07136476172 - 09172030360 [email protected]

مصرف الکل

 فروش و مصرف الکل در طول شروع همه‌گیری کووید-19 افزایش یافت. اما تأثیر افزایش مصرف بر سلامت جمعیت کاملاً درک نشده است. در تحقیق جدیدی که در Hepatology منتشر شده است، تیمی به رهبری محققان در بیمارستان عمومی ماساچوست (MGH) میزان بیماری های کبدی و مرگ و میر ناشی از افزایش مصرف الکل در طول همه گیری کرونا را پیش بینی کردند.

 «یافته‌های ما نیاز افراد و سیاست‌گذاران را برای تصمیم‌گیری آگاهانه برای کاهش تأثیر نوشیدن الکل پرخطر در طول همه‌گیری کرونا در ایالات متحده نشان می‌دهد.

” ما تأثیرات مورد انتظار تغییرات اجتماعی در نوشیدن الکل مرتبط با همه‌گیری کرونا را بدون هیچ مداخله‌ای پیش‌بینی کرده‌ایم. امیدواریم که تحقیقات ما بتواند به شروع مکالمات مورد نیاز در هر سطح از جامعه کمک کند. تا واکنش درستی به بسیاری از تغییرات رفتاری داشته باشیم “.

همه‌گیری کووید-19 پیامدهای ناخواسته بسیاری با تأثیر بلندمدت ناشناخته داشته است. مطالعه مدل‌سازی ما چارچوبی برای تعیین کمیت تأثیر طولانی‌مدت افزایش نوشیدن الکل مرتبط با کرونا و شروع مکالمات برای مداخلات بالقوه ارائه می‌کند.

خلاصه مطالعه 

محققان افزایش قابل توجهی در مرگ و میر ناشی از اختلال نوشیدن الکل در طول همه گیری کرونا گزارش می دهند. بیشترین افزایش مرگ و میر در گروه سنی 44-25 سال مشاهده شد.

منبع: مرکز پزشکی سدارز سیانی

 مطالعه جدیدی که توسط محققان Cedars-Sinai انجام شد. نشان داد که مرگ و میر ناشی از اختلال نوشیدن الکل در طول همه گیری به طور چشمگیری افزایش یافت. این مطالعه همچنین نشان داد که بزرگسالان جوان 25 تا 44 ساله شدیدترین روند صعودی را در مرگ و میر ناشی از مصرف الکل تجربه کردند.

این مطالعه در این ماه در مجله معتبر JAMA Network Open منتشر شد. محققان از مدل‌سازی پیش‌بینی‌کننده برای مقایسه میزان مرگ‌ومیر ناشی از مصرف الکل مورد انتظار (که همچنین پیش‌بینی‌شده نامیده می‌شود) با نرخ واقعی استفاده کردند.

آنها دریافتند که میزان مرگ و میر ناشی از اختلال مصرف الکل در میان همه سنین و جنس ها در طول همه گیری افزایش یافته است.

دانشمندان گفتند:

“در طول چند ماه اول همه‌گیری، ما شاهد افزایش تعداد بیمارانی بودیم که به دلیل شرایط حاد مرتبط با نوشیدن الکل در بخش مراقبت‌های ویژه و در سراسر مرکز پزشکی تحت درمان قرار گرفتند”. ما همچنین از گزارش‌های مراکز منفرد در مورد افزایش عوارض ناشی از مصرف الکل آگاه شدیم. این موارد ما را بر آن داشت که فکر کنیم، شاید این یک بحران بهداشت عمومی مهم باشد.

محققین داده های مرگ و میر شناسایی نشده را برای هفت سال (2012-2019) از پایگاه داده مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها بدست آوردند. داده ها بیش از 99 درصد از کل مرگ و میرها را در ایالات متحده ثبت می کند. سپس از مدل سازی پیش بینی برای تعیین میزان مرگ و میر پیش بینی شده در سال 2020 و 2021 استفاده کردند. روندهای سال های گذشته را بررسی کرده و آن ها را با نرخ هایی که واقعا مشاهده شد مقایسه کرد.

