07136476172 - 09172030360 [email protected]

احساس عدم تمرکز می کنید؟ معلم کلاس کودکتان زنگ می زند تا بگوید مشکلی سر کلاس وجود دارد؟ نوروفیدبک یک روش آموزش به مغز موثر و ایمن است که به مغز می آموزد چگونه از امواج مغزی مناسب برای تمرکز در زمان نیاز استفاده کند. این یادگیری بخشی از فعالیت ناخودآگاه مغز ما است که هدف نوروفیدبک برای تمرکز است.

نوروفیدبک چیست؟

نوروفیدبک ابزاری ایمن و غیرتهاجمی برای بهبود عملکرد در مدرسه و دانشگاه است. خانواده‌ها همچنین آن را برای اضطراب مفید می‌دانند، یک احساس رایج هنگام شرکت در آزمون یا ارائه دادن سر کلاس.

نوروفیدبک به ما کمک می‌کند تا بهترین عملکرد را داشته باشیم. با آرامش و تمرکز بهتر می‌توانیم با چالش‌های زندگی روبرو شویم.

آیا نوروفیدبک ایمن است؟

بله نوروفیدبک برای همه بی خطر است. چرا؟ زیرا چیزی به مغز شما اضافه نمی شود. این آموزش با هشدار دادن به بخش عملکرد خودکار مغز شما در مورد اعمال خود عمل می کند (این قسمت واکنش ترس، حواسپرتی، خواب، توجه، عملکرد اجرایی و غیره را کنترل می کند) بنابراین می تواند الگوهای ناسازگار خود را ببیند. از آنجایی که مغز به گونه ای طراحی شده است که به اطلاعات جدید پاسخ دهد، می تواند عملکرد خود را بهینه کند. و این زمانی است که ما شاهد تغییرات مثبت هستیم.

آیا تأثیرات نوروفیدبک ماندگار است؟

نوروفیدبک در واقع یک نوع یادگیری است. شما نتیجه می گیرید زیرا مغز شما به طور فعال در حال یادگیری است، حتی اگر یادگیری را آگاهانه انجام ندهید. اثرات یادگیری در طول زندگی شما باقی می ماند.

با این حال، مغز شما یک بافت زنده است و شما ممکن است تحت تاثیر استرس، سموم، و تغذیه نامناسب اطلاعاتی را از دست بدهید. هنگامی که متوجه می شویم انعطاف پذیری کمتر داریم یا تحریک پذیرتر هستیم، چند جلسه تقویت کننده شما را به جایی که بودید برمی گرداند. یک مغز آموزش دیده با نوروفیدبک به سرعت قادر به استفاده از اطلاعاتی است که نوروفیدبک ارائه می دهد. انگار مغز می گوید “من می دانم با این اطلاعات چه کار کنم!” بنابراین شما به سرعت به جای خوب خود باز می گردید.

اگر دوران سخت تری را پشت سر می گذارید، می توانید به سرعت یک یا دو جلسه در یکی از کلینیک های نوروفیدبک ما انجام دهید تا جریان و عملکرد مطلوب خود را بازیابی کنید.

5 مسئله ای که نوروفیدبک برای تمرکز و بهبود بهره وری مورد توجه قرار گرفته است

موفقیت مطلقاً به انجام به موقع وظایف با کارایی بالا بستگی دارد. با این حال، این اغلب موردی است که مردم درگیر آن هستند. راه‌های مختلفی وجود دارد که فرد می‌تواند در دستیابی به سطوح بهره‌وری بالا مشکلاتی داشته باشند، که بسیاری از آنها با استفاده از نوروفیدبک قابل اصلاح هستند، یک روش تمرینی طبیعی مبتنی بر مغز که به مغز می‌آموزد تا با استفاده از نوروپلاستیسیته یا انعطاف پذیری مغز، توانایی مغز برای یادگیری، در کارآمدترین سطح خود عمل کند.

انطباق و تغییر عملیات بر اساس قرار گرفتن در معرض و پاداش گرفتن. بهترین بخش این است که اثر درمان طولانی مدت است. اگر با هر یک از مشکلات زیر دست و پنجه نرم می کنید، نوروفیدبک انتخاب مناسبی برای شماست.

مشکلات در شروع کار:

وقتی تکلیفی به شما ارائه می شود، آیا برای شروع کار مشکل دارید؟ شاید به این دلیل است که نمی‌دانید از کجا شروع کنید و احساس کلافگی می‌کنید یا شاید به این دلیل است که فکر نمی‌کنید توانایی شروع کردن را دارید و در مورد آن احساس اضطراب می‌کنید. نوروفیدبک تضمین می کند که مغز شما توانایی شروع یک کار را با آرامش و به طور موثر دارد، و خود را برای موفقیت در بقیه مراحل  کار آماده می کند.

