07136476172 - 09172030360 [email protected]

ترس از طرد شدن یک ترس قدرتمند است که اغلب تأثیرات گسترده ای بر زندگی ما می گذارد. اکثر مردم زمانی که خود را در موقعیت هایی قرار می دهند که ممکن است به طرد شدن منجر شود، درجاتی از استواری را تجربه می کنند، اما برای برخی از افراد، ترس بسیار زیاد می شود.

 

این ترس می تواند دلایل بسیاری داشته باشد. ترس درمان نشده از طرد شدن ممکن است در طول زمان بدتر شود و منجر به محدودیت های بیشتر و بیشتر در زندگی فرد شود.

 

این مقاله ترس از طرد شدن را مورد بحث قرار می دهد، از جمله اینکه چگونه حساسیت طرد شدن می تواند بر زندگی و رفتار شما تأثیر بگذارد. همچنین برخی از استراتژی هایی را که می توانید برای غلبه بر این ترس استفاده کنید را پوشش می دهد.

 

چگونه ترس از رد شدن زندگی شما را محدود می کند

 

اگرچه همه افراد ترس از طرد شدن را به یک شکل تجربه نمی کنند، اما این ترس بر توانایی موفقیت در طیف وسیعی از موقعیت های شخصی و حرفه ای تأثیر می گذارد.

 

مصاحبه های شغلی

 

ترس از طرد شدن می تواند منجر به علائم فیزیکی شود که گاهی اوقات می تواند به عنوان عدم اعتماد به نفس تعبیر شود. اعتماد به نفس و هوای اقتدار در بسیاری از موقعیت ها حیاتی است، و کسانی که این ترس را تجربه می کنند اغلب ضعیف و ناامن هستند. اگر ترس از رد شدن دارید، ممکن است در مذاکره قراردادهای مربوط به کار نیز مشکل داشته باشید و حقوق و مزایای ارزشمندی را روی میز بگذارید.

 

معاملات تجاری

4 نشانه ی روابط آسیب زا

در بسیاری از موقعیت‌ها، نیاز به تحت تاثیر قرار دادن پس از دستیابی به کار تمام نمی‌شود. سرگرم کردن مشتریان، مذاکره در مورد معاملات، فروش محصولات و جذب سرمایه گذار اجزای کلیدی بسیاری از مشاغل هستند. حتی چیزی به سادگی پاسخ دادن به تلفن می تواند برای افرادی که ترس از طرد شدن دارند وحشتناک باشد.

 

ملاقات با افراد جدید

 

انسان ها موجودات اجتماعی هستند و از ما انتظار می رود که در ملاء عام از اصول اجتماعی پیروی کنیم. اگر ترس از طرد شدن دارید، ممکن است احساس کنید که نمی توانید با غریبه ها یا حتی دوستان دوستانتان چت کنید. تمایل به نگه داشتن خود به طور بالقوه می تواند شما را از ایجاد ارتباط پایدار با دیگران باز دارد.

 

دوستیابی

 

قرارهای اول می تواند دلهره آور باشد، اما کسانی که ترس از طرد شدن دارند ممکن است اضطراب قابل توجهی را تجربه کنند. به جای تمرکز بر شناخت طرف مقابل و تصمیم گیری در مورد اینکه آیا دوست دارید قرار دومی داشته باشید، ممکن است تمام وقت خود را صرف این نگرانی کنید که آیا آن شخص شما را دوست دارد یا خیر. مشکل در صحبت کردن، نگرانی وسواسی در مورد ظاهر خود، ناتوانی در غذا خوردن، و رفتار عصبی به وضوح شایع هستند.

 

ازدواج

زندگی زناشویی شامل یک سری مذاکرات و سازش های بی پایان است. مهم نیست که چقدر با هم سازگار باشید، امکان ندارد دو نفر در مورد همه چیز به توافق برسند. آنهایی که ترس از طرد شدن دارند، اغلب در بیان نیازهای خود و ایستادگی در موضع خود مشکل دارند.

