07136476172 - 09172030360 [email protected]

سردرد می تواند کاملاً چالش برانگیز باشد، حتی می تواند روند کل زندگی روتین شما را تغییر دهد. هنگامی که با درد سر، گردن، شانه ها یا فک خود سر و کار دارید، نمی توانید بهترین خودتان باشید. اگر خیلی اوقات دچار سردرد نمی شوید، اما حتی بعضی اوقات نیز می تواند کمی نگران کننده باشد که چه کاری باید انجام شود تا بتوانید آن درد را تسکین دهید.

در اینجا اقداماتی ساده ذکر خواهد شد که به شما در تسکین و بهبود سردردتان کمک خواهد کرد. برای اطلاعات بیشتر در زمینه سردرد و سایر مشکلات عصبی به موسسه سلامت مغز دانا مراجعه کنید.

 

 

مطمئن شوید که به اندازه کافی آب می نوشید و وعده های غذایی را از دست نمی دهید


به گزارش بهداشت نیوز، اطمینان حاصل کنید که هر روز به اندازه کافی آب می خورید و می نوشید زیرا کمبود آب بدن مهمترین دلیل سردردها است.

اگر در طی چند روز گذشته آب نخورده اید یا چندین وعده غذایی را از دست داده اید، یک میان وعده و یک لیوان آب ممکن است به از بین بردن سردرد کمک کند. منتظر بهبود سردرد به خودی خود نباشید.

 

 

در یک اتاق تاریک بنشینید


اگر فردی هستید که سردرد، به ویژه میگرن را تجربه می کنید، نور و صدا می تواند به خصوص بسیار آزار دهنده باشد. اگر به دنبال تسکین فوری هستید، یکی از بهترین راه های کمک به شما می تواند این باشد که حتی یک لحظه خود را از نور و صدا دور کنید.

این روش، همراه با یکی دیگر از موارد، مانند دارو و استراحت می تواند به تسکین علائم کمک کند، اما بستگی به این دارد که چه نوع سردردی دارید، آیا این روش برای شما مفید است یا خیر. همیشه در خصوص مراقب هایی که برای تسکین سردرد نیاز دارید، با پزشک خود مشورت کنید. 

 

 

مطمئن شوید که به اندازه کافی استراحت می کنید


استراحت کافی بیش از این است که بعد ازینکه سردرد به سراغ شما آمد، دراز کسیده و استراحت کنید. (اگرچه این ممکن است گاهی اوقات به شما کمک کند). استرس خود می تواند باعث افزایش سردرد شود، به این معنی که شما باید اطمینان حاصل کنید که ذهن شما به دور از افکار استرس زا و ایجاد تنش، در حال استراحت است.

داریان کارو ، یک محقق سلامتی در ConsumerSafety.org به INSIDER می گوید: “بسیاری از افراد خود را دچار سردرد می کنند زیرا آنها شب قبل به اندازه کافی نخوابیده اند یا خیلی زیاد خوابیده اند.” “افراد باید یک برنامه خواب منظم داشته باشند که  میزان مناسب خواب را در اختیار آن ها قرار دهد. این می تواند به معنای پر انرژی بودن و نداشتن سردرد در روز بعد باشد. مقدار توصیه شده خواب برای بزرگسالان هر شب هفت تا نه ساعت می باشد. بیشتر یا کمتر از این مقدار ممکن است منجر به سردرد شود. “

 

 

یک داروی موثر برای تسکین سردرد مصرف کنید


بعضی اوقات فقط باید به اصول اولیه برگردید و یک مسکن خوب مانند استامینوفن ، آسپرین یا ایبوپروفن می تواند کمک کننده باشد.

اگر با احساس سردرد مواجه هستید، مصرف دارو ممکن است ایده خوبی باشد. توجه به دستورالعمل ها و سایر اطلاعات مربوط به جعبه یا بطری (مانند یادداشت های مربوط به استفاده همزمان داروهای تسکین دهنده درد با الکل) بسیار مهم است یا درمورد اینکه آیا دارو برای شما مناسب است با پزشک خود صحبت کنید.

