07136476172 - 09172030360 [email protected]

بسته به شرایط خود، ممکن است متوجه شوید که در طول یک روز به طور ناگهانی با ایجاد تعادل بین کار و تربیت والدین و حتی تحصیل به طور همزمان مواجه می شوید. این ممکن است نقطه‌ای باشد که در آن تمام تصمیم‌های زندگی‌تان را زیر سؤال می‌برید.

بیایید صادق باشیم – ممکن است مدیریت آنها سخت باشد.

شما سعی می کنید چندین کار تمام وقت را به طور همزمان انجام دهید. تلاش برای حفظ حرفه ای بودن کار در تماس ویدیویی در حالی که کودک نوپای شما از حمام فریاد می زند برای افراد ضعیف نیست.

گاهی اوقات یک دیدگاه کوچک می تواند به ما کمک کند تا کارها را به روشی سالم تر مدیریت کنیم.

ابتدا چند هدف واقع بینانه تعیین کنید

باید انتظارات خود را در مورد کارهایی که می‌توانید در یک روز انجام دهید تعدیل کنید. (و رئیس شما هم همین‌طور!) .

فهرستی از مهم‌ترین کارهایی که حتماً باید در طول روز انجام دهید، مشخص کنید.  و به دنبال آن کارهایی که می‌خواهید انجام دهید و کارهایی که می‌خواهید در صورت داشتن زمان روی آنها کار کنید، تهیه کنید.

تخمین بزنید که چقدر طول می کشد تا دو بخش اول را بدون وقفه کامل کنید.

تخمین بزنید که انجام هر کاری بیشتر از حد معمول طول می کشد. مدت زمان بیشتر ممکن است به روز، به بچه ها یا عوامل مختلفی بستگی داشته باشد.

بنابراین، به جای اینکه انتظار داشته باشید همه چیز را انجام دهید، از هر موردی که به آن تسلط دارید رضایت داشته باشید. و لیست روز بعد را با درک بهتری از آنچه می توانید مدیریت کنید شروع کنید. از تجربه بیاموزید – هر روز می تواند چیزی به شما بیاموزد.

با تغییر روال خود خوب باشید – اما قسمت های خوب را حفظ کنید

اکثر ما در روزهای کاری یک برنامه روزانه داریم. اگرچه همیشه یکسان نیست اما تمایل داریم از الگوهای خاصی پیروی کنیم.

آیا روز شما با دوش گرفتن شروع می شود؟ قهوه؟ چک کردن رسانه های اجتماعی؟ تصمیم بگیرید که کدام بخش از برنامه روزانه شما به نفع موقعیت جدید شما خواهد بود. و آنها را در برنامه های خود قرار دهید.

یک فضای اداری به طور خاص برای نیازهای خود راه اندازی کنید

برخی از افراد دوست دارند یک فضای میز اختصاصی با دو نمایشگر و یک چاپگر و یک فنجان پر از خودکار در دست داشته باشند. افراد دیگر دوست دارند آن را عوض کنند، و از پیشخوان به کاناپه به یک میز فقط با لپ تاپ و قهوه خود حرکت کنند.

مشخص کنید که برای انجام بهترین کار و انجام  وظایف شغلی به چه چیزی نیاز دارید. و آنچه می توانید برای تحقق آن انجام دهید.

اگر واقعاً برای جلسات به آرامش نیاز دارید اما فضای اداری در خانه ندارید، ممکن است لازم باشد یک میز یا میز کوچک را در اتاق خواب خود تهیه کنید.

سعی کنید از چیزهایی که در حال حاضر دارید استفاده کنید.  از یک صندلی ناهار خوری برای صندلی میز استفاده کنید.

روی ایجاد انعطاف پذیری در برنامه خود کار کنید

وقتی بچه‌هایم کوچک بودند و من شغل آزاد داشتم، مراقبت از کودک در خارج از منزل امکان پذیر نبود. آخر هفته‌ها که شوهرم می‌توانست مسئولیت مراقبت‌ها را بر عهده بگیرد، زمان‌های چرت زدن و بعد از خواب، ساعات اصلی کار من بود.

