07136476172 - 09172030360 [email protected]

مادران از مزایای آهنگ برای ارتقای رشد نوزادان شان استفاده می کنند. آهنگ‌هایی که مادران برای بچه‌هایشان می‌خوانند، به تنظیم عاطفی و ساختارهای مغزی نوزاد کمک می کند.

 

لالایی مادر

 

آواز خواندن  به نوزادان کمک می کند تا احساسات خود را تنظیم کنند، و به آنها امکان می دهد بعداً بهتر در جامعه ، مدرسه و دنیای حرفه ای حضور پیدا کنند.

اگر مادر بتواند به گونه‌ای آواز بخواند که توجه نوزاد را به خود جلب کند، می‌تواند به تنظیم عواطف و احساسات نوزاد کمک کند.

 

آیا آواز خواندن مادران ، قابل یادگیری است؟

 

با این حال، در حالی که آواز خواندن برای نوزادان کاری است که اکثر مادران به طور طبیعی انجام می دهند – بدون اینکه حتی از فواید آن آگاه باشند – برای کسانی که در شرایط سختی قرار دارند، آواز خواندن برای نوزادان ممکن است آنقدر غریزی نباشد.مادرانی که تحت تأثیر افسردگی، خشونت خانگی یا در معرض مواد قرار گرفته اند ممکن است برای آواز خواندن ،نیاز به تشویق و راهنمایی داشته باشند.

 

آواز خواندن برای نوزاد راهی است که مادران با نوزادان خود ارتباط برقرار می کنند که اکثر نوزادان می توانند آن را تشخیص دهند و به آن پاسخ دهند. اما برای مؤثرترین کار، مادر باید نسبت به نشانه های نوزاد توجه و حساس باشد.

 

آموزش مادران

 

مراکزی وجود دارند که در همکاری با محققان این پروژه، در حال شناسایی و آموزش کارکنانشان هستند که به مادران به مدت یک ماه، آموزش دهند.

این فرآیند شامل تماشا و ضبط صدای مادران است در حالی که برای نوزادان خود آواز می‌خوانند و سپس به این مادران نشان می‌دهند که چگونه می‌توانند در حین آواز خواندن به احساسات نوزادان خود حساس باشند. مادران می توانند متوجه شوند که آیا نوزاد سود می بردیا نه؟، بر اساس مدت زمانی که کودک به مادر خود نگاه می کند.

 

هدف اصلی

 

چیکا یکی از همکاران این پروژه گفت: «یکی از اهداف اصلی ما فراهم کردن فرصت‌هایی برای خانواده‌ها برای یادگیری استراتژی‌ها و تکنیک‌های جدید است که از تعاملات مثبت والد-کودک حمایت می‌کند و این آزمایش ممکن است مهارت‌های فرزندپروری و همچنین توانایی والدین را برای کمک به فرزندشان در خودتنظیمی تقویت کند.» . ما معتقدیم که این یک راه عالی برای ایجاد دلبستگی سالم بین والدین و فرزند است

 

برای اینکه یک نوزاد به سمت خودتنظیمی پیشرفت کند، نیاز به توجه متمرکز بر مادر دارد. این پروژه می تواند برای مادران مبتلا به افسردگی پس از زایمان و نوزادان مبتلا به سندرم داون، انجام بگیرد.

 

دی اتول گفت: «ما می‌خواهیم این پروژه میراث و تأثیر ماندگاری داشته باشد، نه فقط برای اینکه ما نتایج مثبتی داشته باشیم، بلکه الگویی ایجاد کنیم که چگونه برنامه‌ای مانند این می‌تواند در سایر مراکز مداخله زودهنگام اجرا شود».

 

https://neurosciencenews.com/mother-song-child-development-21185/

یک موسیقی، آمار خودکشی را کاهش داد!

 

موسیقی خاص و افزایش عملکرد اجرایی مغز!