07136476172 - 09172030360 [email protected]

تنفس طبیعی و دوام دوتا از بزرگترین نقاط قوت ملحفه های کتانی در نظر گرفته می شود. با این حال، برخی از معایب مربوط به کتان نیز وجود دارد. مانند قیمت بالاتر از حد متوسط ​​و چین و چروک بیش از حد. در زیر، برجسته‌ترین مزایا و معایب ملحفه‌های کتانی را بررسی می‌کنیم.

مزایا

  • ملحفه های کتانی یک ماده تنفس طبیعی است که رطوبت را از بدن شما خارج می کند. و می تواند به شما کمک کند در ماه های گرم خنک بمانید. مانند پلی استر و سایر پارچه‌های مصنوعی گرما را به دام نمی‌اندازد. اما ملحفه‌های کتانی سنگین‌تر هنگام کاهش دما، عایق خوبی را ایجاد می‌کنند.
  • الیاف کتان مورد استفاده برای ایجاد نخ های کتان بسیار بادوام هستند. در نتیجه، محصولات ملافه کتانی معمولاً طول عمر مناسبی دارند – به شرطی که آنها را زیاد نشویید. ملحفه های کتانی مانند ملحفه های پنبه یا پلی استر نیز از فرم نمی افتند.
  • ملحفه های کتانی مزایای سلامتی خاصی را برای کاربران ارائه می دهد. این به طور طبیعی ضد حساسیت است. و برای افراد مبتلا به آلرژی ایده آل است. ملحفه‌های کتانی همچنین در برابر کثیفی مقاوم است. و استاتیک ایجاد نمی کند.
  • حتی برای یک فیبر طبیعی، کتان کاملا سازگار با محیط زیست است. گیاهان کتان تجدیدپذیر هستند. و کشت آنها به حداقل آبیاری نیاز دارد.

 معایب

  • بسیاری از کسانی که می خوابند از احساس ایجاد شده از ملحفه‌های  کتانی سنتی لذت می برند.  اما برخی آن را در ابتدا خیلی درشت و خش دار می دانند. این ماده ممکن است با گذشت زمان نرم شود، اما سایر مواد بستر – مانند پنبه و Tencel – نرمی اولیه بیشتری را ارائه می دهند.
  • ملحفه‌های کتانی و روبالشی‌ها مستعد چروک شدن هستند. مخصوصاً اگر بخواهید آنها را با خط خشک کنید. به طور کلی نرم کننده پارچه ممنوع است. اما اگر چین و چروک بیش از حد ایجاد شد، می توانید آنها را صاف کنید.
  • ست های ملحفه های کتانی در مقایسه با اقلام ساخته شده از مواد دیگر نسبتاً گران هستند. یک ست کتانی باکیفیت احتمالا حداقل 250 دلار قیمت دارد و برخی از آنها از مرز 500 دلار نیز فراتر می روند.

 

ملحفه های کتانی برای چه کسی مناسب است؟

ملحفه های کتانی برای افرادی که به طور معمول گرم می خوابند ایده آل است. سبک و قابل تنفس، این ماده گرمای بدن را به دام نمی اندازد. و به شما کمک می کند خنک بمانید. ملحفه های کتانی همچنین دارای خاصیت جذب رطوبت طبیعی برای خشک نگه داشتن شما است. با این حال، ملحفه های کتانی همچنین در صورت نیاز گرما و عایق خوبی را فراهم می کند.

احساس ملحفه‌های  کتانیبه بهترین وجه به صورت ترد، سبک و تا حدودی مومی توصیف می شود. افرادی که برای ملحفه‌ها و روبالشی‌های خود لباس‌های درشت‌تری را ترجیح می‌دهند، احتمالاً با ملافه‌های کتانی احساس راحتی می‌کنند. از سوی دیگر، ممکن است متوجه شوید که ملحفه های کتانی بیش از حد زبر و خش است. اگر اینطور است، ما مواد بستر نرم تری مانند پنبه، Tencel lyocell و ابریشم مصنوعی از بامبو را توصیه می کنیم.

یکی از بزرگترین معایب روتختی کتان قیمت بآن است. قیمت متوسط ​​ست ملحفه کتانی سایز ملکه حدود 250 تا 400 دلار است. و احتمالاً برای اجناس ساخته شده از کتانی ارگانیک هزینه بیشتری خواهید پرداخت. اگر این هزینه‌ها خارج از بودجه خرید شما باشد، ممکن است بتوانید مجموعه‌ای از ترکیب کتانی را پیدا کنید که مقرون به صرفه‌تر باشد. اما ممکن است همان تردی و تنفسی را که از کتانی خالص دریافت می‌کنید احساس نکنید.

