07136476172 - 09172030360 [email protected]

تعامل اجتماعی بخش عمده ای از رشد شناختی از روز تولد شما بوده است. روابط و تعاملات اولیه با والدین. خواهران و برادران. دوستان و معلمان به شما یاد داد که چگونه صحبت کنید. احساسات خود را تفسیر و بیان کنید و دانش خود را گسترش دهید.

 

به عنوان یک بزرگسال. اجتماعی شدن به همان اندازه در فعال نگه داشتن مغز شما مهم است. ساختن شبکه‌های اجتماعی و شرکت در فعالیت‌های اجتماعی مانند تمرین‌هایی برای مغز شما هستند. زیرا ذهن شما را چابک نگه می‌دارند و عملکرد شناختی را بهبود می‌بخشند.

 

اجتماعی شدن حتی می تواند به جلوگیری از زوال ذهنی و کاهش خطر زوال عقل کمک کند. یک مطالعه در سال 2017 که توسط محققان مرکز اعصاب شناختی و بیماری آلزایمر در دانشکده پزشکی فاینبرگ دانشگاه نورث وسترن منتشر شد. نشان داد که افراد 80 ساله و بالاتر با چابکی ذهنی افراد 50 ساله. همگی یک عامل مشترک دارند: یک گروه نزدیک از افراد. دوستان.

 

یک پژوهش

وقتی دو نفر در یک مکالمه در یک صفحه هستند. گاهی اوقات ذهن آنها فقط “کلیک می کند”. یک مطالعه دارتموث نشان می‌دهد که کلیک کردن فقط یک شکل گفتار نیست. بلکه با «زمان‌های پاسخ» در یک مکالمه یا مدت زمانی بین زمانی که یک نفر صحبت نمی‌کند و فرد دیگر شروع می‌کند. پیش‌بینی می‌شود.

 

این یافته ها در Proceedings of the National Academy of Sciences منتشر شده است.

 

«همه ما تجربه کلیک کردن با برخی افراد را داشته‌ایم. اما برخی دیگر نه. ما می‌خواستیم ببینیم که آیا چیزی در مکالمات افراد با کلیک کردن آشکار می‌شود یا خیر. “نتایج ما نشان می دهد که هر چه مردم سریعتر به یکدیگر پاسخ دهند. احساس ارتباط بیشتری می کنند.”

 

تحقیق شامل سه مطالعه بود. اولین مطالعه زمان پاسخ و ارتباط اجتماعی بین غریبه ها را بررسی کرد. شصت و شش شرکت کننده در 10 مکالمه شرکت کردند – هر کدام با یک شریک مکالمه متفاوت از همان جنسیت. آنها می توانستند در مورد هر موضوعی که انتخاب می کردند صحبت کنند و گفتگوی آنها فیلمبرداری شد.

 

پس از پایان

 

پس از پایان مکالمه. شرکت کنندگان پخش ویدیو را تماشا کردند و میزان ارتباط خود را لحظه به لحظه در طول گفتگو ارزیابی کردند. مکالمات با زمان پاسخ سریعتر با احساس ارتباط اجتماعی بیشتر مرتبط است.

 

برای تعیین اینکه آیا این نتیجه در مورد دوستان نزدیک نیز صدق می کند. اعضای مطالعه اول و دوستان نزدیک آنها برای گفتگو در مطالعه دوم دعوت شدند. اگرچه دوستان صمیمی به طور کلی به مکالمات خود نسبت به افراد غریبه امتیاز مثبت تری دادند. داده های زمان پاسخ مشابه بودند – زمان پاسخ سریعتر در مکالمات دوستان نیز لحظات ارتباط اجتماعی بیشتر را پیش بینی می کرد.

آیا ناظران خارجی نیز از زمان پاسخ برای استنباط زمانی که دو نفر «کلیک می‌کنند» استفاده می‌کنند؟ برای آزمایش این موضوع. پاسخ‌دهندگان از آمازون Mechanical Turk به کلیپ‌های صوتی مکالماتی گوش دادند که زمان پاسخ برای آنها سریع‌تر. کندتر یا سرعت اصلی (شرایط کنترل) دستکاری شده بود.

