07136476172 - 09172030360 [email protected]

بیماری آلزایمر (AD) یک بیماری مغزی غیر قابل برگشت است. به آرامی ذهن افراد و توانایی او را برای انجام کارهای روزمره از بین می برد. اما بهترین دکتر آلزایمر و فراموشی در شیراز چه کسی است؟

پزشکان با انجام معاینات فیزیکی، انجام آزمایشات، توجه به تغییرات رفتاری و ارزیابی اختلال حافظه، آلزایمر و فراموشی را تشخیص می‌دهند. انواع مختلفی از پزشکان وجود دارند که می توانند آلزایمر و فراموشی را تشخیص داده و درمان کنند.

اگر نگران هستید که یکی از عزیزانتان مبتلا به بیماری آلزایمر باشد، ادامه مطلب را بخوانید تا ببینید چه پزشکانی ممکن است در درمان این بیماری نقش داشته باشند و چگونه متخصصان مناسب را پیدا کنید.

پزشک عمومی

اگر متوجه تغییراتی در حافظه، تفکر یا رفتار یکی از عزیزان شدید، باید با پزشک او تماس بگیرید.

پزشک می تواند در موارد زیر کمک کند:

  • یک معاینه انجام دهد تا ببینید آیا مشکل جسمی یا روحی باعث ایجاد مشکل شده است یا خیر.
  • یک آزمون مختصر غربالگری حافظه، مانند پرسشنامه کوتاه وضعیت ذهنی، بگیرد. نمره کمتر از شش از 10 نشان دهنده نیاز به ارزیابی بیشتر است.
  • اطلاعات لازم در مورد تاریخچه پزشکی مورد نیاز برای تشخیص دقیق ارائه شود.
  • تغییراتی را در حافظه فرد و تفکری که دیگران ممکن است از دست بدهند، شناسایی کند.

متخصصان آلزایمر و فراموشی

پزشک می تواند در صورت نیاز شما را به متخصصان مناسب برای تشخیص و درمان آلزایمر و فراموشی ارجاع دهد که ممکن است شامل موارد زیر باشد:

متخصص سالمندان

متخصصان سالمندی پزشکانی هستند که با افراد مسن کار می کنند. آنها می دانند که آیا علائم نشان دهنده یک مشکل جدی است یا خیر.

روانپزشک سالمندان

روانپزشکان سالمندان در مشکلات روانی و عاطفی سالمندان تخصص دارند. آنها می توانند مشکلات حافظه و تفکر را ارزیابی کنند.

روانشناس

روانشناسان در زمینه نیازهای سلامت روان سالمندان و خانواده های آنها تخصص دارند. آنها می توانند در مورد مراقبت از فرد مبتلا به آلزایمر و فراموشی با شما و سایر متخصصان مشورت کنند و مداخله انجام دهند.

متخصص مغز و اعصاب

متخصصان مغز و اعصاب پزشکانی هستند که بر روی ناهنجاری های مغز و سیستم عصبی مرکزی تمرکز می کنند. آنها می توانند معاینات عصبی عمیق را انجام دهند. متخصصان مغز و اعصاب از اسکن های مغزی مانند سی تی اسکن و ام آر آی برای کمک به تشخیص استفاده می کنند.

عصب روانشناس

عصب‌روان‌شناسان عموماً آزمون‌های حافظه و تفکر و همچنین تست‌های دیگری را انجام می‌دهند که در مجموع به آنها تست عصبی روان‌شناختی می‌گویند. آنها می توانند به تعیین آسیب های خاص یک فرد و میزان شدت آنها کمک کنند. روانشناسان اعصاب همچنین ممکن است نتایج آزمایش را با نتایج آزمایشات عصبی مانند اسکن سی تی و ام آر آی برای کمک به تشخیص مرتبط کنند.