 

 

طب فشاری را نیز امتحان کنید


طب فشاری یکی دیگر از استراتژی های بالقوه ی کاهش درد است که می توانید هنگام بروز سردرد یا میگرن امتحان کنید. دانستن محل اعمال فشار برای کاهش درد با استفاده از این روش مهم است. Rebecca Park، یک پرستار و بنیانگذار RemediesForMe.com به INSIDER گفت: پوست بین انگشتان اول و دوم دست شما نقطه ای است که می تواند در تسکین سردرد به شما کمک کند. Park همچنین اضافه کرد که این کار را می توانید روی پاها نیز انجام دهید.

اگر در مورد انجام طب فشاری به تنهایی در خانه مطمئن نیستید، دیدن چگونگی انجام این کار توسط یک فرد حرفه ای، حداقل برای کسب اطلاعات بیشتر، ممکن است مفید باشد.

 

 

از یک کیسه یخ استفاده کنید


به احتمال زیاد هنگام برخورد با انواع دیگر درد از یخ استفاده می کنید، اما ممکن است تا به حال در مورد سردرد به استفاده از این راه حل فکر نکرده باشید.

دکتر ژاکلین گفت: “سردردهای موقتی ، یا سردردهای یک سمت سر، بهترین پاسخ را به استفاده از کیسه یخ می دهند. به خصوص، هنگامی که در جهت رو به پایین از بالای خط مو تا گوش از هر دو طرف مالیده شود، زیرا این رگ های خونی نزدیک به سطح  سر قرار دارند.” دارنا ، یک پزشک دارای سابقه ای در بیهوشی و بنیانگذار NoMo حالت تهوع است.

“سردردهایی که از گردن سرچشمه می گیرند معمولاً در قسمت پایین جمجمه احساس می شوند، هنگام مالیدن کیسه یخ از بالا به پایین گردن، به یخ روی قسمت پشت گردن پاسخ می دهند. این نوع سردردها ناشی از سفت شدن عضلات وفشرده شدن اعصاب هستند. در گردن به کاهش التهاب کمک می کند که معمولاً در وهله اول باعث سردرد شده است، به همان دلیلی که شل کننده های عضلانی و داروهای NSAID تاثیر گذار می باشند. “

 

 

از یک پد گرمکن استفاده کنید


اگر خنک کننده جواب نمی دهد، گرما را امتحان کنید.

به گفته WebMD ، قرار دادن یک پد گرمکن بر روی پایه گردن یا پشت سر شما می تواند به تسکین درد کمک کند. بعضی اوقات حتی یک دوش آب گرم نیز این کار را انجام می دهد.

 

مقداری زنجبیل را امتحان کنید


پارک  می گوید: زنجبیل در هنگام مواجهه با درد و التهاب ماهیچه بسیار عالی است و توصیه می کند که یک چای زنجبیل را با استفاده از ریشه زنجبیل تازه درست کنید. زنجبیل همچنین می تواند برای حالت تهوع استفاده شود، که گاهی اوقات در مورد میگرن یا سردردهای مخصوصاً شدید بسیار کاربردی است.

 

از پزشک خود در مورد مکمل ها سوال کنید


پارک خاطرنشان کرد: مکمل هایی مانند منیزیم و ویتامین B2 (مثل ریبوفلاوین) نیز ممکن است به سردرد شما کمک کنند. این مهم است که قبل از افزودن یک مکمل با پزشک خود مشورت کنید، اما اگر به مقدار کافی از این مواد مغذی درغذایی که می خورید نیست و سردرد را تجربه می کنید، ممکن است یک مکمل، راه حل خوبی باشد.

 

مدتی از نگاه کردن به صفحه نمایش خودداری کنید


زمان زیاد در مقابل صفحه نمایش نیز می تواند به معنای سردرد باشد. پارک گفت که اگر می خواهید از سردردهای ناشی از صفحه نمایش جلوگیری کنید، اطمینان از استراحت، جلوگیری از فشار چشم و رفتن به بیرون و هوای تازه از اهمیت زیادی برخوردار است.

اگر مجبور باشید در طول روز به یک صفحه نمایش نگاه کنید، هر روز، اجرای تکنیک هایی که به مبارزه با فشار چشم کمک می کنند، می توانند در واقع بسیار برای جلوگیری از سردرد مفید باشند.

 

به این مقاله امتیاز دهید