07136476172 - 09172030360 [email protected]

از فواید ورزش زیاد خوانده ایم اما اینکه دقیقا با سلول های ما چه کار می کند که به مغز ما و قسمت های دیگر بدن سلامت می بخشد.  یک رویکرد جدید مشخص می‌کند که کدام پروتئین‌ها در سلول‌های بدن برای جذب قند پس از ورزش حیاتی‌تر هستند.

 

یک تیم بین المللی از محققان رویکرد جدیدی را برای تعیین دقیق پروتئین های موجود در سلول های ما برای افزایش جذب قند پس از ورزش ایجاد کرده اند – یک مزیت مهم ورزش که می تواند به حفظ سطح قند خون خوب کمک کند.

 

نتایج این کار در شماره دسامبر مجله تحقیقاتی بین المللی Nature Biotechnology که حاصل همکاری جهانی دانشمندان دانشگاه سیدنی و دانشگاه کپنهاگ است. منتشر شده است.

 

محققان با اندازه‌گیری مستقیم پروتئین‌ها در ماهیچه‌های انسان با استفاده از فناوری پیشرفته به نام طیف‌سنجی جرمی. دریافتند که هر فردی «اثرانگشت» منحصر به فرد خود را از فعالیت‌های پروتئینی دارد.

روشی که آنها توسعه داده‌اند. تغییرات پروتئین‌هایی را شناسایی می‌کند که در بین شرکت‌کنندگان مطالعه متفاوت است. به همان روشی که جذب قند انجام می‌دهد.

 

روش پژوهش

 

با استفاده از این روش. آنها مکانیسمی را کشف کردند که به وسیله آن ورزش جذب قند را به عضلات بدنبال تحریک انسولین افزایش می دهد و درک جدیدی از این فرآیند پیچیده ارائه می دهد.

 

همه ما می دانیم که ورزش برای ما مفید است. اما به پیشگیری از بیماری های خاص نیز کمک می کند. پروفسور دیوید جیمز. برنده جایزه ARC و لئونارد پی اولمان. رئیس زیست‌شناسی سیستم‌های متابولیک در مرکز چارلز پرکینز و دانشگاه. می‌گویند برای مثال. توانایی ماهیچه‌ های ما برای جذب قند از خون بعد از غذا را بهبود می‌بخشد.

 

هنگامی که این فرآیند با شکست مواجه می شود. به آن «پیش دیابت» می گویند – یک عامل خطر برای بسیاری از بیماری ها از جمله بیماری قلبی. دیابت نوع 2 و برخی از انواع سرطان ها. محققان نمی‌دانند چه چیزی باعث پیش‌دیابت می‌شود. اما اگر می‌دانستند. می‌توانند داروهایی برای درمان این بیماری قبل از شروع بیماری طراحی کنند.

 

باز کردن درهای پروتئینی

جذب قند توسط ماهیچه ها توسط مجموعه ای از ماشین های مولکولی به نام پروتئین انجام می شود.

 

این فرآیند با اتصال پروتئین کوچک انسولین به سایر پروتئین ها – گیرنده ها – در سطح سلول های چربی و ماهیچه آغاز می شود. این باعث ایجاد آبشاری از هزاران سیگنال پروتئینی در داخل سلول می شود – فرآیندی که “فسفوریلاسیون” نامیده می شود. در نهایت این فسفوریلاسیون سیگنال‌هایی را می‌دهد که درهای پروتئین را باز می‌کنند و قند را وارد سلول‌ها می‌کنند.

 

در حال حاضر ما می دانیم که در پیش دیابت. بسیاری از این سیگنال ها معیوب هستند. اما نمی دانیم کدام یک از آنها مهم تر است.

 

Elise Needham. Ph.D. کاندیدای دانشگاه سیدنی و نویسنده اصلی این مطالعه. گفت که یک چالش کلیدی در پیچیدگی فسفوریلاسیون بوده است. خانم نیدهام می‌گوید: «ورزش شامل هزاران تغییر در سیگنال‌های فسفوریلاسیون است و ما نمی‌دانیم کدامیک از مهمترین آنها برای تنظیم اثرات مفید ورزش هستند.

برای مقابله با این چالش. ما روشی به نام «فسفوپروتئومیکس شخصی» توسعه دادیم.

 

با استفاده از این رویکرد. تیم مکانیسم جدیدی را کشف کرد که توسط آن سلول‌های ماهیچه‌ای انسان پاسخ به ورزش و انسولین را هماهنگ می‌کنند.

 

تفاوت های افراد و اثر انگشت

 

دکتر شان همفری. یکی از نویسندگان ارشد. در مرکز چارلز پرکینز. گفت: «تفاوت‌های بین افراد به این معناست که تنوع بیولوژیکی قابل‌توجهی در فسفوریلاسیون وجود دارد. مانند اثرانگشت مولکولی».

