07136476172 - 09172030360 [email protected]

 

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که هر چند وقت یک بار با شور و شوق زیادی شروع به کار در یک پروژه می کنید، اما پس از مدتی به آرامی احساس می کنید که انگیزه خود را از دست داده اید؟

در این مقاله درمیابید که چرا انگیزه شما رو به زوال می رود و برای رفع آن چه کاری می توانید انجام دهید. راه هایی برای بازگرداندن انگیزه وجود دارد.

ما در مورد راه حل های طولانی مدت، نه کوتاه مدت صحبت می کنیم. استراتژی های کوتاه مدت ممکن است برای مدتی کار کنند، آنها به هیچ وجه به اندازه پیدا کردن راه حل طولانی مدت برای حفظ انگیزه، مؤثر نیستند.

 

اگر واقعاً می خواهید بیاموزید که چگونه با انگیزه بمانید، باید پی ببرید چه چیزی شما را به حرکت در می آورد – و آنچه شما واقعاً به آن اهمیت می دهید چیست؟؟؟

 

 

علائم متداول تجربه کاهش انگیزه

 

دچار احساس روزمرگی شده اید

 

خسته از انجام هر روز همان کارهای قدیمی، انجام شغل یا یک پروژه بزرگ یا کارهای مدرسه؟ آیا به دنبال راه هایی برای جلوگیری از ادامه روند کار خود هستید؟ احساس خستگی از کاری که انجام می دهید، نشانه این است که انگیزه شما رو به زوال است.

 

احساس اینکه نمی توانید تغییری ایجاد کنید

 

شاید شما پر از امید و اشتیاق یک پروژه را شروع کرده باشید و مشتاقانه منتظر تغییر جهان با کمک های خود باشید. اگر به این احساس شما پاسخ داده نشده است و احساس می کنید کاری که انجام می دهید بی معنی است، وقت آن است که انگیزه خود را بازگردانید.

 

از کاری که انجام داده اید راضی نیستید

 

آیا شما یک فرد کمال گرا هستید؟ تلاش برای کامل بودن یک دلیل شایع در از بین رفتن انگیزه است، زیرا این امر ممکن نیست. بسیاری از ما می ترسیم چیزهای جدید یا پروژه های کامل را امتحان کنیم، و فکر می کنیم: “چرا زحمت بکشم؟ من می دانم که به اندازه کافی این کار خوب پیش نخواهد رفت. ” درعوض، ما باید بر تلاش خود بیفزاییم.

 

احساس استرس در مورد آنچه انجام می دهید

 

آیا مرتباً از فشار کاری خود احساس استرس و ناراحتی می کنید؟ وقتی کار شما باعث نگرانی می شود، احتمالاً از ادامه آن صرف نظر می کنید، که استرس خود را کاهش دهید.

 

خود را با دیگران مقایسه می کنید

 

“ما در همان سن هستیم، اما او بسیار موفق تر از من است.” این نوع مقایسه راهی سریع برای از بین بردن انگیزه شما در هر کاری است که انجام می دهید. تلاش خود را برای تمرکز بر روی دیگران متوقف کنید و به جای آن روی بهترین خود متمرکز باشید.

سه قاتل پنهان انگیزه:

 

عدم داشتن هدف

اگر به آنچه انجام می دهید اهمیتی نمی دهید، انگیزه نخواهید داشت. برای آنچه که انجام می دهید، معنا و مفهوم پیدا کنید یا تمرکز و انرژی خود را به چیزی که به آن اهمیت می دهید تغییر دهید.

تعیین اهداف غیر واقعی

تعیین اهداف غیرممکن زیاد و عدم دستیابی به آنها باعث می شود که شما سریع بخواهید تسلیم شوید. در عوض، اهداف قابل دستیابی را تعیین کنید و از دستیابی به بسیاری از اهداف کوچک رضایت داشته باشید – اهداف بزرگ به زودی به لیست شما اضافه می شوند.

تلاش کنید همه را خوشحال نگه دارید

شاد کردن همه همیشه غیرممکن است. روی هدف خود متمرکز شوید و آنچه را که فکر می کنید درست است انجام دهید – سعی نکنید خود را تغییر دهید تا برای دیگران جذاب شوید.

 

 

برای یادگیری راز با انگیزه ماندن آماده هستید؟

 

هدف را مشخص کنید. آن را به چیزی تبدیل کنید که واقعاً به آن اهمیت می دهید.

 

اهداف قابل اندازه گیری و قابل دستیابی را تعیین کنید. خود را آماده کنید تا با اهداف روشنی که می دانید می توانید آنها را برآورده کنید، موفق شوید.

بلندپرواز باش. اهداف خود را خیلی پایین قرار ندهید – به خودتان ایمان داشته باشید و بدانید به آنچه می خواهید، میرسید.

به فراتر از خود فکر کنید. انگیزه فقط زمانی ادامه می یابد که ما فقط روی خودمان متمرکز شویم. به این فکر کنید که چگونه ماموریت شما به دیگران کمک خواهد کرد و پنجره جدیدی از انگیزه باز کنید.

نشان داده شده است که تمایل به افراد و نزدیکان که با آن ها معاشرت و زندگی می کنید، مانند خانواده یا شریک زندگی تان، می تواند انگیزه را تقویت کند.

 

هدفی را پیدا کنید که واقعاً به آن اعتقاد داشته باشید، در این صورت، دیگر هرگز با انگیزه داشتن مبارزه نخواهید کرد.

 

برای اطلاعات بیشتر به موسسه سلامت مغز دانا مراجعه کنید.

 

 

 

به این مقاله امتیاز دهید