07136476172 - 09172030360 [email protected]

 در حقیقت، مطالعات بیشماری نشان داده اند که ارسال پیام می تواند اضطراب زیادی ایجاد کند.  تحقیقات همچنین حاکی از این است که پیام می تواند همزمان هم کمک کننده و مفید باشد وهم مانع روابط شما شود. چه از پیام برای سرگرمی و چه برای جلوگیری از موقعیتهای دشوار استفاده کنید، پیام هم خوب است و هم بد. به عبارت دیگر، پیام این قدرت را دارد که بسته به انگیزه های اساسی افرادی که از پیام استفاده می کنند، افراد را به هم نزدیک یا ایجاد فاصله کند.

 

دانشمندان دریافته اند که گذشته از اینکه پیام کوتاه روشی کارآمد برای برقراری ارتباط باشد، به افراد اجازه می دهد از وضعیت فعلی خود فرار کنند. گاهی مردم به این دلیل که احساس می کنند این روش بهتری برای بیان خود نسبت به صحبت کردن از طریق تلفن یا حضوری، است، از چت کردن و ارسال متن استفاده می کنند.


اما، این خطر وجود دارد که ارسال پیام نیز ممکن است سدی برای ایجاد روابط معنی دار با افراد دیگر شود. علاوه بر این، ارسال پیام می تواند به دلیل تنهایی حاصل شود که این تنها، مسئله را تشدید می کند.

 


تأثیر ارسال پیام بر روابط


همانطور که قبلاً نیز گفته شد، پیام در روابط، این توانایی را دارد که یک عمل خوب باشد. اما، وقتی پای روابط به میان می آید، بارها سوء تفاهم زیاد رخ می دهد. وقتی این اتفاق بیفتد، می تواند کل دوره روابط را تغییر دهد. در اینجا روش هایی که پیام بر روابط تأثیر می گذارد، وجود دارد.

 


متن های زیبا باعث بهبود روابط می شوند

 

نوشتن یک تعریف، یک یادداشت جالب یا اظهار نظر مثبت باعث می شود فرد از طرف دیگر احساس نزدیکی به شما داشته باشد و از رابطه راضی تر باشد.

در نتیجه، اطمینان حاصل کنید که مرتباً یادداشت های دلگرم کننده ای را به طرف مقابل خود می فرستید و نه فقط متونی را برای پرسیدن سوالات روزمره.

 

 


متن دادن و چت کردن بیش از حد، یک مسئله اساسی را نشان می دهد


هر گاه شخصی بیش از حد متنی نوشت، این یک علامت هشدار دهنده است. به عنوان مثال، ارسال پیام بدون توقف می تواند نشانگر این باشد که شما فرد نیازمندی هستید و در رابطه احساس عدم امنیت می کنید. در حالی که معمولاً این مسئله برای شخص متن دهنده بیش از حد مضر است، می تواند برای فرد مقابل، مزاحمت ایجاد کند.

در سایر موارد، ارسال پیام بیش از حد علامت هشدار دهنده اولیه سوء استفاده از دنیای دیجیتال است. ارسال پیام بیش از حد، به ویژه هنگامی که مستلزم این باشد که بدانیم کسی در کجا به سر می برد، با چه کسانی است و چه کاری انجام می دهد، احساس کنترل کردن را به شخص مقابل می دهد.

اگر در ارتباط با کسی هستید که بیش از حد یا پرخاشگرانه متن می نویسد، ممکن است بخواهید از آنها فاصله بگیرید.

 

 

 

اشتباهات رایج 


مردم دائماً رفتار یکدیگر را مورد بررسی قرار می دهند و متن ارسال کردن روشی اساسی است که می توانید برای ارزیابی های مربوط به رابطه از آن  استفاده کنید. و وقتی تازه کسی را می بینید، عادات پیام دادن آنها می تواند همزمان جذاب و ناامید کننده باشد. در اینجا اشتباهات رایجی وجود دارد که افراد هنگام ارسال پیام در روابط مرتکب می شوند.

 

استفاده از پیام کوتاه به عنوان راهی برای مقابله با مشکلات


اگر مشکلی در رابطه وجود داشته باشد، هرگز نباید سعی کنید آن را از طریق پیام برطرف کنید. ارسال پیام ابزاری برای حل مشکل نیست. درعوض، زمانی را برای صحبت با یکدیگر به صورت حضوری ترتیب دهید. با این کار، مکالمه بسیار معناداری خواهید داشت زیرا قادر خواهید بود عبارات یکدیگر را ببینید و صدای یکدیگر را بشنوید. این موارد بخشهای اساسی ارتباطات سالم است.

وقتی از پیام های متنی برای برقراری ارتباط در مورد موضوعات حساس استفاده می کنید، خطرات زیادی وجود دارد که باعث سوء تفسیر و سوء تفاهم می شود.

 

سؤال کردن بیش از حد


یک یا دو سوال نشان می دهد که شما به شخص مقابل اهمیت می دهید. اما پرسیدن سوالات زیاد می تواند احساس بازجویی را ایجاد کند. سعی کنید سؤالات خود را فقط به یک یا دو سوال محدود کنید. با پیشرفت روابط، زمان زیادی برای پرسیدن سوال خواهید داشت.

 

ارسال مکالمات طولانی از طریق متن


به طور کلی متون شما نباید خیلی طولانی باشند. در حالت ایده آل، شما باید طول آنها را تا حدود یک توییت حفظ کنید. ارسال متن های طولانی می تواند برای فرد دریافت کننده آزاردهنده باشد، به خصوص اگر مشغول کار باشد یا در حال انجام یک پروژه است.

 

بحث و گفتگو با متن یا پیام وقتی عصبانی هستید

 

 بسیاری از مردم هنوز هم این اشتباه را می کنند. اگر عصبانی هستید یا اختلاف داشتید، تلفن خود را کنار بگذارید. نه تنها احتمالاً از آنچه تایپ می کنید پشیمان خواهید شد، بلکه ممکن است نتوانید متن خود را به روشی که می خواهید تعبیر شود، بنویسید. بنابراین، مدتی وقت بگذارید تا آرام شوید و سپس شخصاً با یکدیگر صحبت کنید تا مسئله برطرف شود.

 

از خواب بیدار کردن شخص دیگر


باید به برنامه های افراد احترام بگذاریم. شما باید تمام تلاش خود را بکنید تا از ارسال پیام هنگام صبح یا اواخر شب خودداری کنید. در حالی که بسیاری از افراد در هنگام خواب تلفن های خود را خاموش نگه می دارند، منتظر بمانید ساعتهای معمولی برای ارسال متن به شخص مقابل فرا برسد.

 

برای اطلاعات بیشتر به موسسه سلامت مغز دانا مراجعه کنید. 

 

منبع:

VeryWellMind