07136476172 - 09172030360 [email protected]

ملافه های کتانی به دلایل مختلفی یک  روتختی محبوب است. ملحفه های کتانی که از الیاف گیاه کتان ساخته شده است. قابلیت تنفس طبیعی و خاصیت جذب رطوبت را ارائه می دهد. و آن را برای  استفاده در دماهای گرمتر ایده آل می کند. کتانی همچنین می تواند کاملا بادوام باشد. در حالی که پارچه در ابتدا احساس تردی دارد، با شستشوهای بعدی به تدریج نرم می شود. بر خلاف سایر مواد بستر، کتان نیز ضد حساسیت و مقاوم در برابر کثیفی است. همچنین ملافه های کتانی سازگار با محیط زیست است. زیرا کتان به آبیاری بسیار کمی نیاز دارد. و ساخت و پردازش ملافه کتانی مقدار کمی انرژی مصرف می کند.

ملحفه های کتانی نسبت به محصولات دیگر مانند پنبه یا پلی استر نسبتاً گران هستند. برای یک ست کتانی باکیفیت در سایز ملکه، باید انتظار داشته باشید حداقل 250 دلار بپردازید. با این حال، دوام و عملکرد ملحفه‌های کتانی، آن‌ها را برای بسیاری از افراد به سرمایه‌گذاری ارزشمندی تبدیل می‌کند. – به‌ویژه آن‌هایی که احساس سبکی و راحتی را برای رختخواب خود ترجیح می‌دهند.

 کتان چیست؟

کتان یک ماده نساجی است که از الیاف سلولزی گیاه کتان (همچنین به عنوان بذر کتان) به دست می‌آید. تولید کتانی که یکی از قدیمی ترین پارچه های جهان محسوب می شود.استفاده از کتان به دوران ماقبل تاریخ بازمی گردد. امروزه از کتانی برای تولید طیف وسیعی از محصولات از جمله پوشاک، رومیزی و حوله استفاده می شود. همچنین برای تولید ملحفه و روبالشی استفاده می شود. و جایگزین تنفس پذیرتری برای پنبه و پلی استر محسوب می شود.

برای تولید کتان، الیاف کتان را از گیاه جدا می کنند. و به نخ های ظریفی می چرخانند که می توان آن ها را بافته یا باف کرد (بیشتر ملحفه ها و روبالشی ها بافته می شوند. ملافه های کتانی معمولاً با دست برداشت می شود. تکنیکی که اغلب منجر به یک ماده بسیار بادوام می شود.

ملحفه های کتانی احساس راحتی را به فرد دست می دهد. برخی از افراد بافت کتانی را دوست دارند. در حالی که برخی دیگر آن را کمی بیش از حد زبر  و خش دار می دانند. ملحفه های کتانی به طور استثنایی قابل تنفس است.این افراد این ملافه ها را برای دماهای گرمتر مناسب می کند.

نحوه انتخاب ملحفه های کتانی

در بخش بعدی، مهم‌ترین فاکتورهایی را که باید در هنگام خرید یک ست کتانی جدید در نظر گرفت، پوشش خواهیم داد.

هنگام خرید ملحفه های کتانی چه نکاتی را باید در نظر گرفت

مهمترین ملاحظات ما برای خریداران ملحفه های کتانی در زیر بیان شده است. به خاطر داشته باشید که قیمت بالا همیشه به معنای کیفیت بالا نیست. برخی از برندهای ملافه لوکس از اصطلاحات گمراه کننده برای بازاریابی محصولات خود استفاده می کنند. در حالی که بسیاری از ست‌های کتانی گران‌قیمت به دلیل دوام، تنفس و راحتی، سرمایه‌گذاری ارزشمندی هستند. برخی از آنها به سادگی بیش از حد گران قیمت هستند و ممکن است در طول زمان عملکرد خوبی نداشته باشند.

احساس:

  • ملحفه های کتانی در ابتدا ممکن است بسیار خشک و صاف باشند. اما مواد به مرور زمان با چرخه های بعدی لباسشویی نرم می شوند. برخی از ملافه های کتانی در ابتدا به دلیل تکنیک های خاص تولید، مانند شستشوی لباس یا سنگ شویی، نرم تر به نظر می رسند. ملحفه های کتانی ترکیب شده با پارچه های دیگر مانند پنبه یا ابریشم مصنوعی از بامبو نیز نسبت به کتان خالص نرم تر است.

تناسب

  •  هنگام مرور ست های کتانی، حتماً برچسب ملافه را بررسی کنید. این شاخص به میزان کشش الاستیک اشاره دارد. و باید با ضخامت تشک شما مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال، یک ملحفه نصب شده با کشسانی 12 اینچی برای یک تشک 13 اینچی به اندازه کافی عمیق نخواهد بود. همچنین به خاطر داشته باشید که ملحفه های کتانی ممکن است در هنگام شست و شو جمع شود. – اگرچه اگر ملحفه های کتانی از قبل شسته شده بخرید مشکلی نخواهد بود.

قیمت

  •  ست های ملحفه های کتانی با کیفیت بالا معمولاً 200 دلار یا بیشتر در هر اندازه ای قیمت دارند. برای ست سایز ملکه، انتظار داشته باشید که بین 300 تا 600 دلار بپردازید. ست های کتانی مقرون به صرفه تر نیز موجود است. اما ممکن است استانداردهای یکسانی را برای کیفیت و دوام نداشته باشند. ملحفه های کتانی ترکیبی معمولاً قیمت کمتری نسبت به ملحفه های کتانی خالص دارد.

