07136476172 - 09172030360 info@danabrain.ir

مطالعه جدید موش ها نشان می دهد که مصرف مواد افیونی قبل از بارداری خطر ابتلا به دیابت نوع 2 و سندرم متابولیک را در فرزندان پسر افزایش می دهد.

 

منبع: دانشگاه تافتس

 

تحقیقات جدید دانشمندان دانشکده دامپزشکی کامینگز در دانشگاه تافتز نشان می دهد که مصرف مواد افیونی قبل از بارداری – حتی اگر در خود بارداری استفاده نشود – می تواند منجر به افزایش احتمال ابتلا به دیابت نوع 2 و سندرم متابولیک در فرزندان پسر مادر شود. شرایطی که افزایش می یابد. خطر بیماری قلبی و سکته مغزی.

 

مطالعات قبلی

 

مطالعات کنونی روی موش‌هایی است که طی یک دوره 10 روزه چندین هفته قبل از جفت‌گیری در معرض مواد افیونی قرار گرفته‌اند و هنوز روی انسان‌ها مورد مطالعه قرار نگرفته‌اند. با این حال. نتایج نشان می دهد که حتی اگر مادران قبل از باردار شدن مصرف مواد افیونی را متوقف کنند. اثرات آن بر نسل های آینده می تواند منجر به مشکلات سلامتی قابل توجهی شود.

 

در سال 2020 بیش از 142 میلیون نسخه تریاک در ایالات متحده تجویز شد که تخمین زده می شود از هر 3 آمریکایی 1 نفر از داروهای مخدر با نسخه استفاده می کنند و 11.5 میلیون نفر از آنها سوء استفاده می کنند. بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری. در 3.6 درصد از شهرستان های ایالات متحده. در سال 2020 به اندازه کافی نسخه تریاک برای هر فرد تجویز شد.

 

یک مطالعه

 

در بسیاری از شرایط. داروهای تجویزی مخدر مانند اکسی کدون. هیدروکودون و مورفین می توانند جزء مهمی از مدیریت کلی درد باشند. اما سوء استفاده همه گیر فعلی از مواد افیونی که منجر به اعتیاد می شود منجر به بحرانی در ایالات متحده شده است و زندگی و خانواده ها را بدون توجه به سطح درآمد. نژاد. سن یا جنسیت نابود می کند.

 

الیزابت برنز. استاد دانشکده کامینگز و عصب‌شناس. می‌گوید: «درصد جمعیتی که در معرض مواد افیونی نسخه‌ای هستند در سال‌های اخیر افزایش یافته است.

درمان اعتیاد به الکل و مواد مخدر

اعتیاد و مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد. بزرگترین و مهم ترین تمرکز تلاش های بهداشت عمومی ما برای مبارزه با سوء استفاده از مواد افیونی تاکنون بوده است. با این حال. شاید چیزی که به طور گسترده مورد توجه قرار نگرفته است این است که مواد افیونی ممکن است اثرات قابل توجهی بر سیستم ایمنی و سیستم عصبی غدد درون ریز داشته باشند و همچنین می توانند بر متابولیسم در افرادی که این داروها را مصرف می کنند تأثیر بگذارند.

 

آنچه نشان داده شد

 

برنز می گوید: «آنچه تحقیقات ما نشان می دهد این است که این اثرات ممکن است به نسل های آینده نیز منتقل شود. حتی اگر مادر قبل از بارداری مصرف داروها را متوقف کند. او می‌گوید: «ما به‌عنوان یک جامعه ممکن است تمام پیامدهای بالقوه استفاده گسترده و سوءاستفاده از مواد مخدر را به طور کامل درک نکنیم.

 

این تحقیق اخیر از برنز و همکارانش در مدرسه کامینگز و دپارتمان علوم کامپیوتر در دانشگاه تافتز در ژورنال Scientific Reports منتشر شد. بیرن و پروفسور علوم کامپیوتر دونا اسلونیم محققین اصلی بودند. و این بر اساس مطالعه قبلی منتشر شده در زیست شناسی اعتیاد در سال 2019 است. نویسنده اصلی هر دو مطالعه. آنیکا توری است که یک محقق فوق دکتری زیر نظر برنز بود و اکنون استادیار است. در کالج رود آیلند

 

آنچه موش ها در مورد زیست شناسی انسان به ما می گویند.

