07136476172 - 09172030360 [email protected]

شادی درونی چیست؟

شادی درونی از درون می آید. به هیچ موضوع، موقعیت، انتظار، دستاورد یا نتیجه ای مربوط نمی شود. افرادی که انگیزه درونی را تجربه می کنند، همیشه از زندگی راضی هستند، حتی اگر در زمان حال چیزی نداشته باشند. آنها زمانی را در آینده تعیین نمی کنند که وقتی این کار را انجام دادند، خوشحال خواهند شد. در گذشته دوئل نمی کنند و به آنچه از دست داده اند یا به دست آورده اند فکر می کنند. ذهن را مانند بیدار شدن در ساعت 4 صبح محدود نمی کنند، زیرا باعث موفقیت آنها می شود.

کسانی هستند که با جریان حرکت می کنند. وظیفه ای را انجام نمی دهند به این دلیل که مجبور هستند؛ آنها این کار را انجام می دهند زیرا می خواهند. شادی درونی همیشه در لحظه حال غالب است. همیشه با واقعیت در ارتباط است. شادی درونی با زمان، آینده یا گذشته مرتبط نیست. همیشه اینجاست، در این لحظه. نمیفهمم چی میخوای بگی منظور شما از اینکه شادی ذاتی در لحظه حال غلبه دارد چیست؟

الآن کجایی؟

آیا در آینده ای که قرار است فردی موفق باشید؟ یا در گذشته جایی هستید که دیشب شام خوردید؟ شما اینجا هستید و همیشه اینجا خواهید بود.

درد شما، شادی شما، افکار شما، عمل شما، همه چیز در این لحظه اتفاق می افتد.

آینده فقط فرافکنی ذهن ماست. گذشته فقط تجربه است.

اما، این همان واقعیتی است که شما هستید، و هر کجا که بروید، واقعیت دنبال خواهد شد. واقعیت چیزی است که از طریق ذهن ما قابل درک نیست زیرا ذهن همیشه با آینده و گذشته در ارتباط است. هنگامی که در زمان حال باشید، حتی برای یک ثانیه، خود واقعی خود هستید. وقتی در زمان حال هستید، هیچ نگرانی، استرس، ترس یا هر نوع احساس منفی وجود ندارد. فقط آرامش و شادی وجود دارد. این شادی ذاتی است.

چگونه شادی درونی داشته باشیم

شما نمی توانید شادی درونی داشته باشید. از قبل در درون شما وجود دارد. این چیزی است که ما تجربه می کنیم، اما تیرگی ذهن ما باعث می شود نتوانیم درک کنیم که شادی ذاتی چیست. دو راه برای تجربه شادی درونی وجود دارد.

آزاد گذاشتن ذهن

هر وقت بخواهیم کودکی را کنترل کنیم، یا کودک نور درونی خود را از دست می دهد یا تبدیل به یک یاغی می شود. ذهن ما مثل یک کودک است. هرچه بیشتر سعی کنید آن را کنترل کنید، در زندگی ناراضی تر خواهید شد. ما موانع و محدودیت های غیر ضروری برای رسیدن به اهداف خود قرار می دهیم.

دوستان را ملاقات نمی کنیم، غذاهای ناسالم نمی خوریم، بازی های ویدئویی انجام نمی دهیم، می نوشیم، به سینما می رویم، رسانه های اجتماعی را ترک نمی کنیم. تلفن هایمان را ترک نمی کنیم و فقط توجه خود را روی کار متمرکز می کنیم.

صبر کنید، صبر کنید، صبر کنید… آیا می گویید برای رسیدن به اهدافمان باید غذاهای ناسالم بخوریم یا بازی های ویدیویی انجام دهیم؟

اگر هنوز این فکر شماست، پس هنوز مقاله را درک نکرده اید. اگر برای رسیدن به اهداف خود نیاز به بازی های ویدیویی دارید یا نیاز به نوشیدنی دارید، این بدان معناست که این محدودیت دیگری برای ذهن شماست.

هر زمان که «نیاز»، «باید»، و غیره در این زمینه وجود دارد، باید بدانید که تله ای در پیش است. برای رسیدن به اهداف خود شرایطی قرار ندهید. با جریان شنا کنید. اگر مانعی قرار دهید که هرگز نتوانید بازی های ویدیویی انجام دهید، ذهن هرگز انتخابی برای انتخاب نخواهد داشت. این دلیل رنج شماست و این منجر به یک زندگی ناخوشایند می شود.

به ذهن خود حق انتخاب بدهید و هرگز از انتخاب خود پشیمان نشوید. هنگامی که به ذهن خود حق انتخاب بدهید، روند احترام به خود آغاز خواهد شد. این شروع شما برای انضباط شخصی است.

