرار گرفته باشد، ممکن است در اعتماد به یک مرد مشکل داشته باشد، به خصوص اگر او در سن پدر آن فرد باشد. اگر دختر یا زنی مورد آزار جنسی یا تجاوز قرار گرفته باشد، احتمالاً یک زن درمانگر را ترجیح می‌دهد، زیرا بیشتر موارد سوء استفاده/ تجاوز جنسی علیه زنان توسط مردان انجام می‌شود.

اکثر درمانگران را زنان تشکیل می دهند و اکثر افراد تحت درمان را زنان تشکیل می دهند. به طور کلی، زنان بیشتر از مردان نیاز به صحبت کردن در مورد مسائل دارند. مردان اغلب نمی خواهند در مورد یک مشکل صحبت کنند – آنها فقط می خواهند آن را حل کنند. این یک قضاوت یا یک چیز بد نیست، بلکه فقط یک تفاوت بین جنسیت است. مردانی که انتخاب می‌کنند روان درمانگر شوند، معمولاً این طرز فکر را ندارند، زیرا می‌دانند که مردم معمولاً قبل از مراجعه به روان شناس سعی در حل مشکلات خود کرده‌اند و ناموفق بوده‌اند. گاهی اوقات در زوج درمانی، یک درمانگر زن و یک رواندرمانگر مرد ممکن است با هم کار کنند تا هر یک از اعضای زوج احساس کنند که کسی واقعاً دیدگاه آنهارا متوجه می شود.

انواع خدمات روانشناسی بهترین روانشناس زن شیراز

هنگام مراجعه به یک روانشناس زن در شیراز، مهم است که ابتدا به این فکر کنید که به دنبال چه نوع خدماتی هستید. برخی از انواع رایج خدمات روانشناختی عبارتند از:

درمان انفرادی: معمولاً این جلسات یک به یک بین شما و درمانگرتان است که در آن درباره موضوعاتی که در ذهنتان است بحث می کنید. درمان فردی می تواند برای پرداختن به مسائل یا مشکلات خاص در زندگی شما، مانند اضطراب یا مشکلات رابطه مفید باشد.

زوج درمانی: همانطور که از نام آن پیداست، زوج درمانی شامل ملاقات با شما و شریک زندگی (یا شریک بالقوه) برای بحث در مورد مسائل مربوط به رابطه است. زوج درمانی می تواند راهی موثر برای بهبود ارتباطات و حل تعارضات درون رابطه شما باشد.

خانواده درمانی: جلسات خانواده درمانی شامل ملاقات با تمام اعضای درجه یک خانواده شما (یا فقط نزدیکترین افراد به شما) برای رسیدگی به مسائل فردی در درون خانواده است. خانواده درمانی می تواند برای خانواده هایی که با تغییرات مهم یا روابط متشنج سروکار دارند مفید باشد.

گروه درمانی: جلسات گروه درمانی شامل ملاقات با افراد دیگری است که با چالش های مشابه شما روبرو هستند. این گروه‌ها معمولاً به‌طور منظم (هفتگی یا ماهانه) ملاقات می‌کنند و از درمانگر رهبری گروه و سایر اعضای گروه حمایت و راهنمایی می گیرند.

در کلینیک سلامت مغز تمامی این خدمات ارائه می شود.

مدارک مهمی که باید به دنبال آنها باشید

هنگام جستجوی بهترین روانشناس زن شیراز، باید چند صلاحیت مهم را در نظر داشته باشید. ابتدا، باید مطمئن شوید که روانشناس مورد نظر شما دارای مجوز رسمی از سازمان نظام روانشناسی است. برای دریافت مجوز، روانشناسان باید الزامات آموزشی گسترده ای را تکمیل کنند. آنها همچنین باید امتحان دقیقی را که توسط هیئت صدور مجوز برگزار می شود، بگذرانند.

