07136476172 - 09172030360 [email protected]

در ادامه ی راهکار هایی برای اینکه دانشجویان دارای اختلال توجه و نوعی از ADHD بتوانند در دانشگاه بهتر عمل کنند:

3. دقیق تر مطالعه کنید نه سخت تر

 

بی حوصلگی و حافظه فعال هر دو برای بیشتر افراد مبتلا به ADHD مشکل هستند. تحقیقات نشان می دهد که یادگیری چند وجهی به افراد کمک می کند یاد بگیرند و به خاطر بسپارند. چند نمونه از روش های خلاقانه برای مطالعه و به خاطر سپردن آنچه مطالعه کرده اید عبارتند از:

 

 •      متن را با قلم های رنگ های مختلف برجسته کنید.
 •      هنگام یادداشت برداری. نقاشی های خنده دار درست کنید.
 •      یادداشت ها را به عنوان یادداشت صوتی ضبط کنید و در حین راه رفتن در محوطه دانشگاه به آنها گوش دهید.
 •      برای ایجاد راه های خنده دار برای به خاطر سپردن حقایق. از یادداشت استفاده کنید.
 •      سعی کنید هنگام مطالعه بایستید.
 •      سعی کنید با صدای رسا (نه خسته کننده) یک تکلیف را با صدای بلند برای خودتان بخوانید.
 •      اگر می توانید. نسخه صوتی کتابی را که باید بخوانید و در حین یادداشت برداری و/یا ورزش به آن گوش دهید.
 •      با یک دوست مطالعه کار کنید.

همه چیز برای هر فردی کار نمی کند. اما سعی کنید استراتژی های خود را با هم ترکیب کنید و ببینید چه اتفاقی می افتد. استراحت های مطالعه هر چند ساعت یکبار و خواب کافی نیز بخشی از مطالعه هوشمندانه است. نه سخت تر

 

مطالعه هوشمندانه‌تر نیز مستلزم خواب کافی است و خواب از دو طریق بر یادگیری تأثیر می‌گذارد. اولاً. کم خوابی تأثیر منفی بر حافظه کوتاه مدت دارد. یعنی همان چیزی که برای یادگیری مطالب هنگام مطالعه استفاده می کنید. دوم. خواب برای انتقال خاطرات کوتاه‌مدت به حافظه بلندمدت مورد نیاز است. این همان چیزی است که وقتی زمان آزمون فرا می‌رسد به آن تکیه خواهید کرد.

 

خواب هم برای حافظه کوتاه مدت و هم برای حافظه بلندمدت مهم است. بنابراین اگر می‌خواهید بیشترین استفاده را از زمان مطالعه خود ببرید. حتماً به اندازه کافی بخوابید.

 

 1. زمان مطالعه خود را برنامه ریزی کنید

 

بسیاری از دانش آموزان مبتلا به ADHD کاملاً باهوش هستند. آنها اغلب می توانند یک نمره قبولی در دبیرستان یا حتی یک نمره خوب را فقط با جمع کردن شب قبل از امتحانات کسب کنند. شانس این است که استراتژی در کالج کارساز نباشد. یک قانون کلی خوب برای کالج. دو تا دو ساعت و نیم زمان مطالعه در هفته برای هر واحد درسی است.

 

 1. زمان خود را برنامه ریزی کنید: ارزیابی و اولویت بندی کنید

 

ممکن است عجیب به نظر برسد. اما برنامه ریزی فعالانه برای زمان برنامه ریزی بسیار مهم است. اگر این عادت را در خود ایجاد نکنید. متوجه خواهید شد که همیشه به جای فعال بودن. واکنش‌پذیر هستید. ایجاد یک برنامه سطح بالا برای هفته در صبح دوشنبه و برای آخر هفته در روز جمعه می تواند مفید باشد.

 

سپس یک مرور روزانه از آن برنامه را در وعده صبحانه انجام دهید – احتمالاً جزئیات مربوطه را اضافه کنید – تا مطمئن شوید که در آن روز چه چیزی در راه است. وقتی بتوانید کارهایی را که باید انجام دهید در مقابل همه کارهایی که می‌توانید انجام دهید ارزیابی کنید. می‌توانید کارهایی را که باید انجام دهید اولویت‌بندی کنید و از آن مراقبت کنید.

 

 1. به برنامه خود پایبند باشید.

با ADHD. پایبندی به برنامه معمولاً سخت ترین بخش است. اگر جوایز را دوست دارید. از آنها استفاده کنید. به عنوان مثال. می توانید به خود بگویید: “دو ساعت می خوانم و سپس به کافه می روم.” می‌توانید برای نمرات خوب با والدین خود نیز در مورد پاداش مذاکره کنید.

 

اگر رقابتی هستید. از آن استفاده کنید. دانش آموز دیگری را در کلاس خود انتخاب کنید که می خواهید بهتر از او کار کنید و به دنبال آن بروید. اگر می‌دانید که به فشارهای اجتماعی پاسخ می‌دهید. با همکلاسی‌هایتان برنامه‌ریزی کنید تا با هم درس بخوانید تا ناامیدشان نشوید.

 

به همین دلیل با معلمان قرار ملاقات بگذارید. ممکن است نیازی به تدریس خصوصی نداشته باشید. اما ممکن است به زمان مطالعه ساختاریافته نیاز داشته باشید. همانطور که این نکات نشان می دهد. انواع راه هایی وجود دارد که به شما کمک می کند تا به برنامه خود پایبند باشید

 

تحقیقات نشان می دهد که تمرکز بر مهارت های مربوط به مدیریت زمان. برنامه ریزی هدف. تعیین هدف. سازماندهی و حل مسئله می تواند برای دانش آموزان مبتلا به ADHD مفید باشد.