چرا دوست من بازی های ویدیویی انجام داد؟

دلیلش این نیست که او معتاد است یا عادت بدی به بازی کردن داشته است. به این دلیل است که ذهن محدود، میل به شادی داشت. و هر چه مانع بیشتری قرار دهد، ولعش با گذشت زمان بیشتر می‌شود. پس برای برآوردن سهمیه ناراحتی مدام برمی گردد. اگر چه فردی که اراده فوق العاده ای دارد با محدود کردن ذهن خود به موفقیت در زندگی خود می رسد، پس از رسیدن به آن هرگز نمی تواند خوشحال شود. هزاران نمونه در جامعه ما وجود دارد.

زندگی در لحظه

من این موضوع را در مقالات دیگرم عمیق تر مورد بحث قرار داده ام.

همه ما یک لیست “کار” با خود داریم. امروز، ما این کار را انجام خواهیم داد، سپس آن، و زمانی که این کار انجام شد، پس آن. اگر نتوانیم لیست کارهای خود را تکمیل کنیم، هرگز راضی نمی شویم. همه ما در زندگی خود رویاها و اهدافی داریم. خود بهتری را در آینده پیش بینی کرده ایم. امید هست؛ انگیزه ای برای رسیدن به خود آینده وجود دارد.

اما، بیشتر اوقات، آینده فقط تکرار گذشته است. با گذشت زمان، امیدهای ما شروع به از بین رفتن می کند و ما دچار استرس، نگرانی و ناراحتی می شویم. برخی که خوش بین هستند، حتی پس از مدت ها شکست، هر روز به خود فشار می آورند، گویی باید به آنجا برسند، آینده ای که مدت ها آرزویش را داشتند.

“به فشار آوردن ادامه دهید، یک روز به آن خواهید رسید” – این چیزی است که جامعه به ما می آموزد. من نمی گویم اهداف، رویاها، امیدها، لیست های “کارها” اشتباه هستند.

البته آنها برای رشد مهم هستند، اما آنچه اشکال دارد وابستگی ما به آنهاست.

چه کسی می داند که در آینده قرار است چه باشیم؟

چه کسی می داند که شما قرار است عصر چه بخورید، چه کسی حتی می داند که در لحظه بعد چه خواهیم کرد. اهداف و «لیست کارهای انجام شده» به ما جهت می دهند.

این تنها واقعیت، حال است که خود آینده را تعیین می کند. فقط همین لحظه است که تصمیم می‌گیرد در شب چه چیزی بخورید. تنها این لحظه است که لحظه بعدی را تعیین می کند. ما آنقدر به اهداف و فهرست های خود وابسته می شویم که فراموش می کنیم در زمان حال زندگی کنیم. ما فقط زمانی کاری را انجام می دهیم که نتیجه آن چیزی برای ما مفید باشد.

مهم نیست زمان حال چقدر خسته کننده یا نفرت انگیز باشد، اگر برای آینده ما بهتر باشد این کار را انجام خواهیم داد. این رنج است. هنگامی که زندگی در لحظه را شروع کردید، متوجه خواهید شد که نیازی به نگرانی در مورد آینده یا عصر ندارید. زیرا این لحظه از قبل برای شما عالی است.

نیازی به تغییر چیزی نیست. فقط شادی وجود دارد و شما تمام قدرت انجام هر کاری را در این لحظه دارید. هنگامی که خود را از نتیجه عمل خود جدا کردید، به اهداف خود فراتر از آنچه انتظار دارید می رسید. زمانی که تمام قدرت انجام هر کاری را در لحظه داشته باشید، نظم و انضباط خود به خودی خود دنبال خواهد شد.

نتیجه

بسیاری با این مقاله موافق نیستند زیرا این برخلاف قوانین کتاب یا جامعه است. اما، اکثر ما اینگونه زندگی می کنیم. اگر این مسیر موفقیت است، چرا اکثر ما در رسیدن به اهداف خود شکست می خوریم؟ چرا اکثر ما پس از رسیدن به اهداف خود ناراضی هستیم؟ تمرین تمرکز حواس را شروع کنید زیرا وقتی واقعیت را تجربه کردید، مقاله را نیز درک خواهید کرد.

شما تخت خود را فقط به این دلیل مرتب نمی کنید که می خواهید در زندگی خود نظم داشته باشید، تخت خود را مرتب خواهید کرد زیرا بدون هیچ چشمداشتی احساس می کنید کار درستی است. کارهای روزانه خود را به تنهایی انجام خواهید داد، نه به این دلیل که می خواهید به اهداف خود برسید، این کار را انجام خواهید داد زیرا در لحظه شما را خوشحال می کند.

وقتی لحظه به لحظه زندگی را شروع کردید، منضبط خواهید داشت. زیرا انضباط شخصی کنترل آینده نیست، بلکه زندگی در لحظه است.

منبع: https://basicideaz.com/self-discipline/

درمان اختلال دوقطبی بدون دارو و با دارو

بهترین روانپزشک شیراز کیه؟

به این مقاله امتیاز دهید