07136476172 - 09172030360 [email protected]

 

زنان و مردان میانسالی که روزانه حدود 7000 قدم می زنند، خواب بهتری خواهند داشت. بر اساس یک مطالعه در مورد سبک زندگی و الگوی خواب، قدم زدن در طول روز ممکن است مربوط به خواب بهتر در شب باشد. این مطالعه که به ارتباط بین پیاده روی و خواب می پردازد، نشان می دهد که فعال بودن می تواند بر میزان خوب خوابیدن تأثیر بگذارد، چه ورزش کنیم یا نه.

 

مدتهاست که دانشمندان به دنبال ارتباط بین فعالیت بدنی و خواب هستند. برای اکثر ما، ممکن است به نظر برسد که این رابطه باید بدون پیچیدگی، سودمند و یک طرفه باشد. شما آن شب تمرین می کنید، خسته می شوید و بهتر می خوابید.

اما مطالعات مختلف گذشته نشان می دهد که تأثیرات ورزش بر روی خواب بیشتر از این است. حتی در برخی مطالعات، هنگامی که افراد به شدت تمرین می کنند، نسبتاً ضعیف می خوابند و این نشان می دهد که ورزش شدید ممکن است حتی گاهی خواب را مختل کند.

 

 

آزمایشات دیگر نشان داده است که تأثیرات ناشی از ورزش و خواب به صورت دو طرفه مؤثر هستند. بعد از یک شب خواب ناپایدار، افراد معمولاً گزارش می دهند که تمرین خوبی در روز بعد نداشته اند. تحقیقات گذشته همچنین نتایج متناقضی راجع به اینکه آیا زمان ورزش مهم است و اینکه آیا تمرینات بعد از ظهر خواب آن شب را کمتر یا مختل می کند، نشان داده است.

بیشتر مطالعات گذشته بر روی ورزش برنامه ریزی شده متمرکز بوده است، هرچند که تحقیقات برای انجام حرکات جسمی روزمره بیشتر مربوط به افرادی است که مشکلات خواب بالینی مانند بی خوابی دارند.

اطلاعات کمی در مورد اینکه آیا صرفا حرکت بیشتر در طول روز، منجر به خواب بهتری می شود شناخته شده است، به ویژه در افرادی که قبلاً هم خواب خوبی داشته اند.

 

برای اطلاعات بیشتر به مؤسسه سلامت مغز دانا مراجعه کنید.

 

منبع:

 

Walk to a better night of sleep: testing the relationship between physical activity and sleep

به این مقاله امتیاز دهید