07136476172 - 09172030360 [email protected]

زندگی همیشه پیاده روی در پارک نیست. همه ما تراژدی ها و شکست هایی را تجربه می کنیم که می تواند زندگی را دشوار کند.

 

چه دوستی داشته باشید که در یک حادثه خشونت خانگی در حال بررسی اتهام است، دوستی که شغل خود را از دست داده است یا یکی از نزدیکان شما یکی از اعضای خانواده را از دست داده است، همه ما دوستانی داریم که روزهای سختی را پشت سر می گذارند.

 

اجازه ندهید این دلیلی باشد که دوستی شما ناخوشایند می شود یا به پایان می رسد! شما می توانید با پیروی از این هفت نکته، به دوست خود کمک کنید تا در یک تجربه دشوار بگذرد و یک رابطه قوی تر ایجاد کنید.

 

در حال ویرایش

 

1. بررسی کنید و واقعاً گوش کنید

 

فکر می کنید دوست شما به فضایی نیاز دارد؟ این می تواند درست باشد، اما این اشتباه را مرتکب نشوید که فکر کنید به این معنی است که نباید تماس بگیرید، پیامک بزنید یا توقف نکنید. حتی اگر بتوانند از فضای کمی استفاده کنند، قدردانی خواهند کرد که برای دیدن وضعیت آنها تلاش کرده اید. ممکن است متوجه شوید که دروازه‌های سیل را باز می‌کند و آنها آماده هستند تا در مورد آنچه در حال وقوع است صحبت کنند.

وقتی آنها این کار را انجام می دهند، واقعاً گوش کنید. تماس چشمی برقرار کنید، سرتان را تکان دهید و از آنها سؤالات مرتبط در مورد وضعیتشان بپرسید، بدون اینکه وارد آن شوید و در مورد موقعیت شخصی ای که تجربه کرده اید صحبت کنید که مشابه بوده است. هرچه بیشتر بررسی کنید و به آنچه که آنها می گویند گوش دهید، احتمال بیشتری وجود دارد که صحبت خود را باز کنند. صحبت کردن در مورد آنچه آنها از سر می گذرانند می تواند تفاوت بزرگی در سلامت روان آنها ایجاد کند.

 

2 .بپرسید چگونه می توانید کمک کنید

 

به احتمال زیاد، شما ایده هایی در مورد آنچه که فکر می کنید در موقعیت آنها مفید است دارید. شاید توصیه ای وجود داشته باشد که می خواهید به آنها بدهید یا به سادگی فکر می کنید که آنها باید بیشتر در مورد احساسات خود صحبت کنند. هیچ کدام از اینها مهم نیست. آنچه مهم است این است که دوست شما کمکی را که نیاز دارد دریافت کند.

 

بهترین راه برای اطمینان از اینکه واقعاً مفید هستید این است که مستقیماً از آنها بپرسید که چگونه می توانید کمک کنید. حتی اگر آنها فقط می‌خواهند کسی به او گوش دهد، با پرسیدن اینکه چگونه می‌توانید مفید باشید، می‌توانید مطمئن شوید که بهترین حمایت را برای دوستتان فراهم می‌کنید.

 

3 .کارهایی را انجام دهید که زندگی آنها را آسان تر کنید

 

پرسیدن اینکه چگونه می توانید کمک کنید ایده خوبی است، اما این بدان معنا نیست که دوست شما پاسخی دارد. آنها ممکن است بهترین راهی را که می توانید کمک کنید ندانند! این بدان معنا نیست که هیچ کاری نمی توانید انجام دهید. به‌جای تلاش برای یافتن راه‌هایی برای بهبود وضعیت خاص خود، به دنبال راه‌هایی برای آسان‌تر کردن زندگی‌شان باشید، چه بخواهند و چه نخواهند.

چند کار آسان و خوب که می توانید برای دوستان خود در حالی که دوران سختی را پشت سر می گذارند انجام دهید عبارتند از:

 

  • پیشنهاد نگهداری از کودک
  • برای آنها کوکی بپزید
  • شام بیاور
  • برایشان فیلم یا کتاب بخرید

 

هنگامی که برای انجام کارهای خانه یا انجام امور آماده هستید، با آنها تماس بگیرید! بپرسید آیا چیزی هست که بتوانید برای آنها از خواربار فروشی تهیه کنید یا به آنها بگویید که در شرف شستن لباس هستید و بپرسید آیا باری هست که بتوانید بردارید. با برداشتن یک چیز از بشقاب آنها نشان می دهید که چقدر برایتان اهمیت دارد.

