07136476172 - 09172030360 [email protected]

شکی نیست که دریافت ماساژ برای مغز شما مفید است. اگر این بخش مهمی از داشتن یک سبک زندگی سالم است، چرا همه ما بیشتر این کار را انجام نمی دهیم؟

خوب، بسیاری از ما ماساژ را به عنوان یک درمان می دانیم، چیزی که هزینه دارد و زمان می برد. اگر تصمیم دارید به یک spa بروید یا به یک ماساژ درمانی خصوصی مراجعه کنید، این می تواند درست باشد. اما نکته مهم این است که ماساژ را می‌توان در خانه، توسط دوستان و خانواده انجام داد، و نیازی به طولانی‌مدت نیست. فقط 10 دقیقه مالیدن روی یک ناحیه خاص می تواند به کاهش استرس، جریان خون و ایجاد احساس آرامش و نشاط کمک کند.

 

دفعه بعد که احساس نیاز به آرامش و استراحت کردید، از یکی از نزدیکان خود بخواهید که به شما کمک کند. آنها همچنین مزایای زیادی از انجام آن خواهند داشت، بنابراین از پرسیدن نترسید! اطمینان حاصل کنید که در محیطی آرام هستید، تمام حواس‌پرتی‌های دیجیتال را خاموش کنید، در صورت لزوم مقداری روغن تسکین‌دهنده بگیرید و به طرف مقابل بگویید کدام ناحیه از بدن شما به مراقبت محبت آمیز نیاز دارد.

 

  1. شانه

چرا: این شاید کلاسیک‌ترین ناحیه بدن باشد که افراد در آن احساس تنش می‌کنند و ماساژ در اینجا می‌تواند منجر به کاهش استرس شود و راهی عالی برای شل کردن عضلات است.

روش: با قرار دادن دست‌هایتان روی شانه‌ها شروع کنید و شست‌ها را در قسمت بالایی پشت قرار دهید و چهار انگشت را فقط در کنار استخوان یقه قرار دهید. یک حرکت دایره ای با کل دست انجام دهید و روی ایجاد دایره هایی با شست در دو طرف ستون فقرات درست زیر خط یقه تمرکز کنید. برای ماساژ عمیق‌تر و آرام‌تر، از هر دو دست روی یک شانه و در عین حال حفظ حرکات دایره‌ای استفاده کنید.

 

  1. سر

چرا: یک روش عالی برای کاهش استرس، ماساژ سنتی سر از هند سرچشمه می گیرد و بر اساس شکل باستانی آیورودا است.

روش: دست‌ها را با انگشتان باز در کناره‌  های سر قرار دهید و به آرامی دست‌ها را به سمت بالا حرکت دهید، انگار که موها را شامپو می‌زنید. هنگامی که در بالای سر قرار گرفتید، اجازه دهید انگشتان به آرامی از سر خارج شوند و سپس دستان خود را پایین بیاورید و آنها را به ناحیه دیگری از سر حرکت دهید. این کار را روی کل پوست سر تکرار کنید و سپس از یک حرکت مالشی فقط با نوک انگشتان استفاده کنید.

 

  1. پا

چرا: این ماساژ مهربان برای کسانی که در تمام طول روز روی پاهای خود می بینند عالی است و همچنین می تواند به درمان سردرد، بی خوابی و استرس کمک کند.

روش: با کمی روغن تسکین دهنده، از کف دست خود استفاده کنید تا به آرامی روی کف پا بچرخید و این کار را حدود پنج بار با هر دست تکرار کنید. سپس با هر دو دست پا را محکم نگه دارید و از انگشتان شست برای اعمال فشار در تمام قسمت پایین پا استفاده کنید و از پاشنه تا انگشتان پا حرکت کنید.

 

  1. دست

چرا: بخشی از بدن که اغلب در طول ماساژهای سنتی نادیده گرفته می‌شود، دریافت ماساژ دست می‌تواند برای هر کسی که در تمام طول روز از دستان خود استفاده می‌کند یک نعمت باشد. این می تواند بسیار آرامش بخش باشد و همچنین راهی عالی برای نشان دادن محبت است.

چگونه: در حالی که کف دست باز گیرنده رو به شما باشد، مچ دست را بگیرید و از انگشتان شست خود استفاده کنید تا به آرامی اما محکم به کف دست فشار بیاورید و هر انگشت را به سمت بالا حرکت دهید. دست را برگردانید و با انگشت کوچک شروع کنید، آن را خوب بمالید و سپس کمی بکشید، این کار را برای همه انگشتان از جمله شست تکرار کنید. برای پایان، مچ فرد را بین دو مچ خود قرار دهید و از یک طرف به سمت دیگر تکان دهید.

 

  1. صورت

چرا: مانند هر قسمت دیگر بدن، ماهیچه های صورت نیز باید با احتیاط درمان شوند و ماساژ صورت یک راه عالی برای جریان یافتن خون در ناحیه است و همچنین می تواند پوست را جوان و شاداب کند.

چگونه: با دست‌ها روی پیشانی به شکل دعا شروع کنید و چند بار به پایین سر بزنید. از انگشتان اشاره برای پایین آوردن بینی استفاده کنید و سپس تمام انگشتان را به سمت فک ببرید و به صورت دایره ای مالش دهید. انگشتان شست را درست بالای وسط لب بالا قرار دهید و چند بار به سمت پایین بلغزید، سپس در سمت پایین لب تکرار کنید. انگشتان وسط و اشاره را به شقیقه بیاورید و با حرکات دایره ای حرکت کنید. با قرار دادن هر دو دست روی پیشانی کار را به پایان برسانید و برای شخصی که ماساژ می گیرد یک آرزو کنید.

 

https://www.goodnet.org/articles/5-relaxing-massage-techniques-anyone-do-at-home

 

واحد مدیتیشن