07136476172 - 09172030360 [email protected]

 

طبق گزارش جدید مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC)، بیماری همه گیر کرونا COVID-19 باعث افزایش قابل توجهی در شرایط بهداشت روان و افزایش مصرف مواد مخدر و الکل شده است، به طوری که 40٪ از بزرگسالان در ایالات متحده با این مسئله دست و پنجه نرم می کنند.

 

کارشناسان اظهار می کنند که استرس و عدم اطمینان در طولانی مدت ممکن است عواقب ماندگاری برای سلامت روانشناختی و  مغز ما داشته باشد.

“مغز عاشق یقین، آشنایی، کارهای روزمره، برنامه ها و عادات است. وقتی این موارد از دست برود، بسیار چالش برانگیز خواهد بود. وقتی ماه ها زمان در این شرایط سپری شده باشد، مسئله حتی بیشتر مشکل ساز می شود.”

 

آمار مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها:

 

با نشان دادن آمار از اواخر ماه ژوئن بر اساس نظرسنجی از بزرگسالان ایالات متحده، این گزارش شیوع شامل:

 

علائم اضطراب / افسردگی: 31٪
علائم اختلال مرتبط با تروما / استرس: 26٪
شروع یا افزایش مصرف مواد: 13٪
مواردی که به طور جدی خودکشی در نظر گرفته شده است: 11٪

 

داده های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها تنها تحقیق در این رابطه نیست که نشان دهنده افزایش گسترده مسائل بهداشت روان، به ویژه اضطراب است. به تازگی، بنیاد دیگری یک نظرسنجی را منتشر کرده است که نشان می دهد 53٪ از پاسخ دهندگان معتقدند ویروس کرونا COVID-19 در سلامت روانشناختی و مغز آن ها آسیب ایجاد کرده است، این 14 درصد افزایش از 2 مه را نشان می دهد.

 

بدون هیچ نقطه پایانی

 

در ابتدای همه گیری ویروس کرونا COVID-19، مردم راه های مقابله را پیدا کردند، زیرا به نظر می رسید در انتهای این تونل تاریک، روشنایی وجود دارد. با ادامه روند ادامه کار، عدم وجود نقطه پایان بالقوه باعث فرسودگی شغلی شد.

اخیراً، عبارت “خستگی همه گیر” بیشتر در حال رشد است، و متخصصان پیش بینی می کنند با نزدیک شدن به فصل زمستان، این مشکل عمیق تر شود. “این ندانستن است که باعث ایجاد اضطراب می شود.

“حتی برخی از کارشناسان می گویند برای این به عنوان یک حالت طبیعی جدید، برای چند سال آماده شوید، من فکر می کنم بسیاری از ما فقط چند ماه جلوتر را می توانیم ببینیم،

از نظر روانشناختی، انسان ها می توانند مقاومت بیشتری داشته باشند چون می دانند چه زمانی دشواری ها به پایان می رسد، زیرا آنها می توانند به آن نقطه نهایی را هدف بگیرند. این بیماری همه گیر یک نقطه پایان مشخص ندارد و این یک مشکل بزرگ است.

آیا درنهایت به عنوان یک حالت عادی جدید با این شرایط سازگار خواهیم شد؟ ما هنوز نمی دانیم آیا اضطراب و افسردگی به ویژه در شرایط سیاسی ترسناک، روند صعودی خود را ادامه خواهد داد؟ ما نمی دانیم وقتی صحبت از هر جنبه ای از جامعه ما باشد، از بهداشت عمومی گرفته تا فعالیت های تجاری و روابط خانوادگی، این ویروس بر همه اینها چه تأثیری خواهد داشت؟

پیچیدگی مسئله بهداشت روان در حال حاضر این است که همه با یک سطح از مشکلات روبرو نیستند!

نظرسنجی اخیر انجام شده توسط دانشکده بهداشت عمومی جان هاپکینز بلومبرگ، بی ثباتی مالی را عامل اصلی اضطراب مربوط به همه گیری در ایالات متحده عنوان کرد. محققان دریافتند که درآمد کم خانوارها در سال، با افزایش سطح پریشانی روانشناختی همراه است.

“این تعجب آور نیست، زیرا کسانی که در قشر کم درآمد هستند، اغلب در خانواده شخصی دارند که ممکن است در نتیجه ویروس کرونا COVID دچار کاهش حقوق یا بیکار شده باشد.”

در گزارش های اخیر، 40٪ از پاسخ دهندگان اظهار داشتند که در سه ماه گذشته در پرداخت مایحتاج زندگی از جمله پوشش بیمه درمانی، صورتحساب های پزشکی، غذا و آب و برق با مشکل روبرو شده اند. از این تعداد، بیش از نیمی از آنها گفتند که ویروس کرونا بر وضعیت مالی آنها تأثیر داشته است.

 

 

استراتژی هایی که باید به کار برد

 

با ادامه بیماری همه گیر کرونا، طبق نظر کارشناسان تلاش های بهداشت عمومی و اطلاع رسانی و همچنین افزایش دسترسی به منابع بهداشت روان بسیار مهم خواهد بود. این امر به ویژه برای افرادی که با مشکلات مالی روبرو هستند و بیکار هستند، بسیار مهم خواهد بود، زیرا ممکن است توانایی استفاده از خدمات بهداشت روان را نداشته باشند.

“ما باید به جمع آوری داده هایی ادامه دهیم که نشان می دهد چه کسی بیشتر در معرض خطر است.” ” تخصیص منابع بر اساس آن سطح خطر، حیاتی است.”

برای افراد، استراتژی های کوتاه مدتی نیز وجود دارد که ممکن است حداقل برخی از علائم اضطراب را کاهش دهد. این موارد عبارتند از:

 

ارتباط اجتماعی و سپری کردن وقت با دوستان و خانواده
تمرکز روی عادات سالم، به ویژه ورزش، خواب و تغذیه سالم
ایجاد ساختار اگر در خانه کار می کنید، با داشتن زمان “ورود به سیستم” و “خروج از سیستم” برای کار
استراحت مکرر
عدم سوء مصرف الکل
همچنین، در صورت احساس خستگی، اضطراب می توانید با یک متخصص سلامت مغز و روانشناختی بهره مند شوید

 

برای اطلاعات بیشتر به موسسه سلامت مغز  دانا مراجعه کنید.

 

منبع:

 

Whaibeh E, Mahmoud H, Naal H. Telemental Health in the Context of a Pandemic: the COVID-19 ExperienceCurr Treat Options

Satre DD, Hirschtritt ME, Silverberg MJ, Sterling SA. Addressing Problems With Alcohol and Other Substances Among Older Adults During the COVID-19 Pandemic. Am J Geriatr Psychiatry. 2020Psychiatry. 2020

Ng QX, Chee KT, De deyn MLZQ, Chua Z. Staying connected during the COVID-19 pandemicInt J Soc Psychiatry. 2020

به این مقاله امتیاز دهید