07136476172 - 09172030360 [email protected]

 

از زمان ظهور همه گیری ویروس کرونا، سمینارها و اطلاع رسانی های زیادی راجع به نکاتی در مورد چگونگی جلوگیری از گرفتار شدن در فشارهای استرس زا مانند ترس، اضطراب و افسردگی اختصاص داده شده است، که می تواند به سلامت روان شناختی آسیب برساند.

روزهای زیادی تا پایان چالش برانگیزترین و غیر قابل تصورترین سال میلادی، که اکثر ما تجربه کرده ایم فاصله نداریم. متأسفانه، ما در سال 2020 جان بیش از حد زیادی از افراد را از دست دادیم و بسیاری از خانواده ها پس از از دست دادن عزیزان، شغل، و امنیت مالی خود غمگین هستند و سعی می کنند زندگی خود را دوباره از نو بسازند.

هیچ راه حل فوری برای این بحران وجود ندارد، بنابراین برای سال جاری، باید همه را تشویق کنیم که روی امید تمرکز کنند.

از شروع سال جدید به عنوان فرصتی برای تجلی آینده ای روشن استفاده کنید. بر پیشرفتی که در حال آمدن است تمرکز کنید، نه زمان از دست رفته. وقت بگذارید و در مورد ماه های چالش برانگیزی که گذشت و میاید، خوش بین باشید و خوش بین باشید.

این فرصت را بپذیرید که وقت با کیفیت بیشتری را با برخی از اعضای خانواده بگذرانید، رشد شخصی خود را افزایش دهید، زمانی را برای احیای یکی از سرگرمی ها و انتخاب های سالم زندگی خود اختصاص دهید.

همه گیری کرونا به بسیاری از موضوعات مربوط به سلامت روان دامن زده و آنها را تشدید کرده است، اما مردم نیز با انعطاف پذیری باورنکردنی پاسخ می دهند.

در حقیقت، یک مطالعه اخیر نشان داد که اگرچه در ابتدای شیوع بیماری همه گیر تا ژوئن، افزایش اولیه ای در مصرف مواد وجود داشته است، اما در طول مدت، میزان سوء مصرف مواد، کاهش چشمگیری داشته است. مردم وقت می گذارند تا استراتژی های مقابله ای خود را ارزیابی کرده و مجدداً مسیر خود را هدایت کنند.

همه تلاش خود را انجام دهید تا در این هفته های آخر دچار افسردگی نشوید و از نظر ذهنی خود را برای شروع سال جدید با یک یادداشت مثبت آماده کنید. ما نمی توانیم یک فرمول کلی و مطلق برای تضمین موفقیت ارائه دهیم، اما در اینجا چند پیشنهاد وجود دارد که ممکن است به شما کمک کند.

1) هدفی را انتخاب کنید که علاقه مند به انجام آن در سال 2021 هستید. اطمینان حاصل کنید که واقعاً می توانید آن را به ثمر برسانید، و افزایش ویروس یا تأخیر در توزیع واکسن نمی تواند بر آن تأثیر منفی بگذارد. به جای اینکه احساس کنید زندگی شما را کنترل می کند، به سمت آینده نگاه کنید و احساس کنید که شما کاپیتان زندگی خود هستید.

2) روش های خلاقانه و سرگرم کننده ای را برای تعامل با اعضای خانواده مشخص کنید. برنامه های هفتگی خانوادگی یا کلاسهایی را که می توانید برگزار کنید، برنامه ریزی کنید. مانند آشپزی، پروژه های هنری، یوگا یا سایر اشکال آمادگی جسمانی.

گروه های بحث در مورد مجموعه های تلویزیونی یا کتاب های محبوب ایجاد کنید. همچنین می توانید گزینه های متناسب با استعدادهای منحصر به فرد خانواده خود را تنظیم کنید. سعی کنید پیش قدم باشید و از بی حوصلگی یا تکیه بر مکالمه تلفنی در هنگام اتفاقات اندک خودداری کنید، بنابراین چیزی برای گفتگو وجود ندارد.

تعامل داشته باشید و از طریق تماس های تصویری، لذت زیبایی زندگی را با خانواده و دوستان خود به اشتراک بگذارید.

بهترین راه برای کاهش خلق و خو و حفظ روحیه های روشن تر، این است که فعال بمانید و در مقابل عوامل کسالت و افسردگی تسلیم نشوید.

سعی کنید هر روز را با احساس امید و خوش بینی آغاز کنید. تمدید هر روز این تعهد، به شما کمک می کند در طول قرنطینه لذت بیشتری داشته باشید و چشم انداز امیدوار کننده تری را برای سال آینده به ارمغان بیاورید.

 

برای اطلاعات بیشتر به مؤسسه سلامت مغز دانا مراجعه کنید.

 

منبع:

psychologytoday.com

 

به این مقاله امتیاز دهید