07136476172 - 09172030360 [email protected]

هر پاییز. هزاران دانشجو از ساختار امن خانه دور می شوند و به آزادی ها و چالش های زندگی دانشگاهی می روند. در حالی که می‌تواند یک زمان هیجان‌انگیز و پر از انواع امکانات برای یادگیری و رشد باشد. می‌تواند زمان اضطراب و سردرگمی باشد – به‌ویژه برای دانش‌آموزان مبتلا به اختلال نقص توجه/بیش‌فعالی (ADHD).

 

دانشجویان کالج با مسئولیت های بیشتر. زمان ساختارمند کمتر. حواس پرتی های بیشتر و موقعیت های اجتماعی جدید روبرو هستند. در عین حال. آنها ممکن است بسیاری از سیستم های پشتیبانی را که ممکن است در دبیرستان داشته اند. نداشته باشند.

 

این مقاله برخی از چالش‌هایی را که دانشجویان مبتلا به ADHD ممکن است با آن مواجه شوند و همچنین برخی از استراتژی‌هایی که می‌توانید برای موفقیت تحصیلی و اجتماعی استفاده کنید. مورد بحث قرار می‌دهد.

 

ویژگی های یک دانشجوی موفق

 

سارا دی رایت. مربی ADHD و نویسنده کتاب “تحریک برای تمرکز: کسالت خود را بهتر کنید – استراتژی های حسی برای زندگی با ADD” توضیح می دهد که دانش آموزان موفق معمولاً چهار ویژگی اصلی دارند که به آنها کمک می کند به اهداف خود دست یابند:

 •      پایبند بودن به چیزها حتی زمانی که کار سخت می شود (پشتکار)
 •      توانایی به تاخیر انداختن رضایت و تمرکز بر روی تصویر بزرگ
 •      مدیریت زمان و مهارت های سازمانی
 •      ایجاد تعادل مناسب بین سرگرمی و کار

 

با این حال. این مهارت های خاص به راحتی برای افراد مبتلا به ADHD به دست نمی آید. یکی از مشخصه های ADHD مشکلات عملکرد اجرایی است که به افراد اجازه می دهد رفتار را کنترل کنند. این بدان معناست که دانش‌آموزان مبتلا به ADHD ممکن است با سازماندهی. پایبندی به یک برنامه و مدیریت موثر زمان مشکل داشته باشند

 

چگونه ADHD بر دانشجویان دانشگاه تأثیر می گذارد؟

 

عملکرد ضعیف اجرایی می تواند منجر به مشکلات تحصیلی متعددی برای دانش آموزان شود.

 

 1. عملکرد و پیشرفت تحصیلی ضعیف: دانش آموزان مبتلا به ADHD اغلب احساس نارضایتی از نمرات خود را گزارش می دهند. این مسائل اغلب به دلیل مشکلات در شروع و تکمیل تکالیف. بی نظمی. مشکلات به خاطر سپردن تکالیف. مشکل در به خاطر سپردن حقایق. و مشکل در کار بر روی مقالات یا مسائل پیچیده ریاضی ایجاد می شود.
 2. مشکلات مدیریت زمان: دانش آموزان مبتلا به ADHD اغلب سبک زندگی نامنظمی دارند که ناشی از مدیریت ضعیف زمان است.
 3. مشکل در تنظیم و مدیریت احساسات: دانش‌آموزانی که ADHD دارند اغلب با مشکلات اجتماعی. افکار منفی و اعتماد به نفس ضعیف دست و پنجه نرم می‌کنند. علائم مخرب ممکن است دوستی‌ها و سایر روابط را چالش‌برانگیزتر کند. نگرانی در مورد این مشکلات نیز می تواند در تصور ضعیف از خود نقش داشته باشد

خبر خوب این است که این حوزه های عملکرد اجرایی را می توان بهبود بخشید. برای اکثر دانشجویان مبتلا به ADHD. مشکل در دانستن اینکه چه کاری باید انجام دهید نیست. بلکه انجام آن است. اجتناب از مسیرهای فرعی و تمرکز و هدف گذاری در برنامه. همگی می تواند چالشی باشد که می تواند به سرعت شما را از انجام کاری که در نظر گرفته اید منحرف کند.

 

 

موفقیت در دانشگاه زمانی که ADHD دارید

 

خوشبختانه. چندین استراتژی وجود دارد که می توانید از آنها برای کمک به ادامه مسیر استفاده کنید. در اینجا چیزی است که رایت برای دانشجویان مبتلا به ADHD پیشنهاد می کند

 

 1. روز را به موقع شروع کنید

 

سه عامل اصلی در دیر بیدار شدن در صبح نقش دارند: دیر بیدار شدن. منحرف شدن و بی نظم بودن.