کلینیک ها و مراکز حافظه

کلینیک های حافظه دارای تیم‌هایی از متخصصان هستند که در صورت نیاز به تشخیص و مراقبت کمک می‌کنند. یک متخصص سالمندان می‌تواند سلامت عمومی عزیزان شما را بررسی کند، یک روان‌شناس اعصاب می‌تواند تفکر و حافظه او را آزمایش کند، و یک متخصص مغز و اعصاب می‌تواند از فناوری اسکن برای «دیدن» درون مغز او استفاده کند. آزمایشات اغلب در محل انجام می شود، که می تواند زمان لازم برای تشخیص را کوتاه کند.

خواندن این مطلب را ازدست ندهید: کلینیک حافظه در شیراز – انستیتو سلامت مغز دانا

گرفتن نظر دوم

تشخیص آلزایمر و فراموشی همیشه آسان نیست. نظر دوم گاهی اوقات بخشی از فرآیند است. اکثر متخصصان پزشکی این را می دانند و باید به شما معرفی کنند.

منابعی برای یافتن پزشک/متخصص دکتر آلزایمر و فراموشی در شیراز

انتخاب یک پزشک یا تیمی از پزشکان زمانی که یکی از عزیزان مبتلا به آلزایمر و فراموشی است می تواند دشوار باشد، زیرا ممکن است نیازهای منحصر به فردی از نظر زمان، خدمات یا علائم داشته باشند. پزشکی که بیمه آنها را می پذیرد نیز یک نکته مهم است. ممکن است بخواهید با پرسیدن از دوستان یا خانواده‌ای که ممکن است یکی از عزیزانشان مبتلا به آلزایمر و فراموشی یا سایر زوال عقل باشد، متوجه شوید که کدام درمانگران را توصیه می‌کنند یا نمی‌کنند. اگر پزشکی دارید که به او اعتماد دارید، از آن پزشک بپرسید که آیا او برای یافتن بهترین دکتر آلزایمر و فراموشی در شیراز ارجاعی دارد یا خیر.

نکاتی برای انتخاب بهترین دکتر آلزایمر و فراموشی در شیراز

هنگامی که لیستی از درمانگران آلزایمر و فراموشی تهیه کردید، وقت آن است که با مطب یا کلینیک آنها تماس بگیرید و تعیین کنید که آیا آنها می توانند دکتر مناسبی برای شما باشند یا خیر.

نمونه هایی از سوالاتی که در اولین تماس تلفنی باید بپرسید می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • چه نوع بیمه ای را قبول می کنید؟
  • چه نوع خدماتی برای مبتلایان به آلزایمر و فراموشی ارائه می شود؟
  • آیا شرایط یا نیازهای رفتاری خاصی وجود دارد که برای بهبود آن باید خدمات دریافت کنید (به عنوان مثال، مشکلات رفتاری یا اختلالات خواب)؟
  • آموزش کارکنان در مورد آلزایمر و فراموشی و دمانس چگونه است؟
  • عامل تعیین کننده دیگر می تواند سطح تجربه دکتر در درمان افراد مبتلا به آلزایمر و فراموشی باشد.

در نهایت، بهترین دکتر آلزایمر و فراموشی در شیراز باید شخصی باشد که شما و عزیزتان می توانید به آن اعتماد کنید. شما باید احساس مثبتی در مورد درمانگر و نحوه حمایت و رفتار آنها با فرد مورد علاقه خود در مورد آلزایمر و فراموشی داشته باشید. گاهی اوقات دکتر با تیم های چند رشته ای با چندین پزشک و متخصص کار می کند، که می تواند به معنای انتخاب یک کلینیک کامل به جای تنها یک پزشک باشد.

بهترین دکتر آلزایمر و فراموشی در شیراز کیست؟

پیدا کردن پزشک مناسب برای بیماری آلزایمر و مشکلات حافظه مرتبط با آن می تواند بسیار دشوار باشد. شما یک متخصص با تجربه می خواهید که از آخرین پیشرفت ها در تشخیص و درمان استفاده کند. اینجا در کلینیک سلامت مغز دانا، ما این را کاملا درک می کنیم.

