07136476172 - 09172030360 [email protected]

 

 

در حالی که تأثیر خواب و استراحت کاملاً مشخص است، یک بررسی جدید این ادعا را تأیید می کند که عملکرد روزانه تا حد زیادی به خواب شب گذشته بستگی دارد. در جریان کنگره جهانی خواب 2019 در ونکوور، مقامات شرکت Eisai، داده هایی از یک نظرسنجی، درباره چگونگی خواب و بیداری مردم آمریکا توسط Harris Poll بین 14 فوریه و 8 مارس 2019 انجام شده است، ارائه داده اند که تأثیر بی خوابی و سایر مشکلات خواب vh نشان می دهد. از جمله: مشکلات مرتبط با عملکرد روز بعد فرد، روابط بین فردی و رفتار روانشناختی- اجتماعی.

این نظرسنجی شامل 525 بزرگسال در ایالات متحده است که حداقل به مدت 3 ماه، 3 شب یا بیشتر در هفته، دچار بی خوابی شده اند.

در این نظرسنجی همچنین 505 فرد بزرگسال در آمریکا که خودشان مشکلی در خواب نداشتند، اما با افراد بزرگسالی که مبتلا به بیخوابی بودند و مشکلات به خواب رفتن وبیدار ماندن را بیش از 3 بار در هفته در یک دوره سه ماهه، داشته اند، زندگی کرده بودند.

این شرکت داروسازی پی برد 90٪ از بیماران موافق بودند که “داشتن یک خواب خوب شب” برابر است با “داشتن یک روز خوب” صبح روز بعد.

آنها همچنین دریافتند که 67٪ از افراد مورد بررسی، احساس خستگی به دنبال خواب بی کیفیت را گزارش کرده اند، در حالی که فقط 7٪ اظهار داشتند که “آماده شروع روز خود پس از یک خواب بی کیفیت هستند”.

 64٪ از افراد مورد بررسی، بیان کردند “قادر بودن به عملکرد طبیعی در طول روز” در هنگام بی خوابی و سایر مشکلات خواب بسیار حیاتی و مشکل می باشد.

مشکلات خواب نیز برای بخش بزرگی از شرکت کنندگان یک مشکل مداوم و نه فقط یک مسئله یک شبه بود.

حدود 93٪ بیمارانی که صبح خواب آلودگی را تجربه کرده بودند، گزارش کردند که با این مسائل 2-3 بار در هفته دست و پنجه نرم میکنند، 95٪ ازافراد زیر گروه نیز این مشکلات را بسیار یا تا حدودی آزار دهنده ارزیابی کرده اند.

دیوید شیهان، استاد برجسته بهداشت دانشگاه فلوریدا، توضیح داد که چگونه این نظرسنجی برخی از مراقبت های اولیه را که برای افراد لازم می باشد، نشان می دهد.

شیهان در بیانیه ای اذعان داشت: “این یافته ها نشان می دهند که افراد مبتلا به بی خوابی یا خواب آلودگی، این شرایط را بیش از خواب رفتن و خوابیدن، چالش برانگیز و آزار دهنده می دانند.” وی بیان کرد: “به عنوان متخصصان مراقبت های بهداشتی، باید عملکرد روز بعد افراد را نیز در نظر بگیریم. هدف ما باید کمک به بیماران باشد که هم خواب خوبی داشته باشند و هم بتوانند آمادگی لازم برای کارهای روز بعد را کسب کنند. “
بی خوابی و سایر مشکلات خواب نیز از جهات مختلفی بر روی افراد خانواده تأثیر می گذارد.
در حدود 85٪ از خانواده های این افراد گزارش کردند که درصورتیکه افراد مبتلا به مشکلات خواب، شب قبل خواب خوبی نداشته اند، روز خوبی را با این افراد نگذرانده اند. در حالی که 53٪ از خانواده ها که بستگانشان خواب آلودگی را در صبح تجربه کرده اند، بیان کرده اند که این مشکلات بسیار یا تا حدودی آزار دهنده است.  و 26٪ از خانواده ها گزارش داده اند که وقتی شریک زندگی یا خویشاوندشان آن ها خواب خوبی ندارند، احساس خستگی می کنند.

دکترPhyllis C. Zee متخصص نورولوژی بیان می کند: “ما می دانیم که بی خوابی یا مشکلات خواب می تواند بر کل خانواده تأثیر منفی بگذارد، نه تنها شخصی که با اختلال خواب دست و پنجه نرم می کند.” “یافته مهم این نظرسنجی این است که نشان داد اگر این افراد خواب خوبی داشته باشند، خانواده های آن ها نیز روز خوبی خواهند داشت.”

یکی دیگر از یافته های این بررسی این است که داروهای خواب آور به خودی خود کافی نیستند، به طوری که 70٪ بیماران و 81٪ از خانواده های آن ها موافق هستند که این داروها باید به فرد کمک کنند تا روز بعد بخوابد و همچنین عملکرد خود را به خوبی انجام دهند.

به گفته محققان، علائم بی خوابی تقریباً 30٪ از جمعیت بزرگسال را در سطح جهان تحت تأثیر قرار می دهد. زنان نیز 1.4 برابر بیشتر از مردان در معرض بی خوابی هستند.

برای اطلاعات بیشتر به موسسه سلامت مغز دانا به ویژه واحد سلامت خواب مراجعه کنید. 
به این مقاله امتیاز دهید