07136476172 - 09172030360 [email protected]

بیماری آلزایمر یکی از ترسناک ترین بیماری هایی است که سالمندان با آن مواجه هستند، اما تحقیقات انقلابی نشان داده است که درمان با روش درمانی میدان الکترومغناطیسی پالسی (PEMF) برای بیماران آلزایمر مفید است.

تحقیقات برای درمان PEMF نتایج نویدبخشی را برای بهبود کیفیت زندگی این بیماران نشان داده است و احتمالاً در برخی موارد به جلوگیری از از دست رفتن خاطرات ارزشمند کمک می کند.

آیا تا به حال قربانی سرقت شده اید؟ آلزایمر دقیقاً مانند یک دزد است، زیرا به ذهن خزیده و خاطراتی را که ذهن در طول سال ها ساخته است می دزدد.

متاسفانه، آمار نشان داده است که بیش از 5 میلیون آمریکایی ممکن است آلزایمر داشته باشند.

در حالی که زمان همراه با افزایش جمعیت سالمندان در حال حرکت است، به نظر می رسد درمان های مرسوم تاکنون شکست خورده اند.

این امر باعث می شود که فرزندان بیماران به جستجوی خود برای یافتن درمان ادامه دهند.

PEMF درمانی با روش های ساده است که برای بیماران آلزایمر مفید است

درمان PEMF به طور گسترده در اروپا مورد مطالعه قرار گرفته است و تحقیقات در حال حاضر در ایالات متحده برای طیف گسترده ای از بیماری ها و شرایط ادامه دارد.

بیماری آلزایمر جزو آن دسته از بیماری‌هایی است که در این فهرست قرار می‌گیرد، اما هزینه‌ای که برای تحقیق برای این بیماری صرف می‌شود هنوز به‌طور قابل‌توجهی کمتر از تحقیقات برای ایدز، بیماری‌های قلبی و سرطان است.

به عنوان یک روش کلی نگر، هدف درمان وضعیت کلی فرد است.

هدف پزشکی کل نگر یک تلاش جمعی است و در راس تغییرات چشمگیر این حوزه درمان PEMF قرار دارد.

این روش انقلابی یک درمان نیست و قرار نیست جایگزین سایر روش‌های درمانی شود، اما مهم است که به این روش درمانی فرصت داده شود تا ببینیم چه تاثیری می‌تواند برای هر فرد داشته باشد.

3 روش ساده وجود دارد که در آنها درمان PEMF بر افرادی که از آلزایمر رنج می برند تأثیر می گذارد:

اکسیژن رسانی

نشان داده شده است که درمان با PEMF سطح اکسیژن خون و بافت را بهبود می بخشد، و در این مورد به طور خاص، ما در حال مطالعه اکسیژن رسانی به مغز هستیم. جایی که اکسیژن مناسب جریان می یابد، بیماری نمی تواند پیشرفت کند. در حالی که این ممکن است در افرادی که در مراحل پیشرفته آلزایمر هستند، مشهود نباشد، اما مطمئناً در افرادی که در مراحل اولیه هستند، صادق است.

افزایش گردش خون

گردش خون فرآیندی است که طی آن خون در کل بدن جریان می یابد و گردش مناسب خون مغز به معنای بهبود عملکرد شناختی است. گردش خون ضعیف با بالا رفتن سن بزرگسالان به یک مشکل تبدیل می‌شود و وارد دسته‌ای می‌شوند که ما آن را «سالمندان» می‌نامیم، و این به ویژه در مورد کسانی که دیابت برایشان تشخیص داده شده است، صادق است.

عملکرد مغز می تواند به راحتی با درمان PEMF بهبود یابد که به افزایش گردش خون کمک می کند. مطالعات روی نوروپاتی محیطی در بیماران دیابتی برای کسانی که از آلزایمر رنج می برند امیدوار کننده است و تحقیقات ادامه خواهد داشت.

بهبود خواب

اختلال خواب برای سلامتی هر فردی مضر است، و با این حال در مطالعه بیماری ها اعتبار کمی به خواب داده می شود. در حین خواب، بعضی پروتئین هایی که در طول روز فعال بودند، در هنگام خواب تبدیل به ضایعات می شوند. اگر زباله ها به تولید خود ادامه دهند، جای تعجب نیست که می تواند پیشرفت الگوهای فکری طبیعی و سایر عملکردهای سالم مغز را کند کند.

خواب بهتر می تواند پیشرفت بیماری را کاهش دهد و این تمرکز اصلی مطالعات روی افراد مبتلا به آلزایمر است. مطالعات قبلاً تکمیل شده نشان داده است بیمارانی که تحت درمان با PEMF قرار گرفته‌اند، خواب بهتری داشته‌اند و در نتیجه بی‌قراری کمتر و عملکرد شناختی بهبود یافته‌ دارند.

بهبود حافظه دیداری

در مطالعه ای هدف یافتن راهی برای بهبود و بازگرداندن تعادل به اختلال ریتم شبانه روزی در این افراد بود. فرآیندهای شناختی با خواب آرام و همچنین خواب در زمان های مناسب بهبود می یابند. مطالعاتی که با استفاده از درمان PEMF برای افراد مبتلا به آلزایمر انجام شد، فرکانس‌های بین ۵ تا ۸ هرتز را مورد استفاده قرار دادند.

نتایج این مطالعه بهبود حافظه دیداری را نشان داد. این حافظه با تجربیات دیداری ارتباط دارد.

وقتی چیزی را می بینید ممکن است آن را بیشتر از صحبت کردن در مورد آن به یاد بیاورید.

به همین دلیل است که عکس ها و تصاویر در حافظه بسیار قدرتمند هستند.

محققان پیشنهاد کردند که تأثیر PEMF می تواند به طور بالقوه سایر عملکردهای مغز از جمله قضاوت، خلق و خوی کلی و تعامل اجتماعی و پاسخ های فرد را بهبود بخشد.

این خبری خوشایند برای فرزندان و سایر اعضای خانواده و دوستان مبتلایان به آلزایمر است.

حرف آخر

مطالعه فعلی نتایج نویدبخشی را برای کسانی که از آلزایمر رنج می برند، نشان می دهد.

شما به راحتی می توانید از درمان PEMF بهره مند شوید و یا می توانید به عزیزتان کمک کنید تا درمانی را که به آن نیاز دارد دریافت کند.

چرا آن را امتحان نمیکنید؟

استفاده از دستگاه‌ تحریک میدان مغناطیسی آسان است و می‌توان آن‌ را روزانه استفاده کرد.درمان PEMF کاملاً ایمن و غیر تهاجمی است. هیچ سوزن، یا حتی قرصی وجود ندارد. دردی وجود ندارد و عملاً هیچ خطری برای عوارض جانبی، یا وابستگی نمیباشد.

اگر به دنبال یک روش درمانی جدید برای افزودن به برنامه درمانی موجود هستید، با انستیتو سلامت مغز تماس بگیرید، شما می توانید با متخصصین ما در مورد مزایای بالقوه درمان PEMF صحبت کنید.

روش درمانی میدان الکترومغناطیسی پالسی (PEMF)

منابع:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/7960477/