07136476172 - 09172030360 [email protected]

در قسمت اول این مقاله در خصوص ضخامت تشک و سایر ویژگی های مهم در انتخاب تشک برای افراد سنگین وزن سخن گفتیم. و به 5 دسته بندی انواع تشک ها شامل 1) هیبریدی، 2) فنر داخلی، 3) لاتکس، 4) تشک هوا، 5) فوم اشاره کردیم. در قسمت اول مقاله به دو نوع اول اشاره شد. در این قسمت سایر انواع تشک ها بحث خواهد شد.درباره سایر اجرای اتاق خواب برای افراد سنگین وزن صحبت خواهیم کرد.

3) لاتکس

تعریف: لاتکس از شیره درختان لاستیک تولید می شود. مواد به طور طبیعی پاسخگو هستند. لاتکس نیز بسیار بادوام است. تخت های تمام لاتکس حداقل 8 سال عمر می کنند. میانگین قیمت این تشک ها بین 1600 تا 2000 دلار است.

پشتیبانی طولانی مدت: لاتکس به سرعت فوم خراب نمی شود و شکل خود را از دست نمی دهد. این به معنای پشتیبانی بهتر و فرو رفتن کمتر در طول زمان است.  به خصوص اگر سنگین وزن هستید و وزن شما بیش از 230 پوند باشد. اگر می خواهید فشار را کاهش دهید، توانایی کانتورینگ این ماده عالی است.

4) تشک هوا

تعریف: تشک های هوا با محفظه های هوا قابل تنظیم در هسته های پشتیبانی خود طراحی شده اند. صاحبان می توانند هوا را از محفظه ها برای تغییر استحکام تشک اضافه یا آزاد کنند. تشک‌های هوا ممکن است دارای فوم، فوم حافظه و/یا لایه‌های راحتی لاتکس باشند. متوسط ​​​​هزینه تشک هوا بین 2000 تا 2400 دلار است و اگر به درستی نگهداری شود حداقل 8 سال کار می کند.

راحتی قابل تنظیم: مزیت اصلی تشک های هوا انتخاب استحکام آنها است. بسیاری از این مدل‌ها را می‌توان برای احساس نرم یا سفت، همراه با سطوح مختلف بین آن‌ها تنظیم کرد. برخی نیز برای استحکام دوگانه با احساس متمایز در هر دو طرف تخت طراحی شده اند. اگر ترجیحات راحتی شما از شبی به شب دیگر در نوسان است میتوانیدیک تشک بادی در نظر بگیرید، اما این تشک ها معمولاً بسیار گران هستند.

5)  فوم

تعریف: تشک های فوم ممکن است دارای پلی فوم و/یا مموری فوم راحت و لایه های انتقالی، همراه با هسته پشتیبانی از پلی فوم با چگالی بالا باشند. این تشک‌ها بیشتر از سایر انواع تشک‌ها با افراد مختلف منطبق هستند. و فشار را بهتر کاهش می‌دهند. لایه‌های راحتی نیز انتقال حرکت را برای زوج‌ها جذب و جدا می‌کنند. و تشک‌های تقریباً بی‌صدایی هستند.

کانتورینگ و کاهش فشار: تشک های فوم بهترین انتخاب هستند. اگر دوست دارید نقاط فشاری را در شانه‌ها، پشت و باسن خود کمتر تجربه کنید. افراد سنگین وزن باید تشک فومی را انتخاب کنند که به اندازه کافی سفت و حمایت کننده برای بدن آنها باشد.

محیط خواب ایده آل برای افراد سنگین وزن

علاوه بر انتخاب تشک مناسب، می توانید با لوازم جانبی تخت خواب خود، محیط خواب خود را بهینه کنید. اینها شامل بالش، رویه تشک و سیستم حمایتی مناسب برای تخت شما می شود.