می توانیم به شما بگوییم که چرا کلینیک سلامت مغز دانا بهترین انتخاب برای درمان جامع آلزایمر در شیراز است.

چرا کلینیک سلامت مغز دانا را انتخاب کنید؟

مراقبت جامع:

ما طیف کاملی از خدمات را برای بیماری آلزایمر و مسائل مربوط به حافظه، از تشخیص و برنامه ریزی درمان گرفته تا پشتیبانی و مدیریت مداوم ارائه می دهیم.

جدیدترین روش ها:

تیم ما در مورد آخرین پیشرفت ها در تحقیقات و درمان آلزایمر به روز می ماند. ما از جدیدترین روش ها برای اطمینان از دریافت موثرترین مراقبت استفاده می کنیم.

بهترین درمانگران:

کلینیک ما از متخصصان بسیار ماهر و با تجربه چند رشته ای تشکیل شده است.

مدیریت رفتاری:

ما درک می کنیم که بیماری آلزایمر می تواند باعث تغییرات رفتاری شود. تیم ما در مدیریت این رفتارها برای بهبود کیفیت زندگی هم برای بیماران و هم برای مراقبین تجربه دارد.

همین امروز با کلینیک سلامت مغز دانا تماس بگیرید

اگر به دنبال بهترین دکتر برای درمان آلزایمر در شیراز هستید، همین امروز با کلینیک سلامت مغز دانا تماس بگیرید. ما مراقبت های جامع را ارائه می دهیم، از جدیدترین روش ها استفاده می کنیم و تیمی از متخصصان مجرب داریم که به ارائه مراقبت های استثنایی از بیماران اختصاص یافته اند.

ما درک می کنیم که بیماری آلزایمر می تواند یک سفر دشوار باشد، اما لازم نیست آن را به تنهایی طی کنید. بگذارید کلینیک سلامت مغز دانا در مسیر بهبودی همراه شما باشد.

چگونه آلزایمر را درمان کنیم؟ پیشگیری و مدیریت علائم آلزایمر با روش های جدید نوروتکنولوژی

اگرچه هنوز هیچ درمانی برای بیماری آلزایمر وجود ندارد، اما امیدوار باشید. محققان به طور مداوم در حال کار بر روی یافتن روش های درمانی موثرتر هستند. چیزهای زیادی در مورد چگونگی تأثیر آلزایمر بر مغز آموخته شده است، و این دانش افزایش یافته به کند کردن پیشرفت بیماری آلزایمر و بهبود و مدیریت علائم کمک می کند.

جلوگیری و کند کردن روند آلزایمر با تحریک مغناطیسی مغز (TMS)

تحریک مغناطیسی ترانس کرانیال یک روش غیر تهاجمی و غیر دارویی تعدیل عصبی است که با استفاده از یک سیم پیچ مغناطیسی روی سر بیمار برای تحریک مناطق خاصی از مغز به صورت موضعی عمل می کند. با تحریک نواحی آسیب دیده مغز، می تواند در علائم بیماری های روانی یا عصبی خاص مداخله کند.

TMS در بیماران مبتلا به آلزایمر خفیف تا متوسط، زوال شناختی را کاهش می دهد و استقلال را بهبود می بخشد

درباره درمان آلزایمر با تحریک مغناطیسی مغز بیشتر بدانید:

روش های غیر دارویی درمان آلزایمر در شیراز: PEMF

شما به راحتی می توانید از درمان PEMF بهره مند شوید و یا می توانید به عزیزتان کمک کنید تا درمانی را که به آن نیاز دارد دریافت کند.

