07136476172 - 09172030360 [email protected]

استعدادیابی عصب روانشناختی

استعدادیابی در شیراز

استعدادیابی عصب روانشناختی با هم بشنویم:

برای اولین بار در جنوب کشور استعدادیابی با استفاده از نوروتکنولوژی و روش های عصب روانشناختی و تیمی حرفه ای متشکل از روانپزشکان، روانشناسان و متخصصین علوم اعصاب در انستیتو سلامت مغز شیراز انجام می شود. این روش استعداد یابی به کمک تحلیل فعالیت های مغز، اطلاعاتی ارزشمند درباره استعدادهای فردی ارائه می دهد. با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته، می توان به صورت دقیق تری استعدادهای فردی را شناسایی کرد و به این صورت است که سیستم های استعدادیابی ارتقا پیدا می کنند. روش های استعداد یابی عصبی، در حوزه های مختلفی مانند آموزش و پرورش، مشاغل و ورزش قابل استفاده هستند و این تکنیک ها می توانند نقش مهمی در توسعه استعدادهای افراد بازی کنند.

جهت دریافت مشاوره اولیه رایگان و تعیین وقت استعدادیابی کافیست با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:

07136476172 – 09172030360

متخصصین واحد استعدادیابی انستیتو سلامت مغز دانا

در دنیای پیچیده امروز انتخاب یک مسیر ایده آل برای رسیدن به موفقیت خودمان و یا فرزندانمان شاید یکی از پرچالش ترین و در عین حال لذت بخش ترین اقدامات افراد باشد. مخصوصا با رشته های متنوع و جدیدی که باعث ایجاد تردید در انتخاب های ما شده اند. استعدادهایی که در وجود ما است، ممکن است برای ما ناشناخته باشند. عدم آگاهی از این استعدادها می‌تواند باعث سردرگمی و تردید در انتخاب درست مسیر زندگی شود. اما در مقابل، کشف به موقع استعدادها می‌تواند به ما در رسیدن به زندگی هدفمند و کم هزینه‌تر کمک کند. بنابراین، شناخت استعدادهای خود و کاربردی کردن آن‌ها، در انتخاب شغل و راه زندگی، می‌تواند به ما در دستیابی به موفقیت و رضایت بیشتر کمک کند.

 به دلیل اینکه فرایند استعداد یابی نیازمند دانش فنی متخصصین است، بهترین راه برای پیدا کردن استعدادهای فردی در هر زمینه‌ای، مراجعه به متخصصین متبحر است. انستیتو سلامت مغز دانا .جهت استعدادیابی در شیراز، با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته و کمک متخصصین علوم اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی به استعدادیابی تخصصی پرداخته است. این نوع استعدادیابی برای نخستین بار در ایران انجام می‌شود و می تواند به شناسایی استعدادهای درخشان در رده سنی 5 تا 50 سال کمک کند.

در این روش استعدادیابی برخلاف شیوه های استعدادیابی رایج علاوه بر رفتار فرد، کارکرد مغز او نیز مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد و دیگر فقط بر اساس علاقه مندی ها و گزارش های فردی، استعدادهای شخص تعیین نمی گردد. به عبارتی دیگر در این شیوه تخصصی استعدادیابی، بطور دقیق تر و همه جانبه به استعدادیابی شما و یا فرزندانتان پرداخته می شود.

بهترین سن استعدادیابی و ضرورت استعدادیابی چیست ؟

یک شیوه اشتباه در زمان های نه چندان دور، روش آزمون و خطا برای کشف استعداد ها بود … به این معنا که افراد به کلاس های آموزشی  مختلف می رفتند تا مشخص گردد میزان ارتباطشان و عملکرشان به چه صورت است. اما امروز بدلیل هزینه های بالا و مشکلات متعدد مانند تنوع رشته ها امکان چنین اقدامی فراهم نیست و بهترین اقدام پیدا کردن پتانسیل های مغزی فرد در سن مشخص و هدایت آنها به سمت مسیر رشد و پیشرفت است. معمولا هر چقدر استعدادیابی در سنین پایین تر انجام شود، بهتر است. اما هیچ سنی نیز برای استعدادیابی دیر نیست.

استعدادیابی در انستیتو سلامت مغز دانا به چه صورت است ؟

ما بر اساس سن، جنس و کارکرد مغز هر نفر برنامه ای فردی سازی شده داریم. به طور کلی استعدادیابی عصب روانشناختی، بصورت تک جلسه ای و یا تنها با انجام یک تست نخواهد بود، چرا که استعدادیابی یک فراینده چندوجهی و نیازمند زمان است که هر فرد بر اساس رویکرد های عصب روانشناختی مورد بررسی کامل توسط متخصصین واحد استعدادیابی قرار گیرد.

نحوه استعدادیابی عصب روانشناختی در انستیتو سلامت مغز شیراز برای تمامی سنین بصورت زیر خواهد بود:

مرحله اول : مشاوره اولیه با متخصص روانشناس:

در این جلسه ابتدا تمام اهداف و نیاز ها، براساس سن و شخصیت شما یا فرزندتان بررسی می شود. بعلاوه بر اساس یک پروتکل مشخص، روانشناسان واحد استعدایابی، بخشی از مسیر را برای شما یا فرزندتان شروع خواهند کرد. ممکن است در همین جلسه به فرد تکالیفی داده شود که نیاز باشد تا قبل از جلسه ارزیابی و تشخیص (جلسه دوم) نسبت به تکمیل آن اقدام نماید.