بالش

حتی بهترین بالش‌ها گاهی اوقات می‌توانند هنگام صحبت در مورد راحتی و تکیه‌گاه به تشک‌ها بنشینند. اما آن‌ها جزء مهمی از چیدمان تخت شما هستند. بالش مناسب می تواند از ستون فقرات حمایت کند. فشار را کاهش دهد و کیفیت و مدت خواب را بهبود بخشد. از سوی دیگر، بالش نامناسب می‌تواند منجر به ناراحتی بیشتر در امتداد گردن و شانه‌ها شود. و همچنین ممکن است به انحراف ستون فقرات منجر شود.

هنگام خرید بالش باید چندین فاکتور را در نظر بگیرید. مسلماً مهمترین متغیر لفت یا ضخامت است. بالش‌ها ممکن است زیر ضخامت کم (کوتاه‌تر از 3 اینچ) ، بالش متوسط ​​(3 تا 5 اینچ) یا بالش بلند (بیش از 5 اینچ) باشند. بالش باید نواحی بین سر، گردن و شانه های شما را بپوشاند. تا از ستون فقرات شما حمایت کند. به همین دلیل، همانطور که در جدول زیر نشان داده شده است، بهترین بالش برای یک فرد خوابیده در درجه اول به موقعیت خواب آنها بستگی دارد.

وضعیت خوابلوفت بالشی که توصیه می شود
خوابیده به پشتمتوسط ​​(3 تا 5 اینچ)
خوابیده به پهلومتوسط ​​(3 تا 5 اینچ) یا زیاد (بیش از 5 اینچ)
خوابیده به شکمکم (کمتر از 3 اینچ)

مواد پرکننده:

پر شدن و تراکم بالش نیز بسیار مهم است. پر کردن به مواد مورد استفاده برای پوشش داخلی بالش اشاره دارد. و این مواد از نظر پشتیبانی از سر و گردن متفاوت هستند. برخی در برابر غرق شدن مقاومت می کنند. و نسبتاً احساس ثبات می کنند، در حالی که برخی دیگر از نزدیک برای احساس بیشتر گهواره شدن مطابقت دارند. چگالی – بر حسب پوند بر فوت مکعب (PCF) اندازه‌گیری می‌شود – به میزان فشرده و سنگین بودن مواد پرکننده اشاره دارد. به عنوان مثال، فوم حافظه با چگالی بالا، شکل کامل تری را حفظ می کند. و پشتیبانی بهتری نسبت به فوم با چگالی متوسط ​​یا کم دارد.

مواد متداول بالش شامل موارد زیر است:

مموری فومبالش های مموری فوم ممکن است حاوی یک تکه مموری فوم باشند. این بالش ها نسبتاً متراکم هستند و شکل خود را به خوبی حفظ می کنند. به خصوص بالش هایی با فوم متراکم تر. مدل های دیگر حاوی مموری فوم خرد شده هستند. فوم خرد شده به اندازه‌ای سفت یا متراکم به نظر نمی‌رسد. اما مالکان معمولاً می‌توانند فوم را اضافه یا حذف کنند تاارتفاع بالش را تنظیم کنند. و در صورت نیاز پشتیبانی را بهبود بخشند.

پر: پرها پرهای بیرونی درشتی هستند که روی اردک ها و غازها یافت می شوند. در حالی که پایین پرهای داخلی نرم تر همان حیوانات است. بالش‌های پر/پرهای ریز معمولاً بسیار سبک و نرم هستند. و پشتیبانی قوی برای سر، گردن و شانه‌ها ایجاد نمی‌کنند. در نتیجه، اگر بیش از 230 پوند وزن دارید، و سنگین وزن هستید ممکن است روی بالش های پر/پرهای ریز احساس راحتی نکنید.

گندم سیاه: بالش های گندم سیاه با پوسته ها پر شده است. پوسته های بیرونی سخت دانه های گندم سیاه. این بالش ها به شدت سفت هستند. و حمایت قوی و طولانی مدت از ستون فقرات را ارائه می دهند. زیربنای آنها را می توان با افزودن یا برداشتن بدنه نیز تنظیم کرد.

