07136476172 - 09172030360 [email protected]

 

امروز، ما در جامعه ای با سرعت بالا زندگی می کنیم و اتفاقات زیادی در اطراف ما رخ می دهد. با بسیاری از عوامل دست و پنجه نرم می کنیم که کنترل کمی بر آنها داریم. وقتی می توانیم، باید استرس خود را به حداقل برسانیم و به جهان کمک کنیم تا زندگی آن ها نیز تا حد ممکن بهتر شود. در اینجا 5 راه وجود دارد که به ما کمک می کند استرس را در زندگی خود کاهش دهم.

 

1.  تهیه یک چک لیست 

 

این به شما کمک می کند همه کارها را گام به گام انجام دهید و از نظر ذهنی خود را غرق نکنید. وقتی چک لیست تهیه می کنیم، تمایل داریم به جای اینکه هر بار وظیفه خود را مرور کنیم، به تصویر کلی همه کارهایی که باید انجام دهیم، نگاه کنیم. همچنین، وقتی چیزی را از چک لیست خود پس از انجام آن حذف میکنیم، احساس موفقیت کرده و حتی انگیزه بیشتری برای مقابله با کار بعدی احساس می کنیم. با این کار شروع به ایجاد حرکات مثبت و سازنده می کنیم.

 

 

2. نظرات دیگران را جدی نگیرید

 

نکته مهم در داشتن یک زندگی شاد و پر از رضایت این است که بتوانید اصالتاً خودتان باشید و کارهایی را انجام دهید که باعث شادی شما می شوند. غالباً، نظرات و قضاوت های دیگران مانع از پرداختن به خود واقعی ما می شود. همانطور که دون میگل روئیز در کتاب خود اشاره می کند، ما نمی توانیم اجازه این اتفاق را بدهیم:

“آنچه مردم انجام می دهند، احساس می کنند، فکر می کنند یا می گویند، آن را شخصی نگیرید. حتی اگر آنها به شما بگویند که چقدر فوق العاده هستید، به خاطر شما این حرف را نمی زنند. شما می دانید که شما فوق العاده هستید. هیچ چیز را شخصی نگیرید. ”

این فقط به یک زندگی بسیار پرتنش منجر می شود – ما هرگز همه را راضی نخواهیم کرد.

 

 

3. از درخواست کمک نترسید

 

“تمایل و شهامت برای مواجهه با یک مشکل، اغلب به معنای شناسایی و صحبت کردن در مورد مشکل، بررسی منابع موجود، شناسایی راه حل ها و گزینه های دیگر و تدوین برنامه عملیاتی است که بهترین عملکرد را داشته باشد.”

الوود سیتی لجر

توانایی درخواست کمک نشانه بلوغ است نه ضعف. این یک بخش اساسی در تهیه یک برنامه مطمئن است. بسیاری از اوقات که با مشکلی روبرو هستیم، همیشه مسائل را به وضوح نمی بینیم.

درخواست کمک می تواند غالباً روش متفاوتی را برای نزدیک شدن به مسئله ای به ما نشان دهد که شاید هرگز در مورد آن فکر نکرده باشیم – همیشه چیزهایی برای یادگیری وجود دارد. ناگفته نماند، داشتن یک فرد که در شرایط سخت به شما کمک کند، استرس را بسیار کمتر می کند.

 

4. مراقبه کنید

 

توانایی تنظیم احساسات و حفظ دیدگاه آگاهانه به ما کمک می کند تا با استرس خود به روشی سالم تر کنار بیاییم. مدیتیشن همچنین ذهن افراد را برای سایر اشکال آرامش و درمان جایگزین مانند هیپنوتیزم، باز کرده است!

 

5. صبور باشید و مسیر را در آغوش بگیرید

 

هر وقت احساس بی حوصلگی و بی قراری کردید، سعی کنید به خود یادآوری کنید که زندگی مسیر است نه هدف. همه ما به جای اینکه همیشه بخواهیم در مکانی دیگر قرار بگیریم، بیش از مکانی که در حال حاضر هستیم، باید زندگی در لحظه فعلی را در آغوش بگیریم. زمان حال تنها زمانی است که هم اکنون دارای هدف و معنی است. وقتی بی تاب می شویم و در زندگی عجله می کنیم، احتمالاً درس های مهم را از دست می دهیم و از مزایای کامل زندگی بهره مند نمی شویم.

 

برای اطلاعات بیشتر به مؤسسه سلامت مغز دانا مراجعه کنید.

 

منبع:

lifehack.org

به این مقاله امتیاز دهید