07136476172 - 09172030360 [email protected]

در این مقاله با خصوصیات بهترین روان‌پزشکان کودک آشنا می‌شوید. متخصص روان‌ پزشکی کودکان شیراز، به روان‌پزشکی گفته می‌شود که به تشخیص و درمان اختلالات روانی کودکان می‌پردازد. این تخصص که به عنوان یکی از زیرشاخه‌های روان‌پزشکی شناخته می‌شود، با بررسی رفتارها، بیماری‌ها و عوامل موثر بر شخصیت و روان کودکان، راهکارهای تشخیصی و درمانی ارائه می‌دهد. هدف این تخصص، کمک به تربیت کودکان سالم و با اعتماد به نفس، بهبود روابط خانوادگی و اجتماعی و بهبود کیفیت زندگی کودکان است. دکتر ساره شریعتی یکی از روان‌پزشکان متبحر در شیراز است که در زمینه روان‌پزشکی کودکان فعالیت دارد و به درمان اختلالات روانی کودکان و نوجوانان می‌پردازد.

آیا کودک شما دچار اختلالات روانی است؟ آیا نگرانی‌های شما به خاطر رفتارهای نادرست و ناخوشایند کودکتان بیشتر می‌شود؟ دکتر ساره شریعتی، روان‌پزشک متبحر در شیراز، با بهره‌گیری از متدولوژی‌های جدید درمانی، به درمان اختلالات روانی کودکان و نوجوانان می‌پردازد. با مشاوره و درمان دکتر شریعتی، کودکتان به یک فرد سالم و شاد تبدیل خواهد شد.

دکتر ساره شریعتی بهترین متخصص روانپزشکی کودکان در شیراز

اگر بدنبال بهترین متخصص روانپزشکی کودکان شیراز با حرفه ای ترین تیم درمانی متشکل از روانپزشکان، روانشناسان، نوروساینتیست ها، کاردرمانگران، گفتاردرمانگران و استفاده از روش های نوروتکنولوژی هستید؟ همه شما شایسته دریافت بهترین ها هستید. همین امروز زمان ویزیت خود را تنظیم کنید! با ما در تماس باشید.

07136476172-09172030360

آدرس: شیراز بلوار بعثت (حدفاصل چهارراه خلدبرین و فلکه سنگی) مجتمع پزشکی مریم طبقه پنجم – انستیتو سلامت مغز

ایمیل: [email protected]

مرکز سلامت مغز دانا از سال 1395 با استفاده از به روز ترین تکنولوژی ها و همکاری با متخصصین متبحر در راه ایجاد پروتکل های مغزی هدفمند گام برداشته است. در طول سال ها، ما به طور مداوم، همراه با فناوری های به روز، برای به حداکثر رساندن ارتقا و بهبود عملکرد مراجعین خود گام برداشته ایم،. نتیجه این است که تا به حال به هزاران نفر کمک کرده ایم تاعملکردشان بهبود یابد. بعلاوه مقالات معتبری در زمینه استفاده از تکنولوژی های عصبی برای سلامت مغز به چاب رساندیم. (یکی از این مقالات که با همکاری تیم بین المللی به چاب رساندیم را اینجا می توانید ببینید).

خصوصیات بهترین متخصص روانپزشکی کودکان

بهترین متخصص روان‌ پزشکی کودکان در شیراز، علاوه بر داشتن مدرک تحصیلی مرتبط، دارای صفات و خصوصیاتی می‌باشند که در کودکان احساس اعتماد و احترام ایجاد کنند. این متخصصین دارای صبر و تحمل بالا، توجه به جزئیات، قابلیت شنیدن و فهمیدن صحبت‌های والدین کودکان، توانایی دستیابی به ارتباط موثر با آنها و دانش کافی در زمینه روان‌شناسی کودکان هستند. همچنین، قابلیت ارائه راهکارهای جدید و خلاقانه برای حل مشکلات روانی کودکان را دارند. این متخصصین به دنبال بهبود و ارتقای خدمات خود هستند و به کودکان با احترام و محبت برخورد می‌کنند.

آشنایی با فناوری های عصبی

آشنایی متخصص روانپزشکی کودکان شیراز با فناوری های عصبی  بسیار با اهمیت است. روانپزشکی کودکان با یکی از چالش های بزرگی روبروست، چرا که مشکلات روانی کودکان بسیار پیچیده و گاهی نیاز به دستگاه های پیشرفته برای تشخیص و درمان دارند.

در این راستا، بهترین متخصصین روانپزشکی کودکان با فناوری های عصبی آشنا هستند، این تکنولوژی ها می توانند در تشخیص و درمان اختلالات روانی کودکان موثر باشند. این فناوری ها شامل انواع نقشه برداری های مغز مانند qEEG، fMRI، که با تحلیل فعالیت های مغزی و تصویربرداری مغز، توانایی تشخیص و کمک به درمان اختلالات روانی کودکان را دارند. به عنوان مثال، qEEG می تواند به متخصصین روانپزشکی کودکان کمک کند تا فعالیت های مغزی کودکان را بررسی کنند و درمان مناسبی را برای آنها تعیین کنند. برای اطلاعات بیشتر از این روش کلیک کنید.

