07136476172 - 09172030360 [email protected]
 اکنون تقریباً از هر 5 نفر 1 نفر از مواد افیونی برای درمان میگرن استفاده می کنند. طبق نظر محققان، تعداد فزاینده ای از بیماران با وجود دانستن خطرات استفاده از مواد افیونی، از مواد مخدر برای جایگزینی داروها و روش های تأیید شده در درمان میگرن استفاده می کنند.

یکی از روش های نوین در درمان میگرن شامل بیوفیدبک و نوروفیدبک می باشد. برای اطلاعات بیشتر به موسسه سلامت مغز دانا مراجعه کنید. 

تعداد فزاینده ای از آمریکایی ها برای درمان سردردهای میگرنی خود از مواد افیونی استفاده می کنند، با وجود این که مواد افیونی در اکثر موارد به عنوان اولین روش درمانی برای میگرن توصیه نمی شوند. طبق تحقیقات (ObserVational of Epidemiology،treatment and Care of Migrain) (OVERCOME)، یک نظرسنجی مبتنی بر وب از مبتلایان به میگرن. 

متخصص مراقبت میگرن، سیت اشینا، دکترای اعصاب، متخصص مغز و اعصاب و مدیر مرکز جامع سردرد در مرکز درد آرنولد-وارفیلد در مرکز پزشکی Deaconess Beth Israel (BIDMC)، یافته های این نظرسنجی را در 61 مین نشست سالانه انجمن سردردهای آمریکا ارائه داد.

“این داده ها نشان می دهد، با وجود خطرهای شناخته شده احتمالی استفاده از مواد افیونی ( مواد مخدر)  برای میگرن، هنوز هم بسیاری از افراد به این کار ادامه می دهند”  Ashina، استادیار گروه علوم اعصاب و گروه بیهوشی، مراقبتهای ویژه و داروهای ضد درد، در دانشکده پزشکی هاروارد. وی گفت: “با توجه به استفاده همه گیر مواد افیونی در ایالات متحده، این نگرانی وجود دارد که مردم به جای روش های درمانی معمول که برای میگرن ایمن تر و مؤثر تر است، از این داروها (مواد مخدر)  استفاده  می کنند.”

این مطالعه ی مبتنی بر وب بر روی  نمونه ای شامل 20،000 فرد از جمعیت آمریکا،  مبتلا به میگرن به مدت دو سال انجام شده است. مطالعه OVERCOME ثبت نام  را در سال 2018 آغاز کرد، و یک نمونه از جمعیت دوم برای شروع مطالعه در سال 2020 تعیین شده است.

تجزیه و تحلیل داده ها از اولین گروه نشان داد که 19 درصد از افراد مبتلا به میگرن در حال حاضر از مواد افیونی به طور خاص برای معالجه میگرن استفاده کرده اند که نشان می دهد نسبت به  16 درصد گزارش شده در سال 2009 در مطالعه ای درباره ی شیوع و پیشگیری از میگرن در آمریکا، افزایش داشته است.

علاوه بر این، تقریباً یک چهارم افرادی که گزارش شده، در ماه چهار سردرد میگرنی داشتند. در حال حاضر برای درمان درد خود از مواد افیونی استفاده کرده اند و بیش از نیمی از این پاسخ دهندگان حداقل یک بار برای درمان سردرد میگرنی از مواد افیونی استفاده کرده اند.

Ashina گفت: “OVERCOME نشان داد که به طور کلی، مواد مخدر به جای داروهایی که برای معالجه میگرن مورد تأیید قرار می گیرند، استفاده می شود.” “بیماران و پزشکان باید برای تهیه یک برنامه درمانی شخصی متناسب با نگرانی ها و نیازهای خاص بیماران، با یکدیگر همکاری کنند.”

میگرن یک بیماری عصبی ناتوان کننده است که تنها در آمریکا، بیش از 37 میلیون نفر را تحت فشار قرار داده است. علاوه‌ بر سردرد شدید، علائم میگرن در هر فرد متفاوت است. ممکن است شامل تهوع و استفراغ، حساسیت شدید به نور، صدا، بو، خستگی و تغییر در خلق و خو باشد. حملات میگرنی ممکن است توسط محرکهای خاص مانند غذاها، استرس زا ها، هورمون ها شوند و می تواند ساعت ها یا روزها به طور همزمان ادامه یابد.

دستورالعمل های کلینیکی انجمن سردردهای آمریکا افراد را به استفاده از تریپتان ها تشویق می کند، طبقه ای از داروهای معرفی شده در دهه 1990 که حدود 75 درصد سردردها را در طی یک ساعت و نیم متوقف می کنند و داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) مانند آسپرین و ایبوپروفن به عنوان اولین راه درمان برای سردردهای میگرنی در بیشتر موارد استفاده می شود. استفاده از مواد مخدر به عنوان درمان سردردهای میگرنی به طور معمول برای بیمارانی که استفاده از تریپتان یا NSAIDS، منع مصرف دارند، اختصاص داده می شود.

 این یافته ها در 61 مین نشست سالانه انجمن سردرد آمریکا در فیلادلفیا، پنسیلوانیا حفظ می شود.

به این مقاله امتیاز دهید