07136476172 - 09172030360 [email protected]

کارشناسان خاطر نشان می کنند که شما می توانید پیش بینی کنید که همه گیری ویروس COVID-19 حداقل یک سال به طول می انجامد. 
گزارش های بی شمار و مدل سازی های رایانه ای نشان می دهد که طی ماه های آینده شاهد موج های متعددی از این بیماری همه گیر COVID-19 خواهیم بود.
انزوا نمی تواند این بیماری را متوقف کند، اما فشار را بر منابع پزشکی کاهش می دهد و به پزشکان اجازه می دهد جان های بیشتری را نجات دهند.
دانشمندان و پزشکان در سراسر جهان بر روی واکسن این بیماری کار می کنند، اما احتمالاً بیش از یک سال از این بیماری گذشته است.
ما باید در طول 1 تا 2 سال دیگر به دوری و انزوای اجتماعی عادت کنیم.


همه گیری ویروس COVID-19 برخلاف هر چیزی که در حافظه های ما وجود دارد، می باشد.

مشاغل غیر معتبر، مؤسسات آموزشی و هر نوع گردهمایی در مقیاس بزرگ همه تا اطلاع ثانوی در ایالات متحده بسته شده اند.

میلیون ها آمریکایی در تلاش هستند، دوری از اجتماع را رعایت کنند تا سرعت گسترش ویروس COVID-19 را، کند کنند.

برای برخی ممکن است باور کردن این فقط چند هفته دشوار باشد.

در حالی که چندین هفته با اقدامات فوری باید سرعت انتقال را کاهش داده و به پرسنل پزشکی فرصتی برای مبارزه بدهیم، طبق یک برنامه پاسخ دولت فدرال، آمریکایی ها باید برای بسیاری از ماه های پیشگیرانه COVID-19 آماده شوند.

این برنامه 100 صفحه ای، که با نیویورک تایمز به اشتراک گذاشته شده است، تصویری ترسناک از آنچه سال آینده – یا بیشتر از آن می تواند باشد – نشان می دهد.

در حالی که نویسندگان این طرح اذعان می کنند که پیش بینی ویژگی های “با چنین بیماری همه گیر سریع” دشوار است، اما اظهار می دارند که ما احتمالاً در ماه های آینده به “امواج متعدد بیماری” خواهیم رسید.

“ما در ابتدای کار هستیم که احتمالاً چندین موج از همه گیری با یک جدول زمانی نامشخص پیش روی ما قرار دارد که می تواند طی 1 تا 2 سال آینده وجود داشته باشد، عمدتا بر اساس توانایی ما در کاهش ویروس است.” گلاتر، پزشک اورژانس در بیمارستان Lenox Hill در شهر نیویورک

 

 

 

چه چیزی را باید در نظر داشته باشیم؟


در مورد “صاف کردن منحنی شیوع بیماری” صحبت های زیادی شده است.

این اصل است که با کند کردن شیوع بیماری، می توان از بروز سریع عفونت و افزایش فشار بر سیستم پزشکی کشورها جلوگیری کرد.

در حالی که این بهترین راهبرد است که ما در روزهای ابتدایی برای همه گیری می توانیم انجام دهیم، متخصصان می گویند مهم است که این نکته را نادیده نگیریم که این اقدامات به طور کامل COVID-19 را شکست نمی دهد، فقط آن را کند می کند.

دکتر اریک کریستوفر سیو-پنا، مدیر بهداشت جهانی در Northwell Health، توضیح می دهد:

“یکی از فواید مهم برای مسطح کردن منحنی شیوع بیماری این است که، در حالی که جان خود را نجات می دهید، بارها را در بیمارستانها کاهش داده و مدت زمان را طولانی می کنید.” 

“این مدت زمان طولانی تر 12 تا 18 ماه خواهد بود.”

برای هرکسی که امیدوار است بتواند در چند هفته آینده به یک بازی بیس بال یا یک رویداد خانوادگی برود، باید بداند که بعید به نظر می رسد.

الگوبرداری مورد استفاده در گزارش امپریال کالج لندن نشان می دهد که پروتکل های دوری اجتماعی برای موثر بودن، به ماه ها و نه هفته ها نیاز دارند.

“این ایده که ما می توانیم این کار را به مدت 2 هفته انجام دهیم و سپس به حالت عادی برگردیم، اساساً باعث بهبود شرایط  به مدت 2 هفته می شود، اما مطابق این مدل، برای جلوگیری از مرگ و میر اضافی و پرتکرار بیمارستان کافی نیست.”

 

 

 

در طول سال آینده چه انتظاری باید داشته باشیم؟


اگرچه جز یک حدس آگاهانه در مورد چشم انداز چند ماهه نیست، اما به نظر می رسد آمریکای شمالی می تواند حداقل چند ماه برای پروتکل دوری اجتماعی را  انتظار داشته باشد.

پس از آن، احتمالاً امواج بیشتر در تعداد موارد بیماری دیده می شود. اگر پروتکل های انزوا به طور موقت برداشته شده باشند، احتمالاً در این دوره ها بازگردانده می شوند.

 یک سال یا بیشتر، امیدواریم واکسنی وجود داشته باشد که آماده توزیع گسترده باشد.

طبق شعار پزشکان، از اجتماع جدا شده و پیک نمودار را صاف کنید.

 “با وجود محدودیت های مؤثر که باعث ایجاد فاصله در اجتماع می شود، همراه با فداکاری در مورد انزوا و اقدامات قرنطینه، امیدوارم که شدت امواج بعدی کاهش یابد.” “عموم مردم باید به این هشدارها توجه کنند تا این امر موثر واقع شود.”

 

 

 

چگونه به پایان می رسد؟

 

همانطور که در پایان هر تونل تابش نور دیده می شود، این واقعیت ساده است که همه گیری به پایان می رسد – حتی اگر این مدت مقداری طولانی شود.

واکسنهای بالقوه توسط کشورهای مختلف و برخی از آزمایشات سریع در مورد انسان در حال آماده سازی است.

اما برای اثبات اینکه این واکسن ها برای انسان بی خطر است، آزمایشات پزشکی ضروری است و احتمالاً 12 تا 18 ماه قبل از آماده شدن هرگونه واکسن برای توزیع گسترده لازم خواهد بود.

گلاتر گفت: “در این بازه زمانی، طبق مطالعه [لندن]، ما ممکن است بین 500000 تا 2.2 میلیون مرگ در جهان مشاهده کنیم.”

SARS-COV-2، ویروس مسئول COVID-19، تقریباً 10 برابر کشنده تر از آنفولانزای فصلی است. توانایی ویروس در جهش مداوم نیز عاملی برای ادامه ویروس COVID-19 خواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر به موسسه سلامت مغز دانا مراجعه کنید. 

منبع:

healthline

به این مقاله امتیاز دهید