07136476172 - 09172030360 info@danabrain.ir

همه ی ما در طول روز درگیر احساسات مختلفی می شویم. پردازش این احساست در جایی به نام آمیگدال در مغز ما اتفاق می افتد.

 

یک مطالعه جدید نشان می دهد که فعالیت آمیگدالا در صورت مشاهده محرک های خنثی بدنبال مشاهده محرک های منفی ، ثابت می ماند. فعالیت مداوم باعث افزایش خلق و خوی منفی و کاهش احساسات مثبت می شود.

 

بر اساس تحقیقات جدید منتشر شده در مجله علوم اعصاب ، نحوه واکنش آمیگدالا به مشاهده محرک های منفی و متعاقباً خنثی ممکن است بر روحیه روزانه ما تأثیر بگذارد.

 

آمیگدالا محیط را ارزیابی می کند تا تهدیدهای احتمالی را پیدا کند. اگر تهدیدی ظاهر شود ، آمیگدالا می تواند فعال بماند و به محرک های جدید پاسخ دهد ، مانند تهدیدهای بیش از حد.

 

این در شرایطی که در موقعیت خطرناکی قرار دارید مفید است ، اما کمتر هنگام ریختن قهوه صبحگاهی شما را برای بقیه روز آماده می کند.

 

در یک مطالعه اخیر ، Puccetti و همکاران داده های جمع آوری شده از مطالعه طولی “نیمه عمر در ایالات متحده” را بررسی کرد. شرکت کنندگان ارزیابی روانشناختی و هشت مصاحبه تلفنی روزانه را برای ارزیابی خلق و خوی خود انجام دادند. آنها همچنین برای انجام یک fMRI وارد آزمایشگاه شدند: آنها تصاویر منفی ، مثبت و خنثی را با یک عکس از حالت چهره خنثی بین هر تصویر مشاهده کردند.

 

وقتی آمیگدالا با الگویی مشابه با مشاهده تصاویر منفی و چهره های خنثی متعاقب آن ، فعال می شود ، این فعالیت مداوم افزایش خلق و خوی منفی روزانه و کاهش خلق و خوی مثبت روزانه را پیش بینی می کند. به نوبه خود ، شرکت کنندگانی که خلق و خوی مثبت بیشتری را تجربه کردند ، از نظر روانشناسی رفاه بیشتری نشان دادند.

 

این نتایج نشان می دهد فعالیت آمیگدالا بر احساس روزمره فرد تأثیر می گذارد ، که می تواند بر سلامت عمومی روانشناختی تأثیر بگذارد.

 

منبع:http://neurosciencenews.com

این 7 اقدام را انجام دهیم اگر فکر می کنیم اسیر احساسات خود هستیم

بازی های ویدیویی برای کشف منشأ احساسات