 

همچنین ممکن است در شریک زندگی خود احساس حسادت یا بی اعتمادی داشته باشید زیرا ترس از طرد شدن به ترس از رها شدن تبدیل می شود. این گاهی اوقات در رفتارهای ناسالم مانند چک کردن پیام های تلفنی شریک زندگی یا حساب های شبکه های اجتماعی بیان می شود.

 

روابط همسالان

 

نیاز به تعلق یک شرط اساسی انسانی است، بنابراین افراد اغلب به گونه‌ای رفتار می‌کنند که به آنها کمک می‌کند تا با گروه سازگار شوند. در حالی که لباس پوشیدن، صحبت کردن، و رفتار به عنوان یک عضو گروه لزوماً ناسالم نیست، فشار همسالان گاهی اوقات بیش از حد می شود. این می تواند شما را به انجام کارهایی سوق دهد که با آنها راحت نیستید، فقط برای اینکه بخشی از گروه باقی بمانید.

 

خلاصه

 

ترس از طرد شدن می تواند بر بسیاری از زمینه های مختلف زندگی از جمله موفقیت شما در محل کار و روابط شما با دوستان و شرکای عاشقانه تأثیر بگذارد.

 

پاسخ به ترس از طرد شدن

 

هنگامی که ترس از طرد شدن دارید، ممکن است رفتارهای متعددی را انجام دهید که بر روی پوشاندن یا جبران این ترس متمرکز است. اینها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 

عدم اصالت

بسیاری از افرادی که از طرد شدن می‌ترسند، شیوه زندگی را به دقت تحت نظارت و برنامه‌نویسی ایجاد می‌کنند. از ترس اینکه اگر خود واقعی خود را به دنیا نشان دهید طرد خواهید شد، ممکن است زندگی را پشت نقاب زندگی کنید. این می تواند شما را در نظر دیگران ساختگی و غیر واقعی جلوه دهد و ممکن است باعث عدم تمایل شدید به پذیرش چالش های زندگی شود.

 

خوشایند مردم

 

اگرچه طبیعی است که بخواهیم از کسانی که دوستشان داریم مراقبت کنیم، کسانی که از طرد شدن می ترسند اغلب زیاده روی می کنند. ممکن است نه گفتن برای شما غیرممکن باشد، حتی زمانی که بله گفتن باعث ناراحتی یا سختی های عمده در زندگی شما می شود.

 

اگر از مردم راضی هستید، ممکن است بیش از حد متحمل شوید و خطر فرسودگی شغلی خود را افزایش دهید. در نهایت، خوشایند مردم گاهی به توانمندسازی رفتارهای بد دیگران تبدیل می‌شود.

 

چگونه از برای خوشامد مردم بودن دست برداریم؟

 

انفعال

 

افرادی که ترس از طرد شدن دارند، اغلب برای اجتناب از رویارویی از راه خود دست می کشند. ممکن است از درخواست چیزی که می‌خواهید خودداری کنید یا حتی برای آنچه نیاز دارید صحبت کنید.4 یک گرایش رایج این است که سعی کنید به سادگی نیازهای خود را خاموش کنید یا وانمود کنید که آنها اهمیتی ندارند.

ترس از طرد شدن ممکن است شما را از دستیابی به پتانسیل کامل خود باز دارد. قرار دادن خود در آنجا برای هر کسی ترسناک است، اما اگر ترس از طرد شدن دارید، ممکن است احساس فلج کنید. ماندن در وضعیت موجود احساس امنیت می کند، حتی اگر از وضعیت فعلی خود راضی نباشید

 

منفعل-تهاجمی

 

بسیاری از افرادی که از طرد شدن می‌ترسند، از نشان دادن خود واقعی‌شان ناراحت‌کننده هستند، اما نمی‌توانند نیازهای خود را کاملاً کنار بگذارند. که به عهده می گیرید.

ادامه دارد..

https://www.verywellmind.com/what-is-the-fear-of-rejection-2671841

چرا برخی بی‌دلیل اضطراب دارند؟