پلی‌فیل: بالش‌های پلی‌فیل شامل بالش‌هایی هستند که جایگزین پایینی دارند، ماده‌ای پلی‌استر که برای شبیه سازی نرمی و سبکی کرک‌های اصلی طراحی شده‌اند. این بالش ها کمی پایدارتر از بالش های طبیعی خود هستند. اما همچنان تمایل به فرو رفتن دارند. یکی دیگر از انواع پلی‌فیل، پلی‌استر به هم پیوسته است که برای حفظ شکل کامل‌تر طراحی شده است.

رویه تشک

رویه تشک یک لایه بالشتک است که در بالای سطح تشک قرار می گیرد تا حس کلی تخت را تغییر دهد. بیشتر تاپرها برای ایجاد حس نرمی تشک طراحی شده اند. اما برخی از آنها نسبتاً سفت هستند و می توانند روی تخت های نرم استفاده شوند. تاپرها معمولاً 2 تا 5 اینچ ضخامت دارند. آنها را می توان از موادی مانند مموری فوم، لاتکس، پلی فوم پیچیده (جعبه تخم مرغ)، پشم، و پر/پرهای ریز ساخت.

در صورتی که تشک شما پشتیبانی خوبی داشته باشد، اما نسبت به میل شما کمی سفت باشد، ممکن است از یک روکش بهره ببرید. یا اگر تشک شما بیش از حد نرم باشد، رویه سفت‌تر ممکن است مفید باشد. استفاده از تاپر روشی مقرون به صرفه برای تنظیم سفتی تشک در مقایسه با خرید تخت خواب جدید است. گفته می شود، تاپرها به دلیل پروفیل های پایین تر، فشار زیادی را کاهش نمی دهند. آنها همچنین از دوام کمتری نسبت به تشک ها برخوردار هستند. و آنها را به یک راه حل موقت تبدیل می کند.

سکوهای تشک، پایه ها و فنرهای جعبه

شما می توانید از بین سیستم های پشتیبانی مختلف برای تخت خود انتخاب کنید. فنر جعبه ای سنتی دارای یک قاب چوبی با فنرهای فولادی و روکش پارچه ای است که در بالای چارچوب تخت قرار می گیرد. فنرهای جعبه‌ای تشک‌ها را با سطح هموار پشتیبانی می‌کنند تا تشک آویزان نشود. و فنرها شوک را از شما و تخت جذب می‌کنند. این آنها را برای تشک های فنری داخلی ایده آل می کند . فنرهای جعبه ای ثبات مناسبی را برای افراد سنگین وزن فراهم می کنند، به شرطی که به خوبی ساخته شوند.

فونداسیون ها معمولاً از یک قاب پوشیده شده با پارچه با کناره های باریک و یک سطح هموار تشکیل شده اند. آنها مانند فنرهای جعبه ای حاوی سیم پیچ های فولادی نیستند. اما سطوح آنها سفت تر به نظر می رسد. و برای هر نوع تشکی پشتیبانی کافی را ارائه می دهد. فونداسیون ها نیز روی یک چارچوب تخت با تشک در بالا قرار می گیرند.

تخت‌های پلتفرم دارای یک قاب چوبی یا فلزی با لت‌هایی با فاصله یکنواخت برای حمایت از تشک، به‌جای یک سطح هموار، همراه با پایه‌ها و میله‌های پشتیبانی مرکزی هستند. ابعاد تخته برای تخت‌های پلت فرم بسیار مهم است زیرا تشک‌های سنگین‌تر بین شکاف‌ها فرو می‌روند. اگر لت‌ها فاصله زیادی داشته باشند و در نتیجه باعث از بین رفتن پشتیبانی و دوام کمتر می‌شود. اگر وزن شما بیش از 230 پوند باشد، ممکن است این مشکل تشدید شود. با این حال، تخت‌های پلتفرمی با لت‌های با فاصله مناسب، می‌توانند پشتیبانی مشابه فنرهای جعبه‌ای و پایه‌ها را ارائه دهند.

واحد خواب (اختلالات خواب-سلامت خواب)

نحوه استفاده ایمن از داروهای خواب (قسمت اول)

نکات مهم مرتبط با خواب برای زنان باردار