07136476172 - 09172030360 [email protected]

محققان گزارش می دهند که برخی از داروهای سرکوب کننده سرفه می توانند به اصلاح مشکلات ریتم قلب در بیماران مبتلا به سندرم QT کمک کنند.

 

منبع: دانشگاه کلمبیا

 

یک سرکوب کننده سرفه می تواند برخی از سلول های قلب را به ریتم بازگرداند. یافته ای که ممکن است منجر به راه جدیدی برای درمان یک بیماری نادر قلبی به نام سندرم QT طولانی شود.

 

این کشف با کمک سلول های بنیادی بیماران مبتلا به این اختلال انجام شد.

 

در افراد مبتلا به سندرم QT طولانی. سلول های قلب همیشه آماده تولید ضربان بعدی نیستند. وضعیتی که می تواند قلب را از ریتم طبیعی خود خارج کند. که ممکن است تهدید کننده زندگی باشد. برای بسیاری از افراد مبتلا به QT طولانی. هیچ درمانی نمی تواند سلول های قلب را اصلاح کند یا از آریتمی جلوگیری کند.

درک اینکه چگونه می‌توان آریتمی‌های قلب انسان را متوقف کرد. مطالعه با موش‌ها دشوار است. بنابراین دکتر Masayuki Yazawa از کلمبیا به سلول‌های بنیادی برنامه‌ریزی‌شده مجدد مشتق از بیمار روی آورد که می‌توانند در آزمایشگاه به سلول‌های قلب تبدیل شوند.

 

سلول های قلب در یک ظرف

 

کشف سرکوب کننده سرفه چندین سال پیش آغاز شد. زمانی که Yazawa دریافت که سلول های قلب در آزمایشگاه با مهار یک آنزیم خاص. ریتم طبیعی خود را از سر می گیرند. اما داروهایی که برای مهار آنزیم استفاده می‌شوند. اثرات ناخواسته دیگری مانند سمیت کبدی نیز داشتند.

 

یازاوا. استادیار توانبخشی و پزشکی بازساختی در کالج پزشکان و جراحان واگلوس دانشگاه کلمبیا و همچنین یکی از اعضای اصلی هیئت علمی ابتکار سلول‌های بنیادی کلمبیا. می‌گوید: ما باید جایگزین‌هایی پیدا می‌کردیم.

 

تیم Yazawa مطالعات منتشر شده را برای ایده‌ها بررسی کردند و دریافتند که این آنزیم می‌تواند از طریق یک مولکول واسطه در داخل سلول‌های قلب به نام SIGMAR1 مهار شود. مطالعه بیشتر نشان داد که SIGMAR1 می تواند توسط یک سرکوب کننده سرفه. دکسترومتورفان مورد هدف قرار گیرد.

 

سلول های قلب روی داروی سرفه

 

در مطالعه جدید. تیم Yazawa دریافت که سرکوب کننده سرفه وقتی به سلول های قلب اضافه می شود. سلول های قلب را با موفقیت برای ضربان بعدی آماده می کند و ریتم نامنظم سلول ها را آرام می کند.

 

سرکوب‌کننده سرفه. سلول‌های قلب را از افراد مبتلا به سندرم تیموتی. یک اختلال ژنتیکی که باعث سایر ناهنجاری‌های قلبی نیز می‌شود. و از افراد مبتلا به اشکال شایع‌تر سندرم QT طولانی. بازنشانی می‌کند.

 

Yazawa هشدار می دهد که استفاده از دکسترومتورفان برای درمان بیماران QT طولانی مدت زود است. این دارو نیمه عمر کوتاهی دارد و باید در درازمدت استفاده شود. که ممکن است هنوز عوارض جانبی ناشناخته ای داشته باشد.

Yazawa می‌گوید: «اما مطالعه ما نشان می‌دهد که داروهایی که SIGMAR1 را هدف قرار می‌دهند. پتانسیل درمان طیف وسیعی از بیماران مبتلا به سندرم QT طولانی را دارند. و ما همچنان به دنبال گزینه‌های بهتر خواهیم بود.»

 

امانوئل پاسگوئه. دکترا. پروفسور فارغ التحصیل ژنتیک و توسعه و مدیر ابتکار سلول های بنیادی کلمبیا. می گوید: «این یک مثال زیبا از این است که چگونه می توان از سلول های بنیادی بازبرنامه ریزی شده مشتق شده از بیمار (یا سلول های بنیادی پرتوان القایی) برای کشف استفاده کرد. درمان های جدید برای شرایط غیرقابل درمان و بهبود سلامت بیمار.