یئو گفت: «آنچه در تجزیه و تحلیل خود یافتیم، منعکس کننده آن چیزی است که در بیماران خود و در مقالات دانشگاهی ردیابی عوارضی مانند بیماری کبدی مرتبط با الکل مشاهده کرده بودیم.

نتایج عبارتند از:

  • در سال 2020، مرگ و میرهای مشاهده شده ناشی از مصرف الکل حدود 25 درصد بیشتر از میزان پیش بینی شده بود.
  • در سال 2021، نرخ های مشاهده شده حدود 22 درصد بیشتر از پیش بینی شده بود.
  • افزایش مرگ و میر پیش‌بینی‌شده در مقایسه با مشاهده‌شده برای هر دو جنس مشابه بود. تقریباً 25 درصد برای زنان و مردان در سال 2020. در مقابل 20 درصد برای زنان و 22 درصد برای مردان در سال 2021.
  • گروه بزرگسالان بالاترین میزان مرگ و میر را در طول دوره مطالعه داشتند. اما این گروه جوان (سنین 25 تا 44 سال) بود که بیشترین افزایش را در طول همه‌گیری متحمل شد. که توجه عمومی را جلب می‌کند.

Yeo گفت: “ما همچنین می دانیم که اختلال مصرف الکل اغلب کمتر گزارش شده است. بنابراین نرخ واقعی مرگ و میر مربوط به مصرف الکل ممکن است حتی بیشتر از گزارش شده باشد.”

تعریف اختلال مصرف الکل

کتابچه راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی، ویرایش پنجم. مرجعی که متخصصان سلامت روان از آن برای طبقه بندی اختلالات سلامت روان استفاده می کنند. اختلال مصرف الکل را این گونه تعریف می کند. “الگوی مشکل ساز مصرف الکل که منجر به اختلال یا پریشانی بالینی قابل توجهی می شود. دو مورد از موارد زیر که در یک دوره 12 ماهه رخ می دهد.

سپس این کتابچه راهنما 11 معیار، مانند میل شدید یا میل شدید به مصرف الکل را فهرست می کند. استفاده مکرر از الکل که منجر به عدم انجام تعهدات در مدرسه، محل کار یا خانه می شود. ادامه مصرف الکل با وجود داشتن مشکلات اجتماعی یا بین فردی مداوم که در اثر مصرف الکل ایجاد یا تشدید می شود.

یئو گفت:

«در انتشار این مقاله، ما می‌خواهیم همه، به ویژه سیاست‌گذاران و پزشکان در خط مقدم، نکاتی را بدانند. اینکه در طول همه‌گیری، واقعاً افزایش قابل‌توجهی در مرگ‌های ناشی از مصرف الکل وجود دارد.»

هدف های دیگری هم داشتیم. بیمارانی که به دلیل اختلالات ناشی از مصرف الکل می‌میرند، دارای عوامل اجتماعی تعیین‌کننده سلامت هستند. مانند وضعیت اجتماعی-اقتصادی پایین‌تر. می‌تواند دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی و کمک را برای آنها دشوارتر کند. در نهایت، ما می‌خواهیم مطمئن شویم که بیمارانی که برای مصرف الکل یا مواد به دنبال درمان هستند. همچنین به مراقبت‌های بعدی برای جلوگیری از عوارض ثانویه دسترسی دارند.»

ارزیابی روند مرگ و میر ناشی از اختلال مصرف الکل در ایالات متحده قبل و در طول همه گیری کرونا

نرخ مرگ و میر در ایالات متحده در طول همه گیری کرونا افزایش یافته است. بنابراین، شناسایی بیماری ها و شرایط سلامتی که به طور نامتناسبی تحت تأثیر قرار گرفته اند ضروری است.

شواهد نشان می دهد فروش الکل، نوشیدن الکل، و عوارض ناشی از مصرف الکل در طول این همه گیری افزایش یافته است. با این حال، اطلاعات محدودی در مورد مرگ و میر ناشی از اختلال مصرف الکل در سراسر کشور (AUD) وجود دارد.

در اینجا، ما از مدل سازی تصویری برای ارزیابی میزان مرگ و میر مرتبط با AUD در ایالات متحده از سال 2012 تا 2021، استفاده کردیم. بر روند افزایش مصرف در طول همه گیری کرونا تمرکز کردیم.