07136476172 - 09172030360 [email protected]

زیگموند فروید ادعا کرد که رویاها به ما امکان می دهند بزرگترین آرزوهایمان را برآورده کنیم. تبدیل رویاهای خود به واقعیت دیگر دور از ذهن نیست. زیرا تحقیقات دانشمندان راه را برای ضبط ویدیویی رویاهای شما و نمایش آن بر روی صفحه کامپیوتر. با تصاویر رویاها. مکالمات رویایی و حرکات شما در رویا نشان می دهد. هرگز دوباره رویاهای خود را فراموش نکنید. تهاجمی یا فوق العاده خنک؟ تو تصمیم بگیر.

 

بزرگترین چالش برای تحقق ایده ضبط و پخش مجدد رویاها. فرآیند “استخراج” رویا از مغز انسان است. مطالعات متعددی که تا به امروز در مورد رویا دیدن و خواب انجام شده است نشان می دهد که از نظر تئوری. ما باید بتوانیم رویاها را از مغز خود استخراج کنیم. تحقیقات اخیر در همین راستا کار کرده است.

 

دکتر پریتی شارما. روانشناس و مشاور دانشگاه جامیا میلیا. که مؤسسه ای نیز در دهلی نو دارد. رویاها را تجزیه و تحلیل می کند و از طریق هیپنوتیزم درمانی بهبود می بخشد. او تحقیقات تخصصی در مورد ماهیت و عملکرد رویاهای مکرر دارد.

 

در گفتگو با India Today Education. او افکار خود را در مورد رویاها و امکان ثبت آنها به اشتراک گذاشت

 

تلاش ها

 

هنگام تلاش برای درمان عقده‌ها یا فوبیاهای یک فرد از طریق هیپنوتیزم. یکی از تکنیک‌هایی که ما استفاده می‌کنیم این است که به رویاهای او نگاه کنیم. زیرا به ما دریچه‌ای به زندگی گذشته. ترس‌ها و افکار سرکوب‌شده او می‌دهد… برای مثال. اگر کسی رویاهای تکراری داشته باشد. . آنها را به حالت خلسه می برم تا باز شوند و ما تعبیر خواب هایشان را بکنیم. بنابراین. من فکر می‌کنم اگر دانشمندان برنامه‌ریزی می‌کنند تا بتوانند رویاهای مردم را بازگو کنند. باید هدف خود را از انجام این کار روشن کنند. آیا برای درمان سلامت روان است؟ زیرا این امر به تحقیقات بالینی مانند ما نیاز دارد.

 

درباره تحقیق رویایی فعلی: حرکت و گفتار رویاها

 

مطالعه‌ای که در آزمایشگاه علوم اعصاب شناختی دانشگاه تگزاس انجام شد. نشان می‌دهد که بخش‌هایی از مغز که مسئول اعمال مختلف در حالت بیداری هستند. در حالت خواب نیز به طور مشابه عمل می‌کنند.

 

دانیل اولدیس. محقق مستقل رویاها و نویسنده مانیفست رویای شفاف. با دیوید ام اسچنیر در دانشگاه کار می کند تا حرکت و گفتار را در رویاهای ما ثبت کند.     محققان از ابزاری به نام الکترومیوگرام برای ثبت تکانه های عصبی در حالت خواب استفاده می کنند

اولدیس به سی ان ان توضیح داد که با وجود اینکه شما واقعاً در حالی که خواب می بینید حرکت نمی کنید. “تکانه های عصبی همچنان به آن عضلات می رود” و الکترودهای روی بازوها. پاها و چانه و اندازه گیری آنها.

 

آنها سعی می کنند به حرکات اساسی مانند راه رفتن. برداشتن چیزی یا دست دادن. پیوند دادن اطلاعات از الکترودها به آواتاری که حرکت رویایی فرد را تقلید می کند نگاه کنند.  نتایج امیدوارکننده هستند و بیان می‌کنند که مغز در ساعات بیداری و هنگام خواب به طور مشابه عمل می‌کند

 

علاوه بر حرکت. اولدیس و آزمایشگاه با قرار دادن پنج یا شش الکترود بر روی لب‌ها و گلوی هر یک از شرکت‌کنندگان در تلاش هستند تا گفتار را در رویاهای ما رمزگشایی کنند.

 

هدایت

 

هر مطالعه از دو دانش آموز به عنوان آزمودنی استفاده می کند

 

اولدیس توضیح داد: قبل از اینکه آزمودنی ها به خواب بروند. هر واج (صداهای خاص در زبان انگلیسی) را تلفظ می کنند تا الگوهای ماهیچه ای را ضبط کنند. او گفت که یکی از چالش‌ها بررسی آنچه یک شرکت‌کننده واقعاً در خواب گفته است در مقابل حافظه شرکت‌کننده و تعبیر دستگاه است.

دکتر پریتی زاویه ای برای خودش دارد:

 

برای مثال. یکی از بیمار من خواب های مکرر داشت که کسی او را از صخره هل می دهد. من رویاهای او را تجزیه و تحلیل کردم و متوجه شدم که او فوبیای قد دارد. در طول درمان. من همچنین متوجه شدم که در زندگی گذشته خود. او را از تراس خوابگاه خود در ریشیکش. دهلی بیرون رانده شده است. با تحقیقات بیشتر متوجه شدم که هاستل تا به امروز به دلیل آن مرگ بسته است. بیمار من در حال حاضر 100 درصد بهبود یافته است. اگر با مداخله پزشکی مناسب انجام شود. تعبیر خواب می تواند واقعا کمک کند.

 

خواب رویایی که معمولاً با نام REM یا خواب حرکت سریع چشم نیز شناخته می شود. یکی از دو حالت اساسی خواب است. حالت اساسی دیگر خواب. خواب NREM یا خواب بدون حرکت سریع چشم است.

خواب رویایی به دلیل وجود حرکات سریع چشم (REM) قابل توجه است. رویاها می توانند در مرحله REM خواب رخ دهند. به همین دلیل است که معمولاً به آن خواب رویایی نیز می گویند. رویاها معمولاً در سایر حالت های خواب رخ نمی دهند.

 

خواب رویایی

 

خواب رویایی مرحله ای عمیق از خواب با فعالیت شدید مغز در قسمت جلویی و مغز میانی است. با توانایی رویاها. همراه با عدم عملکرد حرکتی به استثنای عضلات چشم و دیافراگم مشخص می شود. خواب رویاها به صورت چرخه ای چندین بار در طول خواب رخ می دهد. اما کوچکترین بخش از چرخه خواب را شامل می شود.

 

در طول خواب REM. تغییراتی در فشار خون. ضربان قلب و میزان کلی تنفس وجود دارد. همچنین در طول خواب REM. جریان خون به مغز و همچنین آلت تناسلی و کلیتوریس افزایش می‌یابد که منجر به گرفتگی می‌شود. خواب REM عمیق ترین حالت خواب است. اما بیشترین بخش از چرخه خواب را به خود اختصاص نمی دهد.

https://www.verywellhealth.com/definition-of-dreaming-sleep-3014878

 

https://www.indiatoday.in/education-today/gk-current-affairs/story/video-recording-dreams-is-a-reality-here-s-what-scientists-have-to-say-1208237-2018-04-10

 

آیا شماهم رویا های تکراری می بینید؟

 

رویا دیدن در هنگام تب چگونه است؟