اما همه نمی توانند به طور کامل ساعات کاری خود را به این روش کنترل کنند. به برنامه خود نگاه کنید و هر جایی که می توانید تنظیم کنید.

شاید برای شما، نکته کلیدی این است که زود بیدار شوید تا چند ساعت کار بی وقفه قبل از اینکه بچه ها بیدار شوند، انجام دهید. اگر شما یک جغد شب هستید، ممکن است بتوانید پس از پایان روتین های قبل از خواب، به انجام برخی کارها بپردازید.

اگر شما و همسرتان هر دو کار را مدیریت می‌کنید، ببینید آیا می‌توانید برنامه‌ای تنظیم کنید که در مدتی برای خودتان باشید. – یکی از شما میتواند به بچه ها رسیدگی کند. و یکی از شما می‌تواند بدون وقفه روی کار تمرکز کند.

اگر کسی را ندارید که بار کاری را به او به اشتراک بگذارد، ممکن است اکنون زمان آن باشد که حالت معمول را تغییر دهید و از موسسات نگهداری کودک کمک بگیرید.

به جای اینکه بچه ها را برای یک روز زود بیدار کنید، اجازه دهید تا جایی که ممکن است بخوابند. ببینید آیا می توانید چند تماس ویدیویی هفتگی با دوستان یا اقوام برقرار کنید که برای شما خرید کنند. به دنبال منابع آنلاین رایگان مانند کلاس‌های یوگا، کلاس‌های هنری یا حتی بازی‌های ویدیویی باشید که می‌توانند بچه‌ها را سرگرم کنند.

  جدای از محل کار و فرزندپروری استراحت کنید

البته، مهم است که در صورت امکان برای استراحت – از جمله ناهار – برنامه ریزی کنید. در یک محیط اداری، تعامل اجتماعی به طور طبیعی خود را به استراحت و مکالمه می دهد. در کار از راه دور، این شما هستید که مکالمه را شروع کنید یا استراحت کنید.

از یک همکار بپرسید که چگونه بوده است، یک قدم زدن سریع در اطراف بلوک، چند کتاب با کودکتان بخوانید، یا یک مهمانی رقص خانوادگی در آشپزخانه داشته باشید. حتی فقط چند دقیقه دور از وظایف کاری می تواند احساس شادابی و آمادگی برای مقابله با چالش بعدی خود را ایجاد کند.

البته، گاهی اوقات کار شما اجازه انعطاف زیادی را نمی دهد، یا رئیس شما فکر می کند کار از خانه باید به معنای در دسترس بودن 24 ساعته باشد.

در صورت امکان صحبت کردن را در نظر بگیرید. از تقویم خود برای جلوگیری از وقفه ها و زمان شروع و پایان روز خود استفاده کنید. با همکاران و مدیرانی صحبت کنید که می‌دانند چه زمان‌هایی برای جلسات بهتر است.  و چه زمانی ممکن است لازم باشد برای مدتی آفلاین باشید.

همچنین مهم است که هر روز زمانی را پیدا کنید که روی کار یا فرزندانتان تمرکز نکنید، بلکه روی خودتان تمرکز کنید.

با همکاران خود در ارتباط باشید

برنامه های بسیار خوبی وجود دارد که امکان اتصال و ارتباط را فراهم می کند. ممکن است شرکت شما در حال حاضر از آنها استفاده کند. یا ممکن است لازم باشد چیزهای جدیدی را امتحان کنید.

وقتی قادر به ملاقات چهره به چهره نیستید، چت ویدیویی می‌تواند امکان مکالمه تیم‌سازی بهتر، ظریف‌تر و دقیق‌تر را فراهم کند. ارتباطات سریع از طریق یک برنامه پیام رسانی راحت تر از ایمیل برای پاسخ های فوری انجام می شود. تقویم های مشترک و جدول زمانی پروژه می تواند همه را در یک صفحه نگه دارد.

