07136476172 - 09172030360 [email protected]

تفاوت در ویژگی های صدا. از جمله زیر و بمی صدا . به سگ ها کمک می کند تا صدای صاحب خود را نسبت به صدای یک غریبه تشخیص دهند.

 

یک مطالعه جدید توسط محققان دپارتمان اخلاق شناسی در دانشگاه Eötvös Loránd (ELTE) مجارستان نشان می دهد که سگ ها می توانند صاحب خود را به تنهایی از طریق صدا تشخیص دهند و از برخی از ویژگی های صوتی مشابه انسان ها استفاده می کنند.

 

این مطالعه در Animal Cognition منتشر شده است.

 

مطمئناً. سگ های ما ما را می شناسند. اما آیا آنها نیز قادر به شناخت هستند. در حالی که نه بینایی و نه بویایی برای هدایت آنها وجود ندارد. بنابراین تنها با استفاده از صدا؟ اگر چنین است. چه چیزی در مورد صدا وجود دارد که به آنها کمک می کند؟

 

یک پژوهش

 

برای یافتن این موضوع. محققان دپارتمان اخلاق شناسی. ELTE. مجارستان. از 28 جفت صاحب-سگ دعوت کردند تا در آزمایشگاه به بازی مخفی کاری بپردازند. سگ ها باید صاحب خود را پشت یکی از دو مخفیگاه پیدا می کردند در حالی که یک غریبه پشت دیگری پنهان می شد.

 

آنها صدای صاحب را از مخفیگاه صاحب و صدای یک غریبه را از مخفیگاه دیگر پخش کردند و هر دو دستور پخت را با لحنی خنثی می خواندند. وظیفه سگ ها انتخاب از راه دور و یافتن صاحبشان بود.

بازی چندین دور داشت و صدای مالک با 14 صدای غریبه مختلف جفت می شد که برخی بیشتر شبیه به صدای مالک و برخی متفاوت تر بودند.

 

سگ ها در 82 درصد موارد صاحب خود را پیدا کردند. برای اطمینان از اینکه بوها در اینجا به سگ ها کمک نمی کند. در دو دور آخر. محققان صدای صاحب را از جایی که غریبه پنهان کرده بود پخش کردند و سگ ها همچنان به دنبال صدا بودند که نشان می داد از بینی خود در این کار استفاده نمی کنند.

 

بررسی دیگر

 

محققان همچنین بررسی کردند که دقیقاً چه چیزی در صداها به سگ ها در انتخاب کمک می کند

 

مردم عمدتاً از سه ویژگی استفاده می کنند: زیر و بمی (بالاتر یا پایین تر). سر و صدا (تمیزتر یا تندتر). و تار (روشن تر یا تیره تر) برای متمایز کردن دیگران. سگ ها ممکن است از ویژگی های صوتی یکسان یا متفاوت استفاده کنند. آنا گابور. نویسنده اصلی این مطالعه توضیح می‌دهد که اگر دو صدا در ویژگی‌هایی که برای سگ‌ها مهم است متفاوت باشد. تصمیم‌گیری باید آسان‌تر باشد.

 

زمانی که سگ ها در حالی که منتظر علامت بودند به سمت صدای صاحبش نگاه کردند. نشان داد که چقدر در تصمیمات خود مطمئن هستند.

معلوم شد که اگر صدای صاحب و غریبه بیشتر از نظر بلندی و سر و صدا متفاوت باشد. به سگ‌ها کمک می‌کند تا صدای صاحب خود را تشخیص دهند. اما تایم و سایر ویژگی‌های صوتی اینطور نیست.

 

“این اولین نمایشی است که سگ ها می توانند صدای صاحب خود را از بسیاری دیگر تشخیص دهند. این مطالعه همچنین نشان می‌دهد که سگ‌ها از برخی ویژگی‌های صوتی استفاده می‌کنند. اما فقط از برخی از ویژگی‌های صوتی مشابه انسان‌ها برای تشخیص اینکه چه کسی صحبت می‌کند. استفاده می‌کنند.

 

 

سگ ها احساساتی دارند – در اینجا ما می دانیم

 

آیا حیوانات خانگی ما ما را دوست دارند – یا فقط رفتارهایی که ما به آنها می دهیم؟ برای کشف این موضوع. گرگوری برنز. عصب‌شناس در دانشگاه اموری. سگ‌ها را آموزش داد تا داخل یک اسکنر MRI بروند. او موفق شد مغز آن‌ها را در حالی که به محرک‌های مختلف پاسخ می‌دادند نقشه‌برداری کند و نتایج شگفت‌انگیز را در کتاب جدیدش. سگ بودن. توصیف می‌کند.