مشکل به تعویق انداختن:

همه احساس «بعدا انجامش خواهم داد» را می‌دانند، اما اگر این چیزی است که در توانایی شما برای حفظ بهره‌وری اختلال ایجاد می‌کند، ممکن است بخواهید نوروفیدبک را در نظر بگیرید. همانطور که در بالا ذکر شد، نوروفیدبک به مغز کمک می کند تا کارها را شروع کند، به این معنی که اگر کارها را به تعویق می اندازید، موقعیت آسان تری برای شروع و اتمام به موقع خواهید داشت.

تمرکز ضعیف:

آیا می خواهید تمرکز خود را بر روی یک پروژه حفظ کنید، به خصوص زمانی که برای شما جالب نیست؟ غلبه بر این مشکل می‌تواند دشوار باشد، اما نوروفیدبک توانایی‌های کلی تمرکز را بهبود می‌بخشد، بنابراین تمرکز طولانی‌تری خواهید داشت. اگر با ADHD دست و پنجه نرم می کنید یا مشکلاتی دارید که به راحتی حواس شما پرت می شود، نوروفیدبک می تواند به شما کمک کند تا توجه شما بر روی کار باقی بماند.

نوروفیدبک برای درمان بیش فعالی و نقص توجه یا ADHD

خطاهای بی دقتی:

شما می توانید کار را به پایان برسانید، اما وقتی آن را به مربی یا رئیس خود می سپارید، آنها به شما اشتباهات و بی دقتی های بی شماری را که قبل از انجام کارتان نادیده گرفته اید، گوشزد می کنند؟ نوروفیدبک توانایی فرد را برای تکمیل یک کار با تمرکز و به شیوه ای آرام بهبود می بخشد، به این معنی که فرد احتمال بیشتری دارد که اشتباهاتی را که قبلا انجام داده است یا حتی در ابتدا مرتکب آن ها می شود را انجام ندهد.

خلق و خوی افسرده:

آیا افسردگی به طور مداوم سطح بهره وری شما را پایین می آورد؟ اگر احساس افسردگی می کنید، انجام هر کاری برایتان بسیار سخت است. حتی کارهای اساسی مانند رسیدگی به نیازهای اصلی شما غیرممکن به نظر می رسند، چه رسد به کاری که موعد مقرری دارد که از شما انتظار می رود که یکی از دلایل اصلی اضطرابتان باشد. نوروفیدبک با آموزش مجدد مغز برای تولید امواج مغزی که به فرد احساس آرامش و شادی می دهد، خلق و خوی را بهبود می بخشد. این امر انجام وظایف را بسیار آسان تر می کند زیرا فرد دچار احساس افسردگی و اضطراب نمی شود. در واقع حتی خستگی نیز به این دلیل بهبود می یابد!

هزینه نوروفیدبک چقدر است؟

قیمت نوروفیدبک با توجه به فاکتور های مختلفی تعیین می شود. توجه کنید برای استفاده از درمان نوروفیدبک حتما به افراد دارای صلاحیت لازم مراجعه کنید و هزینه کم به تنهایی نباید برای شما اهمیت داشته باشد. اگر درمان به صورت اصولی توسط متخصص انجام شود اثرات آن بلند مدت خواهد بود. در بعضی موارد افرادی فاقد صلاحیت و فاقد ابزار استاندارد، با پیشنهاد هزینه های پایین، میخواهند نظر شما را جلب کنند، توجه داشته باشید نتایجی  که توسط این افراد انجام می شود می تواند به درمان اشتباه فرد منجر شود که این خود می تواند تبعات جدی برای سلامت فرد به همراه داشته باشد.

حرف آخر

در انستیتو سلامت مغز دانا مفتخریم با ارائه تکنیک‌های علمی به بهبود عملکرد مغز شما کمک کنیم.مغز ما تا حد زیادی تعیین می کند که چه کسی هستیم، چه کاری انجام می دهیم و چگونه رفتار می‌کنیم. برنامه های جامع ما می تواند به شما کمک کند تا سلامت روان خود را ارتقا بخشید. اگر می‌خواهید درباره نوروفیدبک یا روش‌های دیگری که می‌توانید مغز خود را به سلامت بهینه برگردانید، بیشتر بدانید، با ما تماس بگیرید.

آیا بدنبال بهترین کلینیک نوروفیدبک برای تمرکز در شیراز هستید؟ همین امروز زمان مشاوره خود را تنظیم کنید! با ما در تماس باشید.

07136476172 – 09172030360

آدرس: شیراز بلوار بعثت (حدفاصل چهارراه خلدبرین و فلکه سنگی) مجتمع پزشکی مریم طبقه پنجم – انستیتو سلامت مغز

ایمیل: [email protected]

اینستاگرام: danabrain.ir@

(درباره واحد نوروفیدبک انستیتو سلامت مغز دانا بیشتر بدانید)

نوروفیدبک و بیوفیدبک

درمان بیش فعالی (ADHD) با نوروفیدبک در شیراز

بهترین مرکز نوروفیدبک در شیراز (با تکنولوژی های روز دنیا)

نوروفیدبک چیست؟تعریف،انواع و کاربرد آن و مرکز ارائه دهنده در شیراز

به این مقاله امتیاز دهید