07136476172 - 09172030360 [email protected]

چرا موفق نیستم؟ موانع ذهنی من

نمی توانم موفق باشم زیرا هرگز در زندگی ام به موفقیت زیادی نرسیده ام. من همیشه هر وقت سعی می کنم پروژه جدیدی را شروع کنم بدشانسی می آورم. خدا منو دوست نداره چرا هر بار این اتفاق برای من می افتد؟ چرا من موفق نیستم؟

من برای انجام این کار خیلی پیر هستم. همیشه افکار منفی دارم و نمی توانم جلوی آنها را بگیرم. نمی توانم همیشه مثبت فکر کنم، که ممکن است پیشرفت من را خراب کند.

اگر به شما بگویم که داشتن افکار منفی طبیعی است، مانند رد شدن در امتحان یا شکست در رسیدن به اهدافتان، چه؟ اگر به صدای سرتان توجه کنید ممکن است تعجب کنید. منطقی ترین و مناسب ترین چیزها را بر اساس اتفاقات و خاطرات گذشته به شما می گوید.

اما حدس بزنید چیست؟ هیچ چیز درست نیست به جز اقدامی که در این لحظه انجام می دهید.

اگر مغز شما فکر می‌کند که نمی‌توانید کاری را که دوست دارید انجام دهید، اشکالی ندارد که اینطور فکر کنید. شما نیازی به مبارزه با آن ندارید. شاید درست باشد که نتوانستید به آنچه می خواستید برسید، اما این شما را از اقدام در این لحظه باز نمی دارد.

می توانید هر اقدامی را انجام دهید زیرا آن را در آینده یا گذشته انجام نمی دهید. هرچه بیشتر این کار را انجام دهید، طرز فکرتان شروع به تغییر می کند و دیگر به نتیجه فکر نمی کنید.

شما فقط بر زمان حال تمرکز خواهید کرد. ذهن آگاهی به ما کمک می کند لحظه حال را درک کنیم. به شما پیشنهاد می کنم مراقبه ذهن آگاهی را بیشتر مطالعه کنید و این تمرین را در برنامه روزانه خود قرار دهید.

فروتنی

ما از قبل بیشتر چیزها را می دانیم و همیشه بهتر از دیگران هستیم. نمی‌خواهیم به حرف‌های دیگران گوش کنیم چون بهتر هستیم یا فکر می‌کنیم بهتر هستیم. دنیا هر روز به سوی جامعه ای خودشیفته پیش می رود و تواضع در این عصر بسیار دشوار می شود.

ما آنقدر مشغول تعریف و تمجید از خود در مقابل دیگران هستیم که فراموش می کنیم بفهمیم دیگران چه چیزی را توضیح می دهند. فردی که فروتنی دارد نه تنها از بزرگترها بلکه از خردسالانش نیز می تواند یاد بگیرد.

عمل او گویای همه چیز برای اوست و به جای تکیه بر تمجید از خود، به سخت کوشی و تلاش اعتقاد دارد. انسان متواضع همیشه مشتاق یادگیری و احترام به دیگران و خودش است.

فردی که فروتنی دارد نمی تواند تحت الشعاع نفس خود قرار گیرد. او کار درست را می داند و همیشه او را در حال انجام آن خواهید یافت. فروتنی به این معنا نیست که توسط دیگران آسیب ببینید و صدایتان را بلند نکنید. برعکس است فروتنی یعنی احترام گذاشتن به افکار و عقاید دیگران اما پذیرفتن آنچه که فکر می کنید بهترین است.

نیازی نیست کورکورانه از دیگران پیروی کنید.

شما می توانید ایده ها و افکار آنها را بشنوید و به انجام کاری که فکر می کنید بهترین است ادامه دهید. هنگامی که این ویژگی را داشته باشید، به جای رویای یک زندگی فانتزی، بیشتر بر روی یادگیری و سخت کار کردن تمرکز خواهید کرد.

هرکسی علیرغم آشفتگی هایی که در زندگی دارد، نسبت به خود بسیار فکر می کند. آنها نمی توانند این واقعیت را بپذیرند که تصویری که از خود دارند جعلی است. این شخصی که فکر می‌کردند می‌دانند نمی‌تواند در زندگی به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کند، نمی‌تواند از رژیم کاهش وزن پیروی کند، پول کمتری دربیاورد، و از دیگرانی که سعی در آسیب رساندن به این تصویر دارند عصبانی می‌شود.

آنها سعی می کنند از آن دفاع کنند. سعی می کنند از آن محافظت کنند زیرا فکر می کنند این تصویر ارزشمند است. اما اینطور نیست. هنگامی که جریان های موجود در تصویر خود را پذیرفتید، تنها پس از آن است که شروع به بهبود می کنید. اگر هیچ جریانی در تصویر خود پیدا نکردید، جایی برای بهبود وجود ندارد.