 

وقتی نشنال جئوگرافیک با برنز در دفترش در آتلانتا تلفنی تماس گرفت. او توضیح داد که چرا تشخیص اینکه سگ ها زبان انسان را می فهمند یا نه. چه چیزی را امیدوار است از مغز حیواناتی که در معرض انقراض هستند بیاموزد. و چرا شیرهای دریایی عاشق رقصیدن هستند یا خیر. توضیح داد.

 

فقط یک دهه پیش. این ایده که سگ ها و سایر حیوانات احساساتی دارند. مورد خنده قرار می گرفت. در مورد کار خود با MRI و آنچه می تواند در مورد زندگی عاطفی بهترین دوستمان به ما بگوید. بگویید.

 

حدود پنج سال پیش این ایده دیوانه‌وار به ذهنم رسید که ببینم آیا می‌توانم سگم را آموزش دهم که در MRI برود تا ببینم او به چه فکر می‌کند و آیا او احساساتی را که من نسبت به او دارم متقابلاً انجام می‌دهد یا خیر.

 

تحقیقی خلاقانه

 

Callie ترکیبی از تریر سیاه است که از یکی از پناهگاه های محلی اینجا گرفته شده است. او هیچ ویژگی مشخصی نداشت جز اینکه انرژی بالایی داشت و مانند بسیاری از تریرها بسیار کنجکاو بود.

 

من با یک مربی سگ محلی همکاری کردم و در مورد جزئیات نحوه آموزش سگ برای رفتن به MRI کار کردم. اولین کاری که انجام دادیم این بود که یک شبیه ساز MRI ​​در خانه من ساختیم و او را به صداهای بسیار بلند این دستگاه ها عادت دادیم. من صداهای آهن ربا را ضبط کردم و در خانه با صدای کم پخش کردم. در حالی که با او بازی می کردم و به تدریج صدا را به سطح واقعی رساندم. حدود 2 تا 3 ماه طول کشید و بیشتر با آزمون و خطا کار کرد. اما معلوم شد که ساده تر از آن چیزی است که فکر می کردم.

 

ما با چیزهای ساده شروع کردیم. مانند آموزش دادن یک علامت دست که به معنای آن است که او یک خوراکی دریافت می کند و دیگری که به معنای عدم درمان است. وقتی این کار را انجام دادیم. توانستیم فعالیت در مسیرهای پاداش مغز او را مشاهده کنیم که نشان می دهد این تکنیک کارآمد است.

ما با تشویق از موفقیت ما با Callie. به جامعه سگ در آتلانتا اعلام کردیم که به دنبال داوطلبانی برای شرکت در این پروژه هستیم.

 

شروع کار

 

ما شروع به برگزاری کلاس های ام آر آی هر یکشنبه کردیم. مردم سگ‌هایشان را می‌آوردند و ما مدل‌های MRI را به آنها می‌دادیم تا برای تمرین به خانه ببرند. در عرض یک سال ما تیمی متشکل از 20 سگ داشتیم.

 

با این تعداد شرکت‌کننده. ما شروع به انجام کارهای بسیار جالب‌تر و پیچیده‌تر در اسکنر کردیم. مانند اینکه بپرسیم سیستم بویایی آن‌ها چگونه کار می‌کند. چگونه مردم و خانواده‌شان را با رایحه خود تشخیص می‌دهند.

 

پذیرش این ایده که حیوانات احساساتی دارند برای دانشمندان دشوار است. اکثر افرادی که با سگ ها زندگی می کنند این را به طور مستقیم درک می کنند. این سردرگمی به این دلیل است که ما زبان داریم و می توانیم آن احساسات را برچسب گذاری کنیم. ما کلماتی برای چیزهایی مانند عشق. ترس. غم یا گناه داریم. هر کاری که برای برانگیختن احساسات مثبت شروع کردیم. نشان داد که سگ‌ها بخش‌هایی از مغزشان با انسان‌ها دارد.

 

ادامه دارد…

 

https://neurosciencenews.com/dogs-owner-voice-recognition-20072/

https://www.nationalgeographic.com/animals/article/dog-brain-feelings-mri-gregory-berns

مکانیسم عصبی مشترک بین “انسان” و “سگ”

آیا سگ ها می توانند بوی ویروس کرونا را تشخیص دهند؟