تعداد نخ ایده آل برای ملحفه های کتانی چقدر است؟

تعداد نخ های ایده آل برای ملحفه های کتانی بین 80 تا 120 است. با این حال، قضاوت در مورد تعداد نخ ملحفه‌های  کتانی می تواند کمی مشکل باشد. با مواد دیگری مانند پنبه یا ابریشم، تعداد نخ های بالاتر اغلب با کیفیت بهتر مطابقت دارد. برعکس در مورد ملحفه‌های  کتانی صدق می کند زیرا الیاف ضخیم تر هستند. و بافتن آنها دشوارتر است. اگر تعداد نخ ها خیلی زیاد باشد، ماده حجیم خواهد بود. و قابلیت تنفس خاصی ندارد. خط آخر: مراقب هر سازنده یا فروشنده ای باشید که “تعداد نخ های بالا” را برای ست ملحفه های کتانی خود تبلیغ می کند.

بسیاری از تولیدکنندگان ملحفه کتانی اصلاً تعداد نخ ها را لیست نمی کنند. در عوض، از گرم بر متر مربع یا GSM برای توصیف کیفیت مواد استفاده می کنند. GSM بهینه 170 تا 190 است که نشان دهنده وزن متوسط ​​حدود 0.3 تا 0.4 پوند است. این ملحفه ها و روبالشی ها به راحتی بدون احساس سنگینی یا گرما پوشیده می شوند.

 

محدوده قیمت معمولی ملحفه های کتانی چقدر است؟

برای یک ست ملحفه‌ای با سایز ملکه، خریدار معمولی 250 تا 400 دلار می‌پردازد. قیمت برچسب یک ست ورق کتانی به این بستگی دارد که این اقلام از کتانی خالص ساخته شده باشند یا از ترکیب کتان. دومی معمولاً مقرون به صرفه تر است. ست های کتانی با قیمت کمتر از 250 دلار به طور گسترده در دسترس هستند، اما کیفیت در برخی موارد مشکوک است. علاوه بر این، اجزای یک مجموعه ملافه نیز می توانند برچسب قیمت را افزایش دهند. یک ملحفه تخت، ملحفه مناسب و یک تا دو روبالشی استاندارد در نظر گرفته می شود. اما برخی از مجموعه ها شامل موارد دیگری مانند روتختی و بالش هستند.

دوام ملحفه های کتانی چقدر است؟

با استفاده و مراقبت مناسب، ست ملحفه‌ای می‌تواند سال‌ها – حتی در برخی موارد چندین دهه عمر کند. ترفند نگهداری از ملحفه های کتانی این است که آنها را به اندازه کافی تمیز کنید. از استفاده از سفید کننده کلر و سایر مواد شیمیایی در طول چرخه شستشو خودداری کنید. و ملحفه های  کتانی را به جای اینکه در ماشین خشک کنید، روی بند خشک کنید. شستن بیش از حد می تواند باعث سوراخ شدن ملحفه های کتانی شود و سریعتر خراب شود.

چگونه ملحفه های کتانی خود را نرم تر کنم؟

کتانی با کیفیت بالا به مرور زمان با چرخه های شستشوی مکرر نرم تر می شوند. اما همچنان بافت طبیعی خود را حفظ می کنند. اگر نرمی را به اسحکام و بافت متراکم ملحفه و روبالشی خود ترجیح می دهید، ممکن است بخواهید مجموعه ای از کتان بخرید که در طول تولید با لباس شسته شده یا با سنگ شور شده است. این تکنیک ها به پارچه احساس نرمی می دهد.

چگونه ملحفه های کتانی را بشوییم و از آنها مراقبت کنم؟

همیشه هنگام شستن و خشک کردن این اقلام به برچسب مراقبت روی ملافه های کتانی خود رجوع کنید. در بیشتر موارد، می‌توانید این ملحفه‌ها و روبالشی‌ها را در هر دستگاه خانگی تمیز کنید. شستشوی ماشینی در آب گرم یا سرد و خشکشویی  معمولاً توصیه می شود. و هرگز نباید از سفید کننده یا افزودنی های لباسشویی استفاده کنید. همچنین باید ملافه های کتان را جدا از سایر لباس ها و اقلام بشویید. اتو گرم می تواند به کتانی آسیب برساند، بنابراین هنگام از بین بردن چین و چروک ها از اتو گرم استفاده نکنید. ملحفه‌های  کتانی همچنین بسیار جاذب است، بنابراین مطمئن شوید که لکه ها و ریخته ها را در اسرع وقت تمیز کنید.

آیا ملحفه های کتانی لوکس ارزش قیمت را دارند؟

احتمالاً حداقل 200 دلار برای یک ست ملحفه کتانی باکیفیت پرداخت خواهید کرد – و در برخی موارد، قیمت برچسب دو یا حتی سه برابر این مقدار خواهد بود. خبر خوب این است که ملحفه های کتانی تا زمانی که به ندرت آنها را بشویید و خشک کنید، ماندگاری استثنایی دارند. بنابراین در حالی که ملحفه‌های  کتانی و روبالشی ممکن است سرمایه گذاری اولیه قابل توجهی باشند، شما می توانید سال ها از آنها لذت ببرید.

واحد خواب (اختلالات خواب-سلامت خواب)

 

بهترین ملحفه های کتانی برای داشتن خواب خوش

خواب برگشتی: افزایش خواب فرد در نتیجه کمبود خواب یا استرس در ساعات بیداری