استفاده از دستگاه‌ تحریک میدان مغناطیسی آسان است و می‌توان آن‌ را روزانه استفاده کرد.درمان PEMF کاملاً ایمن و غیر تهاجمی است. هیچ سوزن، یا حتی قرصی وجود ندارد. دردی وجود ندارد و عملاً هیچ خطری برای عوارض جانبی، یا وابستگی نمیباشد.

اگر به دنبال یک روش درمانی جدید برای افزودن به برنامه درمانی موجود هستید، با انستیتو سلامت مغز تماس بگیرید، شما می توانید با متخصصین ما در مورد مزایای بالقوه درمان PEMF صحبت کنید.

در مرکز سلامت مغز دانا، چه کمکی به فرد مبتلا به آلزایمر می شود؟

در این مرکز، ابتدا شاخص های شناختی این افراد بررسی می شود. هدف این است که با استاندارد ترین و به روزترین روش ها، وضعیت حافظه فرد ارزیابی گردد. با ارزیابی دقیق نقایص شناختی فرد و نقاط قوت او، پزشک متخصص برنامه بازتوانی متناسب با همان فرد را برای او تجویز می کند. یعنی برای همه افراد مراجعه کننده یک نسخه واحد وجود نخواهد داشت و هدف درواقع پزشکی شخصی سازی شده است. به این صورت احتمال اینکه برنامه بازتوانی شناختی به نتیجه مطلوب برسد بیشتر خواهد بود.

درمان آلزایمر در شیراز: درباره نوروفیدبک بیشتر بدانید

اگر شما یا یکی از عزیزانتان در حافظه خود مشکل دارید، علائم زوال عقل دارید یا در مراحل اولیه تشخیص آلزایمر هستید، آموزش نوروفیدبک میتواند به بهبود عملکرد کمک کند. آموزش نوروفیدبک غیر تهاجمی و بدون درد است و شامل آموزش مجدد مغز برای عملکرد بهینه تر است.

اگر تمایل دارید درباره نحوه درمان آلزایمر با نوروفیدبک بیشتر بدانید، خواندن مطلب زیر را از دست ندهید:

حرف آخر

زندگی با آلزایمر می تواند سخت و خسته کننده باشد. اگر متوجه شدید که امید خود را برای پیگیری درمان مناسب از دست داده اید، بدانید که همیشه راهی وجود دارد. لطفا همیشه به خاطر داشته باشید که میتوانید در حال خود تغییر ایجاد کنید و یک زندگی بدون مشکل داشته باشید،شاید چند روش را امتحان کرده باشید و جواب نگرفته باشید اما بدانید هنوز راه هایی وجود دارند که منتظر شما هستند تا زندگی خود را نجات دهید و آنطور زندگی کنید که لیاقت دارید و دوست دارید.در این راه حمایت دیگران و درمان های جدید را در نظر بگیرید.

همین الان می توانید وقت ارزیابی خود را تعیین کنید! روی لینک زیر کلیک کنید:

 

اگر شما یا یکی از عزیزانتان با مشکلات آلزایمر دست و پنجه نرم می کنید و به دنبال بهترین تیم درمانی متشکل از روانپزشکان، روانشناسان، نوروساینتیست های و سایر متخصصین مرتبط هستید با ما در تماس باشید. شما لایق بهترین ها هستید. 

07136476172-09172030360

آدرس: شیراز بلوار بعثت (حدفاصل چهارراه خلدبرین و فلکه سنگی) مجتمع پزشکی مریم طبقه پنجم – انستیتو سلامت مغز

ایمیل: [email protected]

اینستاگرام: danabrain.ir@

کلینیک حافظه در شیراز

تست حافظه در شیراز

نوار مغزی برای تشخیص اختلال حافظه + EEG برای آلزایمر

افزایش حافظه و تمرکز با تحریک مغز : فناوری نوین تحریک الکتریکی غیرتهاجمی مغز

بهبود حافظه با کمک تحریک الکتریکی مغزی یا tDCS در شیراز

 

به این مقاله امتیاز دهید