 

محققان اثرات مصرف مواد افیونی را بر اعتیاد و سایر پیامدهای سلامتی در موش‌ها به عنوان دروازه‌ای برای درک بهتر اثر داروها در انسان بررسی می‌کنند. آن‌ها این کار را به این دلیل انجام می‌دهند که موش‌ها سیستم‌های بیولوژیکی و پاداش مشابهی با انسان‌ها دارند. و به این دلیل که می‌توانند در آزمایشگاه. تحت شرایط کاملاً کنترل‌شده. برای کشف تغییرات در مغز موش. در متابولیسم. و در سیستم‌های اندام در پاسخ به استفاده نادرست از مواد افیونی نگاه کنند. . اعتیاد و ترک. یافته هایی که ارزش کاوش بیشتر را دارند می توانند در انسان مورد مطالعه قرار دهند

آیا اعتیاد به بازی های ویدیویی و شبکه های اجتماعی با اختلالات روانی ارتباط دارد؟

در مطالعات منتشر شده در اعتیاد بیولوژی و گزارش های علمی. محققان موش های نر متولد شده از مادرانی را که در نوجوانی به مدت 10 روز در معرض مورفین (افیون ها) قرار داشتند اما حداقل سه هفته قبل از جفت گیری فاقد مواد مخدر بودند. بررسی کردند. فرزندان در رحم در معرض قرار نگرفتند. فرزندان گروه شاهد از مادرانی متولد شدند که به جای مورفین محلول نمکی دریافت کردند.

 

رژیم غذایی

 

برای مقاله زیست شناسی اعتیاد. موش های صحرایی نر از هر دو گروه مادر به مدت شش هفته با رژیم غذایی پرچرب تغذیه شدند. مردانی که از مادرانی که در معرض مورفین قرار گرفته بودند به دنیا آمدند. غذای بیشتری مصرف کردند. وزن بیشتری اضافه کردند و به هیپرگلیسمی ناشی از ناشتا (قند خون بالا) و هیپرانسولینمی (سطوح بالای انسولین در گردش خون) مبتلا شدند. این نشان می‌دهد که موش‌ها کمتر قادر به تنظیم چگونگی تبدیل غذا به انرژی توسط بدنشان شده‌اند. که می‌تواند منجر به چاقی. دیابت نوع 2 و انواع دیگر مشکلات سلامتی شود که دیابت نوع 2 ایجاد می‌کند.

 

چیزی که ما اساساً دیدیم این بود که قرار گرفتن در معرض محدود مورفین در موش‌های ماده قبل از لقاح خطر ابتلا به اختلالات متابولیک. از جمله دیابت نوع 2 را در نرها در نسل بعدی افزایش داد.

 

نحوه ی انجام کار

 

برای مقاله در Scientific Reports. محققان یک رژیم غذایی پرچرب به مدت هشت و دوازده هفته یا یک رژیم غذایی کنترل شده را در مردانی که مادرانشان در معرض مورفین قرار گرفته بودند و آنهایی که فقط سالین دریافت کرده بودند. مقایسه کردند. نتایج برای مردانی که مادرانشان در معرض مورفین قرار گرفته بودند و رژیم غذایی پرچرب به آنها داده شد. از یافته‌های قبلی حمایت کرد – آنها وزن بیشتری اضافه کردند و سطوح بالاتر قند خون ناشتا و سطوح بالاتر انسولین در گردش را در مقایسه با مردانی که مادرانشان دریافت کرده بودند نشان دادند. سالین و رژیم غذایی پرچرب تغذیه شدند

 

با طولانی تر کردن رژیم غذایی. محققان دریافتند که موش های صحرایی نر در هر دو گروه رژیم غذایی کنترل شده و پرچرب که مادرانشان قبل از بارداری در معرض مورفین قرار گرفته بودند. دچار اختلال در تحمل گلوکز شدند که نشانه اولیه دیابت نوع 2 است. . آنها همچنین دارای ناهنجاری های کبدی و دیگر ناهنجاری ها بودند.

 

برنز گفت: “حتی اگر فرزندان در معرض رژیم غذایی پرچرب قرار نگیرند. خطر ابتلا به دیابت و سایر مشکلات سلامتی وجود دارد. اگرچه ممکن است ظهور آنها بیشتر طول بکشد.”

 

محققان قصد دارند در ادامه بررسی کنند که مورفین چه تأثیری بر فرزندان ماده داشته است تا ببینند آیا این اثرات مشابه یا متفاوت از تأثیرات روی فرزندان پسر است.

 

چاقی. سندرم متابولیک و دیابت نوع 2 با افزایش خطر بیماری قلبی. سکته مغزی. بیماری کلیوی و سایر بیماری ها مرتبط هستند. برنز می‌گوید: «با چنین استفاده گسترده از مواد افیونی. ما باید در مورد تمام راه‌هایی که این داروها نه تنها بر نسل کنونی تأثیر می‌گذارند. بلکه چگونه بر نسل‌های آینده تأثیر می‌گذارند. فکر کنیم.

https://neurosciencenews.com/opioid-use-offspring-20119/

مضرات ماری جوانا، گیاهی با بوته ای زیبا که سبب اعتیاد و اختلالات روانی می شود.