07136476172 - 09172030360 [email protected]

 

همه ممکن است روزهای نا مطلوبی را در محل کار خود سپری کنند، گاهی این مسئله از نظر جسمی و ذهنی خسته کننده می شود به خصوص وقتی شما مجبور باشید هر روز با رفتارهای سمی کنار بیایید.

اما خبر خوب این است که به اندازه کافی قدرت برای پیشرفت وبهبود دارید، فرقی نمی کند که شما در سطح مدیریت هستید یا عضوی از یک تیم می باشید. اگرچه ممکن است بلافاصله همه چیز بهتر نشود، اما دست کم رفته رفته تلاش می کنید تا محل کار خود را به مکانی بازتر و پذیراتر تبدیل کنید!

 

روش 1 : رسیدگی به مشکلات به عنوان یک رهبر

 

برای آگاهی از مشکلات، به نظرسنجی محرمانه از کارمندان بپردازید. اگر کارمندان فکر می کنند کسی قصد مقابله با آن ها را دارد، ممکن است این انگیزه آن ها را در محل کار تحت تأثیر قرار دهند. برای کارمندان خود یک نظرسنجی ناشناس روی کاغذ یا آنلاین تنظیم کنید تا مشکلی را که تشخیص می دهند، بنویسند. هنگامی که همه نظرسنجی ها را دریافت کردید، همه نتایج را مرتب کنید و به دنبال موضوعاتی باشید که چندین نفر به آنها اشاره می کنند.
به عنوان مثال، از کارمندان خود بخواهید که “موافقت” یا “مخالفت” را با جملاتی مانند: “محل کار من رفتار سمی را برطرف می کند”، “رئیس من قبل از بروز مشکلات از آنها جلوگیری می کند” یا “در محل کارم احساس آزار و اذیت می کنم”، انتخاب کنند.

همچنین می توانید جمله های مشخص تری را در مقیاس 5 درجه ای از جمله “همکاران من به حل مشکلات کمک می کنند”، “همکارانم احساس احترام می کنند و به آنها گوش داده می شود” یا “همکاران من دیگران را به خاطر اشتباهاتشان سرزنش می کنند” انجام دهید.

اگر پاسخ های مشخص تری می خواهید، چند خط برای کارمندان بگذارید تا هر مسئله ای را در نظرسنجی بنویسند.

روشن کنید که شما واقعاً می خواهید به مسائل مربوط به محل کار خود بپردازید. ممکن است یادداشتی ارسال کنید که چیزی مانند این را بیان کند:

“ما می دانیم تیم ما چالش هایی دارد و امروز ارزیابی محل کار را شروع می کنیم. شما می توانید یک نظرسنجی محرمانه را پر کنید و ما در جلسه بعدی نتایج را بحث خواهیم کرد. “

 

2. مستقیماً به کارمندان با رفتار سمی مراجعه کنید

 

قوانین و خط مشی های شرکت را برای همه کارمندان روشن کنید تا آنها بدانند شما از آنها چه انتظاری دارید. هرگاه متوجه رفتارهای سمی مغایر با سیاست های اعمال شده خود شدید، بلافاصله با کارمند صحبت کنید و به او اطلاع دهید کاری که انجام می دهد اشتباه است.

به عنوان مثال، اگر می شنوید که یکی از کارمندان شما نسبت به همکار دیگر خود زورگویی می کند، به آنها اخطار کلامی دهید تا خط مشی شرکت را به آنها یادآوری کنید. اگر پیشرفتی مشاهده نکردید، ممکن است لازم باشد به راه حل های دیگر فکر کنید.

 

 

3. الگویی برای چگونگی رفتارهای کارمندان باشید

 

به روشی حرفه ای رفتار کنید که فرهنگ شرکت را الگو قرار دهد. به بحث و گفتگو در مورد مسائل به روش باز و سالم بپردازید. وقت بگذارید و بر رفتارهای خود نیز تمرکز کنید و هرچه زودتر آنها را برطرف کنید.

به عنوان مثال، می توانید چیزی مانند این را بگویید: ”من می خواستم به شما اطلاع دهم که من قدردان تمام زحماتی هستم که برای این فرم ها کشیدید. آنها عالی و منظم به نظر می رسند! “.

 

4. از تیم خود نظرات و دیدگاه های آن ها را بپرسید

 

ارتباطات آزاد باعث می شود محل کار شما جذابیت بیشتری داشته باشد. اغلب به دنبال بازخورد درباره پروژه ها و ایده ها باشید تا تیم شما درگیر پروژه های شرکت شود. آنها را جدی بگیرید و به نگرانی های آنها گوش فرا دهید. وقتی می شنوید که ایده خوبی دارند، آنها را تصدیق کنید و آن را با توجه به حرکت رو به جلو، حفظ کنید. همه کارمندان خود را تشویق کنید که صحبت کنند و به افرادی که شایسته آن هستند، اعتبار بدهید.

 

5. برای رفتارهای خاص به جای راهنمایی کلی، بازخورد مشخص دهید

 

دقیقاً مشخص کنید که می خواهید چه چیزی را مدیریت کنید تا سردرگمی ایجاد نشود. با تبدیل ایده های مبهم به رفتارهای عملی، می توانید احساس کارایی بیشتری در کارمندان خود ایجاد کنید.
به عنوان مثال، “لطفاً در مورد وقت شناس بودن خود کار کنید”،یا “لطفا سعی کنید در جلسات هفتگی کارکنان ما وقت شناس باشید.”

 

6. با اعلام حضورهای منظم، پیشرفت خود را ارزیابی کنید

 

مدتی طول می کشد تا به تغییرات درون شرکت عادت کنید، بنابراین انتظار نداشته باشید همه چیز فوراً برطرف شود. همانطور که در حال ساخت یک محل کار سالم تر هستید، هر چند ماه یکبار جلسات کارمندان را داشته باشید تا پیشرفت خود را ردیابی کنید و ببینید احساس کارکنان شما چگونه است. هرگونه نگرانی یا بازخورد آنها را گوش دهید تا بتوانید به پیشرفت خود ادامه دهید.

 

برای اطلاعات بیشتر به مؤسسه سلامت مغز دانا مراجعه کنید.

 

منبع:

https://irc.queensu.ca/articles/4-steps-fix-toxic-workplace

http://info.everfi.com/rs/410-YCZ-984/images/Preventing_Toxic_Workplaces_Research_Report

به این مقاله امتیاز دهید