07136476172 - 09172030360 [email protected]

 

طبق تحقیقات جدید از دانشگاه East Anglia، افرادی که دچار درد استخوان، مفصل و عضله بودند، علائم آنها در حین قرنطینه بدتر شد.مطالعه جدیدی که اخیرا منتشر شده نشان می دهد که اکثر افراد مبتلا به درد اسکلتی-عضلانی علائم بیشتری را گزارش کردند.

 

کسانی که بیشترین انزوای اجتماعی و تنهایی را تجربه کرده اند، کمتر به خدمات بهداشتی دسترسی پیدا می کنند.

این یافته ها نتیجه یک نظرسنجی از بیش از 600 نفر در سراسر انگلستان است تا ببیند چگونه افراد مبتلا به درد استخوان، مفصل و عضله در دوران قرنطینه خود را سازگار کرده اند.

این مطالعه توسط دکتر توبی اسمیت، از دانشکده علوم بهداشتی UEA و پروفسور الکس MacGregor، از دانشکده پزشکی نورویچ UEA انجام شد.

دکتر توبی اسمیت: “درد استخوان، مفصل و عضله دلیل اصلی ناتوانی در سراسر انگلیس است. افرادی که این مشکلات را دارند اغلب درد، سفتی مفصل، خستگی و ضعف عضلانی را تجربه می کنند.”

“بیماری های استخوانی، مفصل و عضلات به طور مکرر با ترکیبی از فعالیت بدنی و داروها کنترل می شوند.”

“نتایج ما نشان می دهد که ویروس کرونا یک چالش اساسی برای سلامتی مردم، چه برای جوانان و چه افراد مسن است.”

“هنگامی که قرنطینه اتفاق افتاد، ما نگران بودیم که این ممکن است به یک مشکل بسیار بزرگتر تبدیل شود – به ویژه برای کسانی که درد استخوان،  مفصل و عضله دارند.”

 

“ما می خواستیم بدانیم که محدودیت های جدید چگونه می تواند بر درد تأثیر بگذارد و بهتر درک کنیم که چه کسی در معرض خطر بیشتر یا کاهش رفاه به دلیل انزوای اجتماعی و تنهایی است.”

 

این تیم در اواخر آوریل، پنج هفته پس از شروع قرنطینه در گروهی متشکل از 678 بیمار مبتلا به طیف وسیعی از بیماری های اسکلتی عضلانی، یک نظرسنجی آنلاین را آغاز کردند تا ببینند که این محدودیت ها چگونه بر سلامتی و توانایی دسترسی آنها به خدمات بهداشتی تأثیر می گذارد.

 

 

“ما دریافتیم که اکثر شرکت کنندگان در نظرسنجی، بیش از 53 درصد، گزارش کردند که علائم اسکلتی – عضلانی آنها از ابتدای قرنطینه بدتر شده است.”

 

یک سوم بیماران گزارش کردند که نیاز به دسترسی به بخش روماتولوژی پزشک عمومی یا بیمارستان خود را دارند. همانطور که انتظار می رود، کسانی که به مراکز مراقبت های بهداشتی مراجعه کرده اند، درد، سفتی و سلامت عمومی ضعیف تری را گزارش کردند.”

“و ما دریافتیم که کسانی که انزوای اجتماعی و تنهایی بیشتری را گزارش می کنند، کمتر به خدمات بهداشتی دسترسی پیدا می کنند.”

“بیشتر پاسخ دهندگان، کمی بیش از 88 درصد، مشکل کمی در دسترسی به دارو گزارش کردند، اما 44 درصد از افراد برای انجام این کار به کمک دیگران نیاز داشتند.”

 

“این نظرسنجی، حاکی از آن است که قرنطینه عواقب منفی فوری برای افراد مبتلا به بیماری اسکلتی عضلانی به همراه داشته است.”

 

“علی رغم تحولات سریع که در مراقبت های بهداشتی صورت گرفته است، بیماران در بخش اصلی قادر به دسترسی به بخش های مراقبت های اولیه و روماتولوژی بیمارستان بوده اند. با این حال، کسانی که سطح بالاتری از انزوای اجتماعی دارند حداقل دسترسی به مراقبت های بهداشتی را داشته اند.

“اگر اقدامات انزوای بیشتر لازم باشد، همانطور که در بعضی از مناطق انگلستان مشاهده کردیم، با ادامه بیماری همه گیر، تلاش های ویژه ای باید برای محافظت و حمایت از افراد منزوی اجتماعی بعنوان یک گروه آسیب پذیر صورت گیرد و این بیماران ممکن است در سکوت با بیماری خود دست و پنجه نرم کنند.”

 

برای اطلاعات بیشتر به مؤسسه سلامت مغز دانا مراجعه کنید.

 

منبع:

Accessing health services for musculoskeletal diseases during early COVID-19 lockdown: results from a UK population survey, Rheumatology Advances in Practice 2020

به این مقاله امتیاز دهید