علاوه بر داشتن مجوز، باید مطمئن شوید که روانشناس شما در درمان بیمارانی که مشکلاتی مشابه شما دارند، تجربه دارد. به عنوان مثال، اگر به دنبال درمان برای اضطراب هستید، باید روانشناسی را پیدا کنید که تجربه درمان اختلالات اضطرابی را داشته باشد. می توانید در مورد تجربه آنها در طول مشاوره اولیه خود بپرسید.

در نهایت، مهم است که مطمئن شوید که با درمانگر خود احساس راحتی می کنید. ضروری است فردی را بیابید که از به اشتراک گذاشتن جزئیات شخصی با او احساس امنیت کنید و باعث شود احساس احترام و درک داشته باشید. بهترین راه برای سنجش اینکه آیا با یک درمانگر خاص، رواندرمانی را انجام می دهید یا نه این است که یک جلسه مشاوره اولیه با وی داشته باشید.

یافتن بهترین روانشناس زن در شیراز: نکات و راهکارها.

بهترین راه برای یافتن یک روانشناس زن واجد شرایط در شیراز این است که تحقیقات خود را انجام دهید و از منابع معتبر درخواست معرفی کنید. در مورد ارجاعات احتمالی با پزشک مراقبت های اولیه، متخصص روانپزشکی یا سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی صحبت کنید. همچنین می توانید از خانواده و دوستان خود بپرسید که آیا روانشناس توصیه شده را می شناسند. هنگامی که چند نام روانشناس را پیدا کردید، می توانید تحقیقات خود را برای محدود کردن گزینه های خود شروع کنید.

برای جلسه با روانشناسان تماس بگیرید.

هنگامی که لیستی از روانشناسان زن بالقوه در شیراز تهیه کردید، وقت آن است که برای ویزیت با آنها تماس بگیرید. این گام مهمی در یافتن روانشناس مناسب برای شماست، زیرا این فرصت را به شما می دهد که از او سوال بپرسید و شخصیت و رویکرد او به درمان را شناسایی کنید. در طول جلسه، حتماً در مورد آموزش، تجربه و زمینه های تخصصی آنها سؤال کنید. سوالات مهم دیگر عبارتند از:

– رویکرد درمانی آنها چیست؟

– آیا آنها تجربه درمان بیماران با مسائل مشابه را دارند؟

– نظر آنها در مورد دارو چیست؟

– سیاست های آنها در مورد رازداری چیست؟

– پیشنهادات و رویکردهای غیر دارویی آنها چیست؟

– آیا از تکنولوژی های موجود برای درمان اختلالات عصب-روانشناختی آگاهی دارند؟

– آیا با تیم های مرتبط مانند روانپزشکان، نوروساینتیست ها، نورولوژیست ها و متخصصین مرتبط برای درمان شما همکاری دارند؟

پس از جلسه، کمی زمان بگذارید تا در مورد هر روانشناس فکر کنید و ببینید آیا آنها برای شما مناسب هستند یا خیر. به غریزه خود اعتماد کنید و یکی را انتخاب کنید که با او احساس راحتی می کنید.

کیفیت مراقبت و خدمات ارائه شده را ارزیابی کنید.

علاوه بر صحبت با روانشناسان، ارزیابی کیفیت مراقبت و خدماتی که آنها ارائه می دهند نیز مهم است. محیط کلینیک یا مطب را  ارزیابی کنید آیا روانشناس به تنهایی خدمات ارائه می دهد یا به صورت تیمی کار میکند؟ آیا روانپزشک نیز در کلینیک حضور دارد؟ تکنولوژی های موجود به چه صورت است؟ یکی از راه‌های دیگر، خواندن نظرات آنلاین از بیماران گذشته است. هنگامی که این اطلاعات را جمع آوری کردید، می توانید آگاهانه تصمیم بگیرید که کدام روانشناس برای شما مناسب است.

یافتن روانشناس زن مناسب برای شما.

قبل از شروع جستجوی بهترین روانشناس زن شیراز، مهم است که بودجه خود را در نظر بگیرید. خدمات روانشناسی ممکن است گران باشد، و شما باید مطمئن شوید که می توانید از پس هزینه مراقبت های مورد نیاز خود برآیید. چند راه برای صرفه جویی در هزینه خدمات روانشناسی وجود دارد:

-به دنبال روانشناسانی باشید که بر اساس تعرفه های کشوری خدمات ارائه می دهند.

