07136476172 - 09172030360 [email protected]

 

متخصصان خواب در طی سالها پیشرفتهای باورنکردنی در درمان آپنه خواب داشته اند، یک اختلال شایع خواب که با تکرار چرخه خواب، شل شدن عضلات، کلپس شدن مجاری هوایی و بیدار شدن مشخص می شود. یکی از این رویکردها یک درمان ترکیبی است، نوعی درمان که نه تنها شدیدترین موارد آپنه خواب را بهبود می بخشد، بلکه راحت تر و قابل دسترس تر از سایر روش های درمانی است.

 

این نوع درمان، ترکیبی از دو روش درمانی متداول برای آپنه خواب است: دستگاه هایی که برای فک پایین استفاده می شود و دستگاه های CPAP (فشار هوای مثبت مداوم).

 

درمان خط اول آپنه خواب یک دستگاه CPAP است که لازمه آن این است که بیماران شبانه ماسکی بزنند که دهان و بینی را بپوشاند و جریان مداوم هوا را برای باز نگه داشتن راه هوایی شما، فراهم کند.

نوعی وسایل دهانی، فک پایین را به جلو فشار داده و راه هوایی را باز نگه می دارند. این کاملاً شبیه یک محافظ خواب است و در درمان آپنه خواب خفیف تا شدید نیز موفق بوده است.

برای درمان ترکیبی، دستگاه، فک را به جلو رانده و مجاری تنفسی را باز می کند، در حالی که بالش های بینی به جای ماسک هایی که تمام صورت را می پوشانند و در مدل سنتی این دستگاه استفاده می شد، روی دستگاه CPAP جریان مداوم هوا را ایجاد می کنند که بیماران مبتلا به آپنه خواب در هنگام خواب، برای رسیدن به آن تلاش می کنند.

با استفاده از بالش های بینی دستگاه CPAP، بیماران مزایای هر روش درمانی را بدون دردسر اضافی که ماسک دستگاه CPAP سنتی به همراه دارد، دریافت می کنند.

 

 

“آپنه خواب یک وضعیت مادام العمر است که با افزایش سن بیمار، بدتر می شود.”

 

“برای افرادی که از CPAP با ماسک صورت کامل استفاده می کنند، این معمولاً به معنای افزایش فشار بر CPAP در طول زندگی آنها است. هرچه فشار بیشتر شود، CPAP از راحتی کمتری برخوردار می شود. ”

“بنابراین، یک مزیت عمده درمان ترکیبی این است که بیمار به جای داشتن ماسک CPAP تمام صورت که دهان و بینی را می پوشاند، فقط بالش های بینی را روی CPAP خود دارد که به راحتی در سوراخ های بینی قرار می گیرد.”

“فشار بر روی دستگاه CPAP می تواند به نوبه خود کاهش یابد، و آن را برای بیماران بسیار راحت تر و قابل تحمل تر کند.”

بی نظمی در استفاده شبانه از دستگاههای CPAP قادر به درمان علائم آپنه خواب بیمار نیست و منجر به تأثیر منفی بر فشار خون، سردرد، خواب آلودگی مزمن، افسردگی و سایر موارد بهداشتی می شود.

برای متخصصان خواب، ارائه این روش درمانی ترکیبی به بیماران تضمین می کند درمانی را که آپنه خواب آنها را به روشی راحت هدف قرار می دهد، دریافت کنند.

 

برای اطلاعات بیشتر به مؤسسه سلامت مغز دانا مرجعه کنید.

 

منبع:

valpo.life

به این مقاله امتیاز دهید