از ابزارهایی که می توانید برای حفظ ارتباط خود حتی زمانی که نمی توانید در دفتر باشید استفاده کنید، استفاده کنید. با والدین دیگری که با آنها کار می کنید تماس بگیرید. آنها نیز در حال گذراندن این مشکل هستند.

“همکاران” جدید خود را در همان صفحه دریافت کنید

اگر از خانه کارو فعالیت شغلی انجام میدهید، گام خوبی است که با دیگران  درباره اینکه چگونه می‌توانید از یکدیگر حمایت کنید، صحبت کنید.

اگر شما و شریک زندگیتان هر دو کار می کنید، مطمئن شوید که مسئولیت های خانه را با هم تقسیم می کنید. و آنچه را که برای انجام کار خود نیاز دارید، انجام می دهید.

ممکن است یک فضای اداری به اشتراک بگذارید یا جلساتی با هم تداخل دارند. بنابراین در مورد برنامه ها و اهداف خود صحبت کنید تا بتوانید در همان صفحه قرار بگیرید.

اگر فرزندانتان در مدرسه هستند، از این فرصت استفاده کنید تا راه‌هایی را که می‌توانند موفق شوند، الگوبرداری کنید. به آنها کمک کنید تا برنامه روزانه خود را برنامه ریزی کنند. یک فضای کاری خوب تنظیم کنند. و اهداف روز یا هفته را تعیین کنند.

معلم سال را هدف نگیرید

مگر اینکه بخواهید یک والدین دائمی در خانه باشید. به احتمال زیاد فرزند مدرسه‌ای شما به نوعی مدرسه مجازی می‌رود. خبر خوب این است که این بدان معناست که فرزند شما هنوز معلم دارد – و آن معلم شما نیستید.

وظیفه شما همچنان حمایت و تشویق یادگیری است. اما لازم نیست توضیح کسرها یا توافق فاعل و فعل را به عهده بگیرید.

مطمئن شوید که فرزندتان فضایی برای کار و فناوری و لوازم مورد نیاز او دارد. اما احساس نکنید که هر لحظه نیاز به نظارت دارید. بگذارید معلمان کار خود را انجام دهند.

نکته حرفه ای: فناوری همیشه چیز بدی نیست. هزاران منبع آنلاین برای کمک به مشغول نگه داشتن کودکان – و یادگیری وجود دارد.

فیلمی که کودک نوپای شما را در حالی که در کنار او روی مبل کار می کنید درگیر خود نگه می دارد برای هر دوی شما خوب است. بد نیست برای فرزندپروری از مزایای فناوری استفاده کند. فقط آن را با فعالیت بدنی، بازی، مطالعه و تعامل انسانی متعادل کنید.

بدانید که این – مانند همه چیزهای فرزندپروری – فقط یک مرحله است

چالش هایی مانند کار از خانه با بچه ها می تواند برای همه خوب باشد. فرزندان شما ممکن است در مورد استقلال و بازی آزاد درس هایی بیاموزند. و جنبه ای از شما را ببینند که شاید قبلاً نمی دانستند.

کار با شرکا یا سایر اعضای خانواده برای یافتن راه هایی برای همکاری با یکدیگر می تواند پیوندهای شما را تقویت کند. و ارتباطات را بهبود بخشد.

یادگیری کار در شرایط کمتر از ایده آل به شما کمک می کند تا کارمندی انعطاف پذیرتر، سازگارتر و خلاق تر باشید.

با مداومت میتوانید با استفاده ار روش های مناسب بین کار و زندگی تعادل برقرار کنید.

هفت نکته برای کاهش استرس دورکاری

واحد علوم اعصاب رفتاری (اضطراب، افسردگی و سایر اختلالات خلقی-رفتاری)

آشفتگی دورکاری در زمان کرونا : راهکار هایی برای بهره وری بیشتر