-در مورد پوشش بیمه خدمات روانشناسی بپرسید.

-به دنبال برنامه هایی باشید که توسط دولت تامین می شود و خدمات روانشناختی رایگان یا کم هزینه ارائه می دهند.

درباره برنامه های درمانی سوال بپرسید.

هنگامی که به یک روانشناس خاص فکر می کنید، حتماً در مورد برنامه های درمانی آنها بپرسید. مهم است که با رویکرد درمانگری خود احساس راحتی کنید و آنها بتوانند نیازهای شما را برآورده کنند. برخی از سوالاتی که ممکن است بخواهید بپرسید عبارتند از:

-فلسفه درمان شما چیست؟

-چگونه برای رسیدن به اهدافم با هم کار خواهیم کرد؟

-در درمان از چه روش هایی استفاده می کنید؟

یک قرار ملاقات بگیرید و درمان را شروع کنید.

هنگامی که یک روانشناس زن در شیراز پیدا کردید که نیازهای شما را برآورده می کند و متناسب با بودجه شما است، وقت آن است که وقت بگیرید و درمان را شروع کنید! این ممکن است یک فرآیند دلهره آور باشد، اما به یاد داشته باشید که با کمک گرفتن از متخصصان، سلامت روان خود را کنترل می کنید. اگر سؤال یا نگرانی در مورد شروع فرآیند درمان دارید، با روانشناس خود در تماس باشید.

نتیجه

اگر قصد دارید به یک روانشناس زن در شیراز مراجعه کنید، انتخاب روانشناس مناسب برای نیازهایتان مهم است. در اینجا مواردی وجود دارد که باید هنگام انتخاب خود در نظر داشته باشید:

مزایای مراجعه به روانشناس زن: ملاقات با روانشناس زن فواید بسیاری دارد، از جمله بهبود سلامت روان، بینش بیشتر نسبت به افکار و احساسات زنان و مهارت های بهتر برای مقابله با استرس و اضطراب.

انواع خدمات روانشناسی: هنگام انتخاب یک روانشناس زن در شیراز، باید مطمئن شوید که آنها نوع خدمات مورد نظر شما را ارائه می دهند. برخی از انواع رایج خدمات روانشناسی شامل درمان فردی، زوج درمانی، خانواده درمانی و گروه درمانی است.

شرایط مهمی که باید به دنبال آن باشید: هنگام انتخاب یک روانشناس زن در شیراز، مهم است که به دنبال فردی باشید که در ارائه نوع مراقبت های مورد نیاز شما واجد شرایط و با تجربه باشد. حتماً در مورد تحصیلات، آموزش و اعتبار آنها سؤال کنید. روانشناسی را پیدا کنید که به صورت تیمی با بقیه متخصصین همکاری دارد.

یافتن بهترین روانشناس زن در شیراز: نکات و راهکارها: بهترین راه برای یافتن یک روانشناس زن واجد شرایط و با تجربه در شیراز، تحقیق در مورد وی و درخواست معرفی از منابع مورد اعتماد است. هنگامی که فهرستی از روانشناسان بالقوه را تهیه کردید، حتماً برای مصاحبه با آنها تماس بگیرید تا بتوانید مناسب بودن آنها را برای برآوردن نیازهای خود ارزیابی کنید.

روانشناس خوب چه ویژگی هایی دارد؟

چگونه روانپزشک یا روانشناس خوب مناسب خودمان را پیدا کنیم؟

درمان وسواس فکری بدون دارو (با فناوری های روز دنیا!)

پلی سومنوگرافی یا تست خواب در مورد سلامت روان شما چه می تواند بگوید؟

درمان قطعی اضطراب شدید بدون دارو + راهکارهای عملی

مهمترین علائم افسردگی (9 نشانه!)

 

5/5 - (1 امتیاز)