 

4. از نصیحت کردن بپرهیزید

 

صرف نظر از اینکه می‌پرسید چگونه می‌توانید کمک کنید یا راه‌هایی برای کمک بیشتر پیدا می‌کنید، تنها چیزی که می‌خواهید از آن اجتناب کنید مشاوره دادن است. مهم نیست چقدر مهربانانه نصیحت را ارائه می کنید، تقریباً همیشه به نظر می رسد که بهتر از آنها می دانید، و به احتمال زیاد باعث می شود که به جای شنیده شدن، احساس قضاوت کنند. مهم نیست که چقدر بد می خواهید آنچه را که فکر می کنید به اشتراک بگذارید، باید افکار خود را برای خود نگه دارید!

 

یعنی، مگر اینکه دوستتان بپرسد که آیا نصیحتی برای آنها دارید؟ بعلاوه، اگر واقعاً فکر می‌کنید که توصیه‌ای دارید که می‌تواند کمک کند، از آنها بپرسید که آیا آماده دریافت مشاوره هستند یا فقط می‌خواهند این توصیه را بیان کنند. فقط آماده انجام آنچه می خواهند باشد، حتی اگر به معنای بسته نگه داشتن دهان باشد!

 

5. روی احساسات آنها تمرکز کنید

 

ممکن است فکر کنید که تصادف رانندگی که آنها در آن رخ داده اند آنقدرها هم بد نبوده یا رابطه ای که به پایان رسیده است سالم نبوده است، اما این بدان معنا نیست که نمی توانید از آنها حمایت کنید. در عوض، روی احساسات آنها تمرکز کنید.

همه ما می دانیم که ترس، غمگینی یا نگرانی چه احساسی دارد. به جای موقعیت، روی همدلی با احساسات آن‌ها تمرکز کنید تا دوستتان احساس کند که واقعاً در کنار او هستید.

 

6. زمان با کیفیت را با هم بگذرانید

 

گاهی اوقات بهترین کاری که می توانید برای دوستی که در حال سختی است انجام دهید این است که ذهن او را از مبارزاتش دور کنید! به جای تکرار مشکلات مشابه در هنگام شام یا صحبت در مورد وضعیت خود بارها و بارها هنگام تماشای فیلم، زمان با کیفیتی را با هم بگذرانید.

 

راه های بسیار خوبی وجود دارد که می توانید با هم وقت بگذرانید! ذهن دوست خود را از وضعیت او دور کنید:

 

  • با هم ورزش کردن را شروع کنید
  • موسیقی گوش دادن یا کنسرت رفتن
  • با هم به یک تعطیلات کوچک بروید
  • یک سرگرمی یا کاردستی را با هم شروع کنید

 

7. صبور باشید

 

یکی از بهترین راه هایی که می توانید از یک دوست نیازمند حمایت کنید، صبور بودن است. غیرعادی نیست که احساس کنید در یک دوستی شکاف ایجاد می شود زیرا یکی از دوستان احساس می کند که دوست دیگر باید تا به حال از تجربه خود گذشته باشد. فقط به این دلیل که احساس می کنید در مورد وضعیت صحبت کرده اید به این معنی نیست که دوست شما چنین احساسی دارد.

 

زمانی که دوستتان به آن نیاز دارد به آن فضا بدهید، اغلب به او گوش دهید و به دنبال راه هایی باشید که برای یک هفته، یک ماه یا حتی یک سال زندگی آنها را آسان تر کنید. هر کس در زمان خودش از طریق سختی ها کار می کند. اگر برای دوستی آنها ارزش قائل هستید، باید به اندازه کافی صبور باشید تا به آنها اجازه دهید با سرعتی که برای آنها مفید است از پس آن برآیند.

 

دوستی ها همیشه مربوط به مهمانی آخر شب، خندیدن سر شام و غیبت کردن تلفنی نیست. گاهی اوقات اتفاقی می افتد که می تواند دوستی شما را از هم بپاشد، اما لازم نیست! مهم نیست که در زندگی دوست شما چه اتفاقی افتاده است، راه هایی وجود دارد که می توانید از آنها حمایت کنید، که در نهایت رابطه شما را تقویت می کند.

 

https://nohoartsdistrict.com/seven-tips-for-helping-a-friend-through-a-difficult-time/

اشکالی ندارد اگر موسیقی غمگین را دوست داریم!

 

آیا نوشتن می تواند به کاهش افسردگی کمک کند؟ (قسمت اول)