یکی از مزایای جلسه مشاوره اولیه کشف و تغییر یک سری باور ها و تعاریف افراد در مورد استعداد توسط روانشناس است که در ادامه مسیر بسیار تعیین کننده می باشد.

مرحله دوم: ارزیابی روانشناختی و عصب شناختی:

در جلسه دوم بر اساس یافته های جلسه قبلی و نظر متخصص آزمون ها و تست های تشخیصی مورد نیاز از قبیل تست های شناختی، هوش، استعداد، شخصیت و نقشه برداری مغز … انجام می شود که ممکن است یک تا دو جلسه طول بکشد اما در اکثر مواقع چنانچه همکاری لازم و دقت کافی صورت گیرد در همان جلسه، فرایند ارزیابی تکمیل می گردد.

یکی از فرآیند های مهم در ارزیابی های عصب روانشناختی استفاده از نقشه برداری مغز است. نقشه مغزی (qEEG) یک تکنولوژی پیشرفته است که با استفاده از فعالیت های الکتریکی مغز، نقشه ای از فعالیت های مغزی فرد ارائه می دهد. این تکنولوژی به عنوان یکی از روش های مهم استعدادیابی در کشور های پیشرفته دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. با تحلیل نقشه مغزی، می توان به شناخت بهتری از ساختار و فعالیت های مغزی فرد دست پیدا کرد که می تواند در تشخیص استعدادهای فردی و همچنین پیش بینی عملکرد آن در حوزه های مختلف مفید باشد. همچنین، از نقشه مغزی می توان برای تشخیص مشکلات توجه و تمرکز، اختلالات رفتاری و حتی بیماری های مغزی استفاده کرد. در کل، نقشه مغزی یک ابزار مهم و موثر در استعدادیابی است که به افراد، دانش آموزان و سازمان های مختلف کمک می کند تا بهترین تصمیمات را درباره استخدام و توانمندی های فردی بگیرند.

مرحله سوم : تفسیر نتایج و اراِئه نقشه راه

در این جلسه بر اساس یافته های جلسات قبل و گزارش آزمون های استعدادیابی به شما یک کارنامه ارائه می شود و این کارنامه نیز توسط متخصص برای شما تفسیر می گردد و همچنین یکی از مزیت های این کارنامه آشنایی افراد با موانع احتمالی عصب روانشناختیشان است که کشف و مانع زدایی آن ها می تواند مسیر رشد استعدادها را هموار کند. بعد از دریافت کارنامه شما می توانید با توجه به استعداد و توانایی هایتان یک انتخاب هوشمندانه تر داشته باشید. همچنین متخصصین استعدادیابی ما نیز به شما روش هایی برای پرورش و یا بهبود استعداد ها و توانایی هایتان ارائه خواهد کرد.

به عنوان مثال با استفاده از تکنولوژی های مانند نوروفیدبک، تحریک مغز، واقعیت مجازی می توان عملکرد هایی که فرد در آن استعداد دارد را حتی بهتر از قبل ارتقا داد. نوروفیدبک یا بازخورد عصبی، روشی است که با استفاده از سیستم های الکترونیکی، فعالیت های مغزی فرد را به صورت لحظه ای ثبت و تحلیل می کند. سپس بازخوردی به فرد داده می شود که باعث ارتقای عملکرد و استعداد فرد می شود. این روش در مواردی مانند بهبود تمرکز، کاهش اضطراب، بهبود خلاقیت و حتی درمان بیماری های روانی مؤثر است. همچنین تحریک مغز با تنظیم سیستم عصبی، می تواند در بهبود عملکرد مغز مؤثر باشد. به طور خلاصه، استفاده از نوروفیدبک و تحریک مغز، یک روش پیشرفته و مؤثر برای ارتقای عملکرد و استعداد فرد است.

 

واقعیت مجازی به عنوان یک تکنولوژی نوین، می‌تواند در استعدادیابی نقش مهمی ایفا کند. با استفاده از این تکنولوژی، شرکت‌ها و سازمان‌ها می‌توانند برای ارزیابی مهارت‌های کارکنان و یا کاندیدایانی که می‌خواهند استخدام شوند، به راحتی از واقعیت مجازی استفاده کنند. به عنوان مثال، شرکت‌ها می‌توانند با ایجاد یک محیط واقعیت مجازی برای معرفی بهتر شغل، کاندیداها را به ماموریت‌های مختلفی در یک شغل خاص بپردازند و به این ترتیب، ارزیابی دقیقتری از استعداد کارکنان خود داشته باشند. همچنین، با استفاده از واقعیت مجازی، می‌توان از طریق آزمون‌های مشابه با واقعیت یک سری تمرینات ارائه داد تا با توجه به عملکرد افراد، میزان توانایی کارکنان و یا دانش آموزان در واقعیت افزایش یابد. در کل، واقعیت مجازی می‌تواند در استعدادیابی و بهبود روش‌های ارزیابی کارکنان و و دانش آموزان، نقش موثری داشته باشد.

کلام آخر

متخصصین واحد استعدادیابی انستیتو سلامت مغز دانا با هدف کمک به شما برای شناسایی و توسعه استعدادهایتان تلاش می کنند. با استفاده از روش های دقیق علمی، ما به شما کمک می کنیم تا استعدادهایتان را کشف کنید و انتخابی راهبردی برای آینده خود داشته باشید. ما  برای شناسایی استعدادهایتان به شما روشهایی علمی و تخصصی ارائه می دهیم، تا بتوانید بهترین نتیجه را در زندگی شخصی و حرفه ای خود داشته باشید.

 

واحد استعدادیابی انستیتو سلامت مغز