وزن

  •  وزن ورق های کتانی بر حسب گرم بر متر مربع یا GSM بیان می شود. طبق اجماع عمومی بین افراد و کارشناسان خواب، GSM ایده‌آل برای ملحفه‌های کتانی بین 170 تا 190 است. ملحفه‌های کتانی سنگین‌تر عایق بیشتری را در فصول سردتر سال ایجاد می‌کنند. اما ممکن است در هنگام افزایش دما احساس گرمای بیش از حد داشته باشند. ملحفه‌های کتانی سبک‌تر برای هوای گرم‌تر بهینه هستند، اما ممکن است در آب و هوای سردتر خیلی نازک به نظر برسند.
  • طرح، رنگ، و الگو: در مقایسه با کت های ساخته شده از پارچه های دیگر، ممکن است انتخاب رنگ و طرح محدودتری برای کتانی پیدا کنید. رنگ‌های خنثی و خاکی و همچنین رنگ‌های سفید و مایل به سفید بیشتر رایج هستند. این سایه‌ها مکمل اکثر دکورهای اتاق خواب هستند، اما اگر رنگ‌ها و الگوهای زنده‌تر را ترجیح می‌دهید، ممکن است بخواهید مواد رختخواب دیگری را در نظر بگیرید.

قابلیت تنفس

  •  قابلیت تنفس یکی از بزرگترین نقاط قوت ملحفه های کتانی در نظر گرفته می شود. این ماده بسیار مطبوع و سبک است. و برای خواب در فصول گرم‌تر سال ایده‌آل است. در عین حال، بیشتر ملحفه‌های کتان و روبالشی‌ها عایق مناسبی در برابر سرما دارند.

دوام

  • ملحفه های کتانی کاملاً بادوام است. به خصوص اگر پارچه از الیاف دستی تهیه شده باشد. گفته می‌شود، اگر کتانی را زیاد در ماشین بشویید و خشک کنید، به مرور زمان خراب می‌شوند. بسیاری از تولید کنندگان برای حفظ بهتر مواد، خشک کردن  روی بند را توصیه می کنند. اندازه گیری GSM بالاتر ممکن است نشان دهنده دوام ملحفه های کتانی باشد.

سهولت مراقبت

  • بیشتر ملحفه‌ها و روبالشی‌های کتان را می‌توان در هر ماشین خانگی شست و شو داد و خشک کرد. اگرچه نباید این موارد را زیاد بشویید. در غیر این صورت آنها سریعتر خراب می شوند. اکثر تولید کنندگان استفاده از سفید کننده کلر یا نرم کننده پارچه را منع می کنند.

ملحفه های کتانی کوئینس

ست ملحفه های کتانی کوئینس بلژیکی با قیمت مناسب، نرم و راحت است. ورق ها از 100% کتان بلژیکی بافته شده اند. و به گونه ای طراحی شده اند که با گذشت زمان نرم تر شوند.  این ست کتانی دارای وزن 150 گرم در هر متر مربع است. که آن را به یک ست ملحفه ای متوسط ​​تبدیل می کند که برای استفاده در تمام فصول مناسب است. کتانی بلژیکی علاوه بر حس نرمی که دارد، برای تنفس و همچنین عایق طراحی شده است. این ست از قبل شسته شده است تا ملحفه های شما در اولین استفاده از آن ها نرم شوند.

رنگ های متنوعی با رنگ های زمینی برای انتخاب وجود دارد. رنگ ها و مواد عاری از مواد شیمیایی مضر هستند.

ملحفه های کتان از Silk & Snow

ملحفه های کتان از Silk & Snow دارای کتان 100٪ اروپایی است که از بلژیک و فرانسه تهیه می شود. این ست سنگ شویی است و طوری طراحی شده که با هر بار استفاده نرم تر می شود. افرادی که در آب و هوای گرم و در محیط گرم قرار دارند، از اینکه هوا به راحتی در پارچه جریان می یابد، اطمینان خواهند داشت که گرمای بدن در داخل ملحفه ها محبوس نمی شود.

Silk & Snow در نحوه و مکان تولید ورق های آن شفاف است. خریداران آگاه به محیط زیست و اخلاق مدار می توانند درک کاملی از نحوه ساخت ملحفه های خود داشته باشند. ملحفه های کتانی کتان دارای قیمت رقابتی هستند که برای جویندگان ارزش جذابیت دارد. به خصوص با توجه به کیفیت درجه یک آنها.

جیب‌های گوشه‌ای برای قرار دادن تشک‌هایی تا ارتفاع 15 اینچ کشیده می‌شوند و این ملحفه‌ها را با اکثر پروفیل‌های تخت استاندارد سازگار می‌کند. خریداران می توانند از بین 10 رنگ موجود که شامل رنگ های خاکی و خنثی هستند، انتخاب کنند. می توانید ملحفه های خود را در خانه بشویید.

Silk & Snow به خریداران یک آزمایش خواب 100 شبه ارائه می دهد که پس از تحویل شروع می شود. خرید شما شامل یک سال ضمانت است که کار و مواد معیوب را پوشش می دهد.

واحد خواب (اختلالات خواب-سلامت خواب)

آلرژن هایی که بر خواب تاثیر می گذارند

خواب برگشتی: افزایش خواب فرد در نتیجه کمبود خواب یا استرس در ساعات بیداری