 

این امر احتمال شناسایی مهم ترین پاسخ ها را کاهش می دهد. به جای اینکه به این موضوع به عنوان یک مانع نگاه کنیم. از آن به نفع خود استفاده کردیم

 

محققان همچنین بر این باورند که این فناوری می تواند به شناسایی کلیدهای مولکولی مهم دیگر کمک کند. به عنوان مثال. در آینده. فسفوپروتئومیک شخصی سازی شده. مقایسه سلول های بیمار با سلول های سالم را امکان پذیر می کند و به کشف علل بیماری های پیچیده کمک می کند.

 

فواید ورزش برای سلامت روان

 

از قبل می دانید که ورزش برای بدن شما مفید است. اما آیا می دانستید که می تواند خلق و خوی شما را تقویت کند. خواب شما را بهبود بخشد و به شما در مقابله با افسردگی. اضطراب. استرس و موارد دیگر کمک کند؟

 

فواید ورزش برای سلامت روان چیست؟

 

ورزش فقط مربوط به ظرفیت هوازی و اندازه عضلات نیست. مطمئناً. ورزش می تواند سلامت جسمی و اندام شما را بهبود بخشد. دور کمر شما را کوتاه کند. زندگی جنسی شما را بهبود بخشد و حتی سال ها به زندگی شما اضافه کند. اما این چیزی نیست که بیشتر افراد را برای فعال ماندن ترغیب می کند.

 

افرادی که به طور منظم ورزش می کنند. تمایل دارند این کار را انجام دهند. زیرا به آنها احساس خوبی می دهد. آن‌ها در طول روز احساس انرژی بیشتری می‌کنند. شب‌ها بهتر می‌خوابند. خاطرات واضح‌تری دارند و نسبت به خود و زندگی‌شان احساس آرامش و مثبت‌تری دارند. و همچنین یک داروی قدرتمند برای بسیاری از چالش های رایج سلامت روان است.

 

ورزش منظم می تواند تأثیر مثبت عمیقی بر افسردگی. اضطراب و ADHD داشته باشد. همچنین استرس را از بین می برد. حافظه را بهبود می بخشد. به خواب بهتر کمک می کند و خلق و خوی کلی شما را تقویت می کند. و لازم نیست برای بهره مندی از مزایای آن. یک طرفدار تناسب اندام باشید. تحقیقات نشان می‌دهد که مقدار کم ورزش می‌تواند تفاوت واقعی ایجاد کند. صرف نظر از سن یا سطح تناسب اندام شما. می توانید یاد بگیرید که از ورزش به عنوان ابزاری قدرتمند برای مقابله با مشکلات سلامت روان. بهبود انرژی و دیدگاه خود و بهره مندی بیشتر از زندگی استفاده کنید.

 

ورزش و افسردگی

 

مطالعات نشان می‌دهد که ورزش می‌تواند افسردگی خفیف تا متوسط ​​را به همان اندازه داروهای ضدافسردگی درمان کند – البته بدون عوارض جانبی. به عنوان یک نمونه. مطالعه اخیر انجام شده توسط دانشگاه هاروارد T.H. دانشکده بهداشت عمومی چان دریافت که 15 دقیقه دویدن در روز یا پیاده روی به مدت یک ساعت خطر ابتلا به افسردگی شدید را تا 26 درصد کاهش می دهد. علاوه بر تسکین علائم افسردگی. تحقیقات همچنین نشان می دهد که حفظ برنامه ورزشی می تواند از عود مجدد شما جلوگیری کند.

 

ورزش به چند دلیل یک مبارزه قوی با افسردگی است. مهمتر از همه. همه انواع تغییرات در مغز. از جمله رشد عصبی. کاهش التهاب. و الگوهای فعالیت جدید که باعث ایجاد احساس آرامش و رفاه می شود را در مغز ترویج می کند. همچنین اندورفین ها را ترشح می کند. مواد شیمیایی قدرتمندی در مغز شما که به روحیه شما انرژی می بخشد و به شما احساس خوبی می دهد. در نهایت. ورزش همچنین می تواند به عنوان یک حواس پرتی عمل کند. و به شما این امکان را می دهد که زمان آرامی برای خروج از چرخه افکار منفی که افسردگی را تغذیه می کنند. پیدا کنید.

https://neurosciencenews.com/sugar-protein-cell-exercise-19783/

https://www.helpguide.org/articles/healthy-living/the-mental-health-benefits-of-exercise.htm

تحریک مغز و ارتقا عملکرد ورزشکاران حرفه ای!

 

سلامت روان در المپیک 2020! ورزشکاری که انصراف داد.