 

چرا سرفه می کنیم؟

 

سرفه حاد اغلب همراه با سرماخوردگی است. اگرچه آن سرفه ناخوشایند. آزاردهنده و مخل زندگی روزمره است. اما در واقع به عنوان یکی از مکانیسم های دفاعی بدن عمل می کند. ذرات خارجی استنشاق شده مانند گرد و غبار یا گرده می توانند تحریک کننده باشند یا برای سیستم تنفسی مضر باشند. و سرفه راهی برای پاکسازی مجاری هوایی از مواد بالقوه مضر. سرفه یک رفلکس است که به تعدادی حسگر. اعصاب و ماهیچه های مختلف نیاز دارد تا با هم کار کنند

پروتئین‌های حسی ویژه‌ای به نام «گیرنده‌ها» در سطح برخی از سلول‌ها یافت می‌شوند که مجرای تنفسی فوقانی را می‌پوشانند. مکان‌هایی در بدن که این گیرنده‌ها در آن‌ها یافت می‌شوند عبارتند از پشت گلو. نای (نای) و برونش‌های بالایی که در آن‌ها قرار دارند. نای به ریه ها منشعب می شود. هنگامی که این گیرنده ها تحریک می شوند. سیگنالی را به رشته های عصبی حسی. مانند آنهایی که در عصب واگ یافت می شوند. می فرستند.

 

تفسیر اطلاعات در مغز

 

رشته های حسی اطلاعات را برای تفسیر به مغز منتقل می کنند. بخشی از مغز که گلو و ناحیه راه هوایی فوقانی را کنترل می کند. “مرکز سرفه” نامیده می شود. هنگامی که مرکز سرفه سیگنالی دریافت می کند که پوشش مجرای تنفسی مخاط راه هوایی را تحریک می کند. ماهیچه های گلو و قفسه سینه سیگنال های عملی دریافت می کنند که مکانیسم سرفه را تحریک می کند. که یک فرآیند 3 قسمتی است.

 

در طول سرماخوردگی. تولید مخاط در مجاری تنفسی افزایش می‌یابد. و سرفه باعث دفع مخاط اضافی در راه‌های هوایی و ریه‌ها می‌شود. سرفه همچنین می‌تواند ناشی از یکی دیگر از علائم سرماخوردگی باشد. چکه‌های بعد از بینی. افزایش ترشحات بینی می‌تواند از پشت گلو جاری شود و نقاط حساس سرفه را تحریک کند و این احساس را ایجاد کند که باید گلوی خود را صاف کنید. این نوع تحریک همچنین به مغز سیگنال می دهد که رفلکس سرفه را تحریک کند. برای بسیاری از افراد. ترشح پس از بینی به خصوص در شب آزاردهنده است.

 

راه های تسکین سرفه

 

راه های مختلفی وجود دارد که محصولات بدون نسخه می توانند به تسکین سرفه و احتقان قفسه سینه کمک کنند. داروهای سرکوب‌کننده سرفه مرکزی به این دلیل نامیده می‌شوند که می‌توانند مستقیماً روی مرکز سرفه مغز اثر بگذارند.

رایج‌ترین آنها دکسترومتورفان (DM) است که در بسیاری از داروهای سرفه بدون نسخه یافت می‌شود. می تواند به کاهش حساسیت و فعالیت مرکز سرفه و جلوگیری از تحریک سرفه کمک کند.

دسته دیگری از مواد. خلط آورهایی مانند گایفنسین هستند که به رقیق شدن مخاط کمک می کند و راحت تر از مجاری تنفسی پاک می شود. اثر تسکین دهنده داروهای سرفه مایع نیز می تواند در توانایی آنها برای تسکین نقش داشته باشد. فرمول های مایع می توانند ویسکوزیته یا ضخامت بالایی داشته باشند. می توانند گلو را بپوشانند و به کاهش تحریکی که به مرکز سرفه مغز سیگنال می دهد کمک کنند.

 

https://neurosciencenews.com/cough-suppressant-heart-rhythm-20086/

https://www.robitussin.com/cough-cold-center/anatomy-cough/

آیا عسل گزینه خوبی برای بهبود سرماخوردگی و سرفه می باشد؟

 

چگونه با وجود سرفه و سرما خوردگی خوب بخوابیم?