 

سرعت پاسخگویی

 

مطابق با نتایج دو مطالعه قبلی. ناظران بیرونی فکر می‌کردند که دو سخنران زمانی که مکالمه‌هایشان دارای زمان پاسخ سریع‌تر به جای کندتر باشد. ارتباط بیشتری با یکدیگر دارند. از آنجایی که این کلیپ های مکالمه به جز زمان پاسخ یکسان بودند. این مطالعه نشان می دهد که زمان پاسخ به تنهایی یک سیگنال قوی از ارتباط اجتماعی است.

 

«به خوبی ثابت شده است که به طور متوسط. حدود یک چهارم ثانیه بین چرخش ها در طول مکالمه فاصله وجود دارد. تالیا ویتلی. نویسنده ارشد. پروفسور لینکلن فایلن در روابط انسانی در دارتموث. و محقق اصلی آزمایشگاه سیستم‌های اجتماعی دارتموث. می‌گوید: مطالعه ما اولین مطالعه‌ای است که به این موضوع می‌پردازد که چقدر این شکاف از نظر ارتباط معنادار است.

 

وقتی مردم احساس می‌کنند که تقریباً می‌توانند جملات یکدیگر را تمام کنند. آن شکاف 250 میلی‌ثانیه‌ای را کم می‌کنند. و این زمانی است که دو نفر در حال کلیک کردن هستند.

پیوند اجتماعی

 

انسان‌ها در سراسر جهان مشتاق ایجاد پیوندهای اجتماعی هستند و وقتی این پیوندها از هم می‌گسلند به شدت رنج می‌برند. ارتباطات اجتماعی از یک سو به احساس معنا و احساس سرزندگی ما کمک می کند و از سوی دیگر – گاهی اوقات – به اندوه و ناامیدی ما کمک می کند.

 

جای تعجب نیست که مکانیسم های زیربنای ارتباطات انسانی مدت هاست که محققان از رشته های مختلف از جمله روانشناسی اجتماعی. روانشناسی رشد. مطالعات ارتباطی. جامعه شناسی و علوم اعصاب را به خود علاقه مند کرده است. با این حال گفت‌وگوی بسیار کمی بین این رشته‌ها و ادغام بسیار کم بینش‌ها و یافته‌ها وجود دارد.

یک کتاب

 

پنجمین کتاب از مجموعه هرتزلیا در مورد شخصیت و روانشناسی اجتماعی با ارائه یک بررسی جامع از نظریه و تحقیقات پیشرفته در مورد ارتباطات اجتماعی. این وضعیت را اصلاح می کند. این جلد شامل 21 فصل است که در چهار بخش اصلی سازماندهی شده است:

 

  •     مغز (تمرکز بر پایه های عصبی ارتباطات اجتماعی و فرآیندهای هورمونی که به شکل گیری ارتباطات کمک می کند)
  •     دوران نوزادی و رشد (به ویژه بر روابط کودک و والدین تمرکز دارد)
  •     رابطه دیادیک (به ویژه بر روابط عاشقانه و زناشویی)
  •     گروه (با در نظر گرفتن مبانی تکاملی و فیزیولوژیکی فرآیندهای گروهی)

 

دیدگاه های یکپارچه ارائه شده در اینجا برای هر کسی که به ماهیت اجتماعی ذهن انسان علاقه مند است خواندنی قابل تامل است.

 

چرا اجتماعی شدن برای سلامت مغز مهم است؟

 

مغز ما بیشتر از هوایی که تنفس می کنیم و غذایی که می خوریم نیاز دارد. مطمئناً اینها برای بقا مهم هستند. اما برای اینکه سالم بمانیم و واقعاً رشد کنیم. مغز ما به اجتماعی شدن نیاز دارد. به عنوان انسان. ما هوس تعامل با دیگران را داریم و برای فعال ماندن با افزایش سن و پیشرفت در زندگی به این تعامل نیاز داریم. دریابید که چرا اجتماعی شدن برای سلامت مغز شما بسیار مهم است و راه های مختلف اجتماعی ماندن. حتی اگر نمی توانید شخصاً با دیگران ارتباط برقرار کنید.

 

آیا من درونگرا هستم یا اختلال اضطراب اجتماعی دارم؟ : تفاوت این دو را بدانید.

 

چرا ارتباط اجتماعی با آدمها را دوست داریم؟!