تصویر از خود

آیا در دوران کودکی تان کسی را داشتید که مستقیم یا غیرمستقیم به شما بگوید یا به شما این احساس را بدهد که به اندازه کافی خوب نیستید و نمی توانید در هیچ کاری موفق شوید؟

این شخص می تواند والدین شما باشد که شما را به خاطر تمام اشتباهات کوچک شما مورد انتقاد قرار داده اند. یا معلمان، دوستان و بستگان شما.

هر کسی که می تواند باشد، آنها با موفقیت تصویری از خود را در شما نصب می کنند که فکر می کنید درست است. اعمال و انگیزه شما برگرفته از تصور شما از خود است. اگر تصویری سالم از خود داشته باشید، با اعتقاد به اهداف خود ایمان خواهید داشت و برای رسیدن به آن اهداف، تمام تلاش خود را انجام خواهید داد.

شکست نمی تواند شما را بی انگیزه کند.

آنها را به عنوان یک چالش در نظر می گیرید و برای رسیدن به اهداف خود به جلو حرکت می کنید. اما برعکس آن نیز صادق است. زمانی شروع به شک و تردید می کنید که خود را منفی می بینید و می گویید چرا من موفق نیستم! و نمی دانید که آیا به اندازه فرد دیگری که قبلاً موفق است ارزش دارید یا خیر.

ممکن است اهداف و رویاهای بزرگی با تصور منفی از خود داشته باشید. اما هیچ اعتقادی وجود نخواهد داشت. شما می توانید برای رسیدن به آن اهداف تلاش کنید، اما به زودی علاقه خود را از دست خواهید داد و نمی توانید برای مدت طولانی منظم بمانید. و هنگامی که به سدی برخورد کنید، تسلیم خواهید شد. اما، خودانگاره ثابت نیست. می توان آن را در طول زمان بهبود و کاهش داد. چگونه تصویر خود را بهبود بخشیم؟ این موضوع برای مقاله دیگری خواهد بود.

باور

باور از تخیل ایجاد می شود، اما این کافی نیست. آنها می گویند شما باید اهداف خود را هر روز تصور کنید. تا حد امکان واضح تصور کنید و به زودی به اهداف خود خواهید رسید. اما این نیمی از واقعیت است.

اگر باور نداشته باشید که می توانید به هدف خود برسید، هر چند بار هم که آن را تجسم کنید، نتیجه مطلوب حاصل نخواهد شد. اعتقاد چیست؟

اعتقاد حالتی از ذهن است که جایی برای شک و تردید وجود ندارد. به عنوان مثال، یک هدف نسبتاً دشوار، مانند عدم تماشای شبکه های اجتماعی به مدت یک هفته، برای تنظیم مجدد مغز خود را تصور کنید. در این صورت، می‌توانید به آن دست یابید، زیرا مزایای آن را می‌دانید و می‌خواهید از رسانه‌های اجتماعی برای تغییر اجتناب کنید.

در حال حاضر، ممکن است برای برخی دشوار باشد

اما با تجسم اهداف نهایی، شروع به این باور می کنید که می توانید آن را انجام دهید. پس از تکمیل هدف 1 هفته ای خود، احساس خوبی نسبت به خود دارید و تصویر خود را بهبود می بخشید.

اما اگر بدنی متناسب با 10 درصد چربی را تجسم کنید چه؟ با فرض اینکه چاق هستید و چندین بار در گذشته شکست خورده اید. تنها تجسم نمی تواند به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند. شما می توانید هر روز آن بدن متناسب را تجسم کنید تا به خودتان انگیزه دهید، اما باور شما در عمق متفاوت است.

در اعماق وجود، شما معتقدید که امکان پذیر نیست. شما نمی توانید آن بدن متناسب داشته باشید زیرا قبلا شکست خورده اید و دوباره شکست خواهید خورد. هیچ اعتقادی در درون شما وجود ندارد که می توانید آن را انجام دهید. البته، ثبات کلید ایجاد این باور است، اما از سوی دیگر، برای داشتن ثبات نیاز به اعتقاد دارید. این یک چرخه است و کم کم دیگر این سوال که چرا من موفق نیستم را تکرار نمی کنید.

این مطلب ادامه دارد…

منبع: 10 Psychological Reasons Why You Are Still Unsuccessful and Broke – BasicIdeaz

بزرگترین کلید موفقیت افرادی مانند لیونل مسی!

کدام مهم تر است؟ استعداد یا پشتکار؟

به این مقاله امتیاز دهید