روانپزشکان کودکان با انواع تکنولوژی های عصبی غیر دارویی نیز آشنا هستند. مثلا انواع تحریک فراجمجمه ای مغز مانند tDCS (تحریک جریان مستقیم) و TMS (تحریک مغناطیسی ). این ابزارها به کمک جریان الکتریکی یا میدان مغناطیسی، نواحی خاصی از مغز کودک را تقویت می‌کنند که می‌تواند در درمان برخی اختلالات عصب روانشناختی مانند ADHD و اوتیسم موثر باشد.

با توجه به اثرات مثبت این تحریک‌های مغزی در درمان برخی اختلالات شناختی و روانی، جایگاه آنها در روانپزشکی کودکان به مرور زمان افزایش یافته است. کلینیک سلامت مغز دانا نیز همراه با بروز ترین تکنولوژی ها به ارائه این خدمات می پردازد.

همچنین بهترین متخصصین روانپزشکی کودکان شیراز با تکنیک نوروفیدبک برای کمک درمان برخی از اختلالات عصب روانشناختی کودکان آشنا هستند. این تکنیک یک روش درمانی غیر دارویی است که با استفاده از سیستم های الکتروانسفالوگرافی، فعالیت های الکتریکی مغزی فرد را نشان می‌دهد و بر این اساس، افراد می‌توانند برای کنترل بیشتر فعالیت های مغزی خود از این تکنیک استفاده کنند. این روش درمانی برای درمان اختلالات رفتاری و اضطراب در کودکان موثر بوده و متخصصین روانپزشکی ممکن است این تکنیک را، بهبود رفتاری کودکان پیشنهاد کنند.

به عنوان مثال ون دورن در سال 2018، یک مرور سیستماتیک و متاآنالیز منتشر کردند که داده‌های بیش از 500 کودک مبتلا به ADHD از 10 کارآزمایی تصادفی‌سازی را بررسی می‌کند و اثرات نوروفیدبک را با «درمان‌های فعال» (شامل دارو و «غیر فعال» مقایسه کردند). برای تفسیر انتقادی و دقیق داده‌ها، محققان با دیدگاه‌های متفاوت در مورد نوروفیدبک در این مطالعه مشارکت کردند. آنها به این نتیجه رسیدند که نوروفیدبک پس از میانگین 6 ماه اثرات طولانی‌مدتی دارد، بدون نیاز به جلسات درمانی مداوم. در مقایسه با گروهی که دارو مصرف می‌کردند، اثرات نوروفیدبک با اثرات دارو قابل مقایسه بود.

کار تیمی

یکی دیگر از خصوصیات بهترین متخصص روانپزشکی کودکان شیراز، کار تیمی است که از طریق آن کیفیت تشخیص و درمان را بهبود می‌بخشند. این متخصصین با روانشناسان، کاردرمانگران، گفتاردرمانگران و متخصصین علوم اعصاب همکاری می‌کنند تا بهترین نتیجه ممکن را برای بیمارانشان به دست آورند. در حال حاضر، برای اولین بار در جنوب کشور، این همکاری‌ها در کلینیک سلامت مغز دانا شیراز شکل گرفته است. این همکاری موجب شده است که کلینیک سلامت مغز دانا با داشتن بهترین متخصص روانپزشکی کودکان شیراز، به عنوان برترین مرکز درمانی بیماری‌ها و اختلالات روانپزشکی کودکان شناخته شود.

آشنایی با به روز ترین داروها

بهترین متخصص روانپزشکی کودکان در شیراز، با داشتن خصوصیات مهمی مانند آگاهی از به‌روزترین داروها و کم‌عوارضترین داروها برای کودکان، می‌تواند بهترین راه‌حل‌های درمانی را پیشنهاد دهد. این متخصصان با به‌روز نگه‌داشتن دانش خود، می‌توانند به صورت اثربخش درمان کودکان را با کمترین عوارض جانبی انجام دهند و به خانواده‌های آنها کمک کنند تا در زندگی شاد و سالمی داشته باشند.

کلام آخر

انستیتو سلامت مغز دانا با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته و همکاری با بهترین متخصص روانپزشکی کودکان شیراز، به بررسی رفتارها، بیماری‌ها و عوامل موثر بر شخصیت و روان کودکان، بهترین راهکارهای تشخیصی و درمانی را ارائه می دهد. هدف ما، کمک به تربیت کودکان سالم و با اعتماد به نفس، بهبود روابط خانوادگی و اجتماعی و بهبود کیفیت زندگی کودکان است.

بهترین مرکز ثبت و تفسیر qEEG / نقشه مغزی در شیراز

بهترین مرکز نوروفیدبک در شیراز

استعدادیابی عصب روانشناختی

واحد خواب (اختلالات خواب-سلامت خواب)

واحد مغز آزمون (چکاپ مغز)

به این مقاله امتیاز دهید