07136476172 - 09172030360 [email protected]

 

روز جهانی کاردرمانی برای اولین بار در تاریخ 27 اکتبر 2010 آغاز شد. از آن زمان، این یک روز مهم در تقویم کاردرمانی برای ارتقاء و تجلیل از این حرفه در سطح بین المللی می باشد.

 

روز جهانی کاردرمانی چیست؟

 

فدراسیون جهانی کاردرمانگران (World Federation of Occupational Therapists) صدای بین المللی حرفه کاردرمانی است که در سطح جهان از 101 سازمان حرفه ای کاردرمانی ملی تشکیل شده است. روز جهانی کاردرمانی فرصتی است برای ارتقاء چشمگیر سطح حرفه و ارتقاء فعالیت های WFOT در سطح محلی، ملی و بین المللی.

 

سالانه در تاریخ 27 اکتبر

 

هدف این است که در روز جهانی کاردرمانی WFOT، اهداف کاردرمانی با سایر جشن ها و تبلیغات ملی، ادغام شود. بسیاری از کشورها هفته یا ماه کاردرمانی را در اکتبر برگزار می کنند. این به افزایش آگاهی متخصصان کاردرمانی و جامعه کمک خواهد کرد.

 

یک کاردرمانگر چه کاری انجام می دهد؟

 

بسیاری از کاردرمانگران در مطب های فیزیوتراپیست، کاردرمانی و گفتاردرمانی، با شنوایی سنجی یا بیمارستان ها کار می کنند. با کمک به بیماران خود برای توسعه و تمرین مهارتهای مشارکت آنها در فعالیتهای اوقات فراغت، می توان موانع آنها در برابر این نوع فعالیتها را برطرف کرد و مزایای سلامتی و رفاه را فراهم کرد.

کاردرمانگرها به بیماران نشان می دهند که چگونه از وسایل تطبیقی مناسب مانند بریس های پا یا زانو، صندلی های چرخدار و وسایل کمکی برای خوردن استفاده کنند.

 

 

کاردرمانی کودکان

 

اگرچه برخی افراد کاردرمانی را به عنوان کاری که به افراد بزرگسال با انجام فعالیتهای روزمره یا ADL کمک می کند می دانند، اما بیشتر مردم نمی دانند که کاردرمانی در کودکان از ارزش بالایی برخوردار است.

OT می تواند به کودکان کمک کند تا در برخی از زمینه های زندگی خود موفق شوند. این شامل کمک به آنها در ایجاد مهارت های مهم مانند مسواک زدن، معاشرت و نوشتن است.

کودکان ممکن است به دلایلی از جمله، تأخیر در مهارت های حرکتی ظریف، مسائل حسی، سایر تأخیرهای شناختی یا فقط برای کمک به آنها در یادگیری مراقبت از خود، مانند لباس پوشیدن، به یک متخصص کار درمانی مراجعه کنند.

کاردرمانگران تصویر کامل را در نظر می گیرند و سعی می کنند منشأ تاخیرها یا محدودیت های کودک را شناسایی کنند. کاردرمانگران کودکان به طور ویژه آموزش دیده اند که با کودکان در هر سنی کار کنند تا به آنها برای داشتن یک بزرگسالی سالم با عملکرد مناسب، کمک کنند.

کاردرمانگر کودک شما تلاش خواهد کرد تا جلسات درمانی، هرچه بیشتر سرگرم کننده و با ارزش باشد. اولین مرحله از درمان معمولاً ارزیابی برای تعیین اهداف و نیازهای بیمار است.

هنگامی که درمانگر کودک را بشناسد، برنامه ای متناسب با میزان علاقه و مهارت وی طراحی می کند. آنها حتی می توانند برخی از فعالیت ها و بازی های مورد علاقه کودک را در جلسات درمانی خود بگنجانند.

از طریق دوره درمانی، کودک شما یاد می گیرد که چگونه کارهای روزمره را با استقلال بیشتری انجام دهد. علاوه بر کار بر روی بهزیستی جسمی بیمار، متخصصین کاردرمانی همچنین به عوامل محیطی و روانشناختی که می توانند بر بیمار تأثیر بگذارد، می پردازند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر به مؤسسه سلامت مغز دانا مراجعه کنید.

 

منبع:

wfot.org

reddycare.net

 

به این مقاله امتیاز دهید