07136476172 - 09172030360 [email protected]

آیا فرزند شما در زمینه‌ای خاص استعداد درخشان دارد یا با موانعی در یادگیری، تمرکز یا پردازش کلی روبرو است؟ مرکز سلامت مغز دانا به عنوان بهترین مرکز استعدادیابی کودکان در شیراز با ارزیابی کامل نوروسایکولوژیک/شناختی به تعیین نقاط قوت و ضعف منحصر فرد فرزند شما می‌پردازد.

مزیت‌های مرکز استعدادیابی دانا:

  • حضور متخصصین از تمام رشته‌های مرتبط: روانپزشک، روانشناس، متخصص علوم اعصاب، متخصصین استعدادیابی و…
  • استفاده از فناوری‌های پیشرفته: نقشه برداری از مغز، نوروفیدبک، تحریک مغز و ارزیابی های شناختی
  • ارائه ی راهکارهای درمانی دقیق و هدفمند
  •  دستیابی به نتایج بهتر در دراز مدت

با ما تماس بگیرید و برای آینده ی فرزندتان سرمایه گذاری کنید.

تلفن: 09172030360  07136476172

آدرس: شیراز بلوار بعثت (حدفاصل چهارراه خلدبرین و فلکه سنگی) ساختمان مریم طبقه پنجم انستیتو سلامت مغز

اینستاگرام: danabrain.ir@

رزرو آنلاین نوبت

ارزیابی اختلال نقص توجه و بیش فعالی (ADHD) در کودکان (4 تا 17 سال)

برخی مواقع برای پیدا کردن دقیق استعداد فرزند شما نیاز است که کودک شما ارزیابی شود که آیا در تمرکز کردن مشکل دارد؟ اختلال نقص توجه و بیش فعالی (ADHD) یک بیماری شایع در کودکان است که حدود 10 درصد از کودکان ایران را تحت تاثیر قرار می دهد. این اختلال بر توانایی تمرکز آنها تأثیر می گذارد و می تواند پیامدهای قابل توجهی بر عملکرد تحصیلی و اجتماعی آنها داشته باشد. ما یک فرآیند جامع ارزیابی ADHD با استفاده از آخرین فناوری ها و معتبرترین تست های سنجش توجه در اختیار داریم. بیشتر بدانید. در مرکز استعدادیابی کودکان در شیراز علاوه بر تشخیص استعداد های کودک شما نقاطی که نیاز به بهبود دارند نیز تشخیص داده می شود.

اختلالات یادگیری می تواند هم در خواندن و نوشتن و هم در درک و محاسبه اعداد وجود داشته باشد. انجام یک ارزیابی برای تشخیص نه تنها نوع اختلال یادگیری بلکه همچنین یافتن ریشه های شناختی این مشکلات یادگیری بسیار مهم است. تشخیص صحیح ضروری است، اما شناسایی علت مشکلات یادگیری کلید برنامه ریزی صحیح برای درمان است.

ارزیابی آمادگی برای مدرسه

بسیاری از والدین نگران این هستند که فرزندشان از نظر ذهنی، اجتماعی یا عاطفی آمادگی ورود به مدرسه را نداشته باشد و به فکر به تعویق انداختن ورود او به مدرسه می افتند. اغلب این ترس ها بر اساس واقعیت نیستند. ارزیابی آمادگی برای مدرسه را انجام دهید و بر اساس داده های عینی، مشاوره روانشناختی صحیح دریافت کنید. این کار به فرزند شما بهترین شروع مثبت برای تحصیل و آموزش را می دهد.

اسکن مغزی QEEG یا نقشه برداری از مغز (از 6 سالگی به بعد)

در مرکز استعدادیابی کودکان در شیراز علاوه بر برسی های شناختی/رفتاری تحلیل امواج مغزی نیز صورت می گیرد. که می تواند به طور عینی ارزیابی کند که آیا فرزند شما دچار هرگونه اختلال تنظیم مغز مرتبط با مشکلات رفتاری، عاطفی یا شناختی خود است یا خیر. این روش عمدتا برای کمک به برنامه درمانی نوروتراپی استفاده می شود. QEEG را می توان برای شناسایی اینکه آیا فرزند شما نشانگر زیستی خاص برای ADHD و الگوهای مرتبط با اختلال تنظیم مغز را دارد، انجام داد.

بیشتر بدانید (بهترین مرکز ثبت و تفسیر qEEG / نقشه مغزی در شیراز)

آموزش شناختی کودک (از 7 سالگی به بعد)

آموزش شناختی شامل آموزش مستقیم مهارت در زمینه های مختلف است. این شامل آموزش به کودک برای تقویت مهارتی است که نیاز به حمایت دارد و همچنین جبران این مهارت به گونه ای است که تأثیر آن در زندگی روزمره به حداقل برسد.

نوروفیدبک (از 5 سالگی به بعد)

در مرکز استعدادیابی کودکان در شیراز از آموزش نوروفیدبک با آخرین فناوری های عصبی برای کمک به تعدیل امواج مغزی فرزند شما استفاده می کند. این نوعی آموزش غیرتهاجمی مغز است که از نوروپلاستیسیته (قابلیت تغییر مغز) برای کمک به ارتقا عملکرد کودک شما استفاده می کند. این کار با آموزش کودک به تغییر امواج مغزی خود از طریق نشان دادن امواج مغزی به آنها و درخواست کنترل یک صفحه نمایش کامپیوتر از طریق ذهنشان انجام می شود.

بیشتر بدانید

آموزش مهارت های اجتماعی

بسیاری از کودکان در برنامه آموزش مهارت های اجتماعی ما شرکت می کنند. ما هم آموزشهای فردی و هم گروهی ارائه می دهیم تا بتوانیم نیازهای خاص کودکان را هدف قرار دهیم.

اگر به دنبال بهترین مرکز استعدادیابی کودکان در شیراز هستید همین حالا با ما در تماس باشید و یا به صورت آنلاین نوبت خود را رزرو کنید.

1.5/5 - (4 امتیاز)