 • اگر بلند شدن از رختخواب مشکل ساز است

 

دو زنگ هشدار را به ترتیب تنظیم کنید. زنگ ساعت خود را در سراسر اتاق قرار دهید تا مجبور شوید برای خاموش کردن آن از تخت بلند شوید. زنگ دوم را در جایی قرار دهید که می‌دانید هم اتاقی‌هایتان را آزار می‌دهد. که اگر به موقع از رختخواب بلند نشوید و آن را خاموش نکنید. عواقب آن را افزایش می‌دهد. آلارم ها را زود به صدا در بیاورید تا بتوانید صبح ها وقت خود را برای آماده شدن اختصاص دهید.

 

 • اگر چرخیدن یک مسئله است

 

اگر چیزهای خاصی شما را از مسیر خارج می کند. مانند چک کردن ایمیل یا خواندن اخبار. یک قانون بگذارید که آن فعالیت باید تا آخر روز منتظر بماند.

 

مشخص کنید که چقدر زمان برای لباس پوشیدن. غذا خوردن و سازماندهی نیاز دارید و سپس آلارم ها یا یادآوری های دیگر را تنظیم کنید تا به شما نشان دهد که باید آن کار را انجام دهید. سه راه برای تشویق خود به ماندن در برنامه

 

 

از یک میکس موسیقی آشنا به عنوان تایمر استفاده کنید. برای مثال. اگر 30 دقیقه فرصت دارید تا آماده شوید. برنامه ممکن است به این شکل باشد: شستن و لباس پوشیدن به آهنگ های 1 تا 3. صبحانه خوردن برای آهنگ های 4 تا 6. وسایل خود را در طول آهنگ 7 جمع آوری کنید. و از در خارج شوید. آهنگ 8. اگر هر روز صبح از همان ترکیب استفاده کنید. این بهترین نتیجه را دارد.

از تلفن خود استفاده کنید یا یک ساعت یادآوری قابل برنامه ریزی بخرید تا زنگ هشدار شما همیشه در نزدیکی شما باشد.

یک ساعت دیواری بزرگ در اتاق خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی آن را ببینید. اگر اتاق شما بخشی از یک سوئیت با اتاق مشترک و حمام است. ساعت دیواری را نیز در آن فضاها قرار دهید

 

 • اگر بی نظم بودن مسئله است

 

در کنار درب خروجی خود یک “لانچ پد” ایجاد کنید. تمام چیزهایی را که صبح قبل از آن نیاز دارید جمع آوری کنید (مانند کوله پشتی. کلیدها) و آنها را روی سکوی پرتاب قرار دهید.

 

برای خود یادداشتی در سکوی پرتاب بگذارید تا صبح بتوانید مغز خود را با آنچه در آن روز به خاطر بسپارید (مانند یک قرار ملاقات یا مسابقه) “دوباره” برنامه ریزی کنید. پس از آن همه چیز برای شما آماده خواهد بود تا در حالی که از در خارج می شوید. آن را بگیرید.

 

 

 1. با اصرار خود برای به تعویق انداختن کار کنید

 

اگرچه ممکن است این کار معکوس به نظر برسد. اما اگر میل به تعویق دارید. با این احساس همراه باشید. وقتی ADHD دارید. گاهی اوقات تنها زمانی که کاری انجام می شود درست قبل از سررسید آن است

 

در آن مرحله. هیچ چیز اولویت بالاتری ندارد. اگر اکنون آن را انجام ندهید. فوریت و عواقب آن افزایش می یابد. این ویژگی ها چیزی است که در نهایت می تواند کار را انجام پذیر کند. بنابراین. با آن کار کنید.

 

برای به تعویق انداختن برنامه برنامه ریزی کنید. اما عرشه را روی هم بچینید تا بتوانید آن را از بین ببرید. به عنوان مثال. اگر باید مقاله ای بنویسید. مطمئن شوید که قبلاً مطالعه یا تحقیق کرده اید و ایده ای از آنچه می خواهید بنویسید دارید.

مشخص کنید که چند ساعت برای نوشتن آن نیاز دارید. آن ساعت ها را در برنامه خود ببندید. و سپس. با در نظر گرفتن ضرب الاجل. بنشینید و این کار را انجام دهید.

 

خلاصه

 

درک تمایل شما به تعویق انداختن کار می تواند به شما در برنامه ریزی از قبل کمک کند تا در آخرین لحظه در تلاش برای اتمام پروژه ها نباشید.

 

ادامه دارد…

https://www.verywellmind.com/college-students-with-adhd-20820

واقعیت مجازی در درمان نقص توجه(ADHD) دقیقا چگونه عمل میکند؟

 

ADHD یا بيش فعالي – نقص توجه و روش های نوین بهبود