07136476172 - 09172030360 [email protected]

آیا ماری جوانا می تواند شما را بکشد؟
والدین یک مرد جوان نیوجرسی می گویند ماری جوانا باعث مرگ پسرش شده است. با این حال ، اکثر کارشناسان می گویند ممکن نیست فقط به خاطر مصرف ماریجوانا بمیرید.


اکثر متخصصان پزشکی موافق هستند که اگرچه ماری جوانا می تواند عواقب منفی بر سلامتی داشته باشد ، بعید است که منجر به مرگ شود. اثرات روانی ماری جوانا می تواند نگران کننده باشد.

دکتر ادوارد جی. نیوتن ، استاد طب فوریت های پزشکی در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و متخصص مصرف بیش از حد مواد مخدر ، گفت: در حالی که ماری جوانا “از نظر ایمنی مرگ و میر” سابقه ایمنی خوبی دارد ، اما خطرات دیگری نیز دارد.

وی گفت: “این عارضه ها باعث می شود که فرد از نظر قضاوت خود دچار توهم و اختلال شود. رفتار ریسک پذیری آنها افزایش می یابد ، بنابراین آنها بیشتر از آنکه یک مشکل فیزیولوژیکی با خود ماریجوانا داشته باشند ، خود را در معرض آسیب فیزیکی قرار می دهند. “

نیوتن تأکید کرد: رانندگی در حالی که تحت تأثیر ماری جوانا هستید یا سایر رفتارهای پرخطر هنگام استفاده از ماری جوانا ، بیشتر از هرگونه تأثیر مستقیم دارو بر بدن، منجر به آسیب و مرگ می شود.

کلرادو از افزایش تعداد افراد مراجعه کننده به  اورژانس در اثر مصرف حشیش خبر داد. برخی از آنها به دلیل تصادفات اتومبیل و برخی دیگر به دلیل بروز تاکی کاردی ، اضطراب یا پارانویا بوده اند.

والدینی که معتقدند ماری جوانا باعث مرگ پسرشان شده
کریستینا زیوبرو در 10 آوریل 2017 پسرش ، مایکل 22 ساله را بیهوش در کف اتاق خواب خود پیدا کرد.

او با اورژانس تماس گرفت ، اما با ورود پرسنل اورژانس پسرش درگذشت.

پزشک ایالتی ایالات متحده بعداً شاهد وجود حشیش در جریان خون مایکل را اعلام کرد.


کریستینا زیوبرو و همسرش همچنین در اتاق پسرش ماریجوانا کشف کردند.

کریستینا زیوبرو  گفت: “او فکر می کرد فوق العاده است. او فکر می کرد که بی خطر است. او فقط فکر می کرد که طبیعی و ارگانیک است و در نتیجه او را به قتل رساند. “

بحث درباره ایمنی ماری جوانا


علیرغم اعتقاد والدین ، ​ پزشک متخصص در این باره گفت که او مطمئن نیست که وجود ، ماری جوانا چه نقشی در مرگ پسر داشته است.

آنچه مشخص است این است که مایکل زیوبرو یک حادثه قلبی شدید را تجربه کرده است ، اما در حال حاضر هیچ مدرکی برای اثبات این واقعه با استفاده از ماری جوانا وجود ندارد.

در گواهی فوت وی ، شاهدانه به عنوان عامل مرگ ذکر نشده است.

Ziobros از آن زمان سعی در پیگیری علت مرگ پسرش داشته است.

برای اینکه یک داروی به عنوان علت اصلی مرگ ذکر شود ، در واقع باید باعث مرگ  از طریق مصرف بیش از حد شود و نه صرفاً یک عامل مهم احتمالی.

طرفداران ماری جوانا خاطرنشان کردند که هیچ مورد مرگ به علت مصرف ماریجوانا تا به حال گزارش نشده است. 

یک مطالعه بحث برانگیز از آگوست سال 2017 از دانشکده بهداشت عمومی در دانشگاه ایالتی جورجیا ، نتیجه گرفت که مصرف ماری جوانا با خطر سه برابر مرگ ناشی از فشار خون بالا همراه است.

با این حال ، طرفداران ماری جوانا نتیجه گیری این تحقیق را جانب دارانه خوانده و روش آنها را زیر سؤال بردند.

آنچه در پزشکی مشخص است این است که کشیدن ماری جوانا می تواند مواردی مانند ضربان قلب و فشار خون را تحت تأثیر قرار دهد. کارشناسان می گویند افرادی که شرایط قلبی خاصی دارند ، به خصوص افراد مسن ، باید در کشیدن ماری جوانا احتیاط کنند.

 

در دو مطالعه طولی ، منتشر شده در 2017Trusted Source ، بیش از 5000 نفر به مدت 25 سال ، از اواسط دهه 1980 مورد بررسی قرار گرفتند.

نویسندگان این مطالعه نوشتند: “در مقایسه با عدم استفاده از ماری جوانا ، طول عمر تجمعی هیچ ارتباطی با بیماری قلبی عروقی ، سکته مغزی یا حملات ایسکمیک گذرا ، بیماری قلبی عروق کرونر یا مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی نشان نداد.”

محققانی در یک مطالعه طولی دیگر که 35 سال افراد را دنبال کردند

نویسندگان نوشتند: “ما هیچ ارتباطی بین حشیش و خطرات قلبی عروقی مشاهده نکردیم (به عنوان مثال ، فشار خون بالا ، کلسترول بالاتر) ، که ممکن است با شواهدی وجود داشته باشد که استفاده از ماریجوانا باعث افزایش خطر عوارض قلبی و عروقی می شود.”

اما مایکل زیوبرو مرد جوانی بود و هیچ فاکتور خطری آشکار نداشت. دلیل مرگ وی همچنان یک رمز و راز است.

به این مقاله امتیاز دهید