 

 1. داروهای خود را مدیریت کنید

 

طبق یک مطالعه. تنها حدود 53 درصد از دانشجویان مبتلا به ADHD به برنامه دارویی خود پایبند هستند.

 

برخی از اقداماتی که می‌توانید برای استفاده از داروهای ADHD خود انجام دهید عبارتند از:

 

 •     پزشک پیدا کنید: داروهای شما باید به طور مرتب تحت نظارت باشد. بنابراین با پزشک خود صحبت کنید یا یک قرار ملاقات با خدمات بهداشتی دانشگاه خود تعیین کنید.
 •     یک داروخانه پیدا کنید: مشخص کنید که کجا دارو را سفارش داده و تحویل بگیرید. یادآورهایی را روی تلفن خود تنظیم کنید تا بدانید چه زمانی باید نسخه خود را دوباره پر کنید. همچنین ممکن است بتوانید برای یادآوری متنی در داروخانه خود ثبت نام کنید.
 •     داروها را با خیال راحت ذخیره کنید: مطمئن شوید که داروهای ADHD خود را در مکانی امن نگه دارید و هرگز داروهای خود را با دیگران به اشتراک نگذارید.
 •     مصرف داروهای خود را به خاطر بسپارید: اگر در تلاش هستید که به برنامه دارویی پایبند باشید. از برنامه یادآوری استفاده کنید یا یادآوری را برای خاموش کردن تلفن خود تنظیم کنید.

 

موفقیت اجتماعی

 

مبارزات بین فردی نیز برای دانشجویان مبتلا به ADHD رایج است. بیرون رفتن برای اولین بار می تواند هیجان انگیز و چالش برانگیز باشد. اما دانش آموزان مبتلا به ADHD اغلب در رابطه با ایجاد و حفظ دوستی با مشکلات بیشتری مواجه می شوند.

 

چند نکته که ممکن است کمک کند:

 

 1.     در حین جهت یابی با افراد صحبت کنید. به یاد داشته باشید که سایر دانش جویان ممکن است به اندازه شما احساس هیجان (و کمی غرق) کنند. هنگامی که با افراد دیگر ملاقات می کنید. روی دوستانه و روشن فکر باشید.
 2.     به دنبال فرصت هایی برای صحبت با افراد دیگر باشید. ممکن است در کلاس. در خوابگاه. کافه تریا مدرسه یا در مکان های دیگر در محوطه دانشگاه دوستان جدیدی پیدا کنید.
 3.     فعالیت ها یا باشگاه هایی را برای پیوستن پیدا کنید. کالج‌ها و دانشگاه‌ها مکان‌های عالی برای کشف سرگرمی‌ها و ملاقات با افرادی هستند که علاقه‌مندی شما را به اشتراک می‌گذارند. تابلوهای اعلانات را در محوطه دانشگاه بررسی کنید یا وب سایت مدرسه خود را بررسی کنید تا درباره گزینه های موجود بیشتر بدانید.
 4.     با دوستان فعلی خود در تماس باشید. اجازه ندهید دوستی های دبیرستانی شما در پس زمینه محو شود. در حالی که مشغول چیزهای جدید هستید و ممکن است هر روز همدیگر را نبینید. از طریق تلفن. پیامک. رسانه های اجتماعی یا ایمیل در تماس باشید. دوستان فعلی شما می توانند منبع خوبی برای حمایت اجتماعی باشند.

 

 

مربیگری ADHD برای دانشجویان

 

پایبندی به برنامه خود نیز جایی است که یک مربی ممکن است مفید باشد. شواهد فزاینده‌ای. هم تحقیقاتی و هم داستانی. وجود دارد که نشان می‌دهد مربیگری ADHD می‌تواند یک استراتژی حیاتی در کمک به دانش‌آموزان در یادگیری برنامه‌ریزی. اولویت‌بندی و تداوم (پیروی از برنامه) باشد.

 

کوچینگ ADHD به عنوان شکلی از مربیگری زندگی تحت تأثیر درمان شناختی رفتاری توصیف شده است که شامل کمک به افراد برای توسعه رفتارها. مهارت ها و استراتژی هایی برای مقابله بهتر با برخی از علائم مرتبط با ADHD است. کوچینگ به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا خودتعیین‌گری و جهت‌گیری بیشتری داشته باشند. غلبه و اضطراب را کاهش می دهد و اعتماد به نفس و خودکفایی را افزایش می دهد

 

در پایان

 

فعال بودن و به‌کارگیری استراتژی‌ها در مراحل اولیه بسیار مؤثرتر از تلاش برای بیرون کشیدن از یک سوراخ یا تصحیح نمره‌های شکست‌خورده است. برای کمک به تبدیل شدن به زندگی دانشگاهی شاد. موفق و مولد. برنامه‌ای برای ادامه مسیر در نظر بگیرید.

 

موثرترین درمان برای ADHD دارو است. در حالی که دارو برای همه افراد مبتلا به ADHD توصیه نمی شود. باید با پزشک خود در مورد گزینه های درمانی خود صحبت کنید تا بهترین رویکرد را برای نیازهای فردی خود انتخاب کنید.

 

https://www.verywellmind.com/college-students-with-adhd-20820

7 نکته برای دانشجویان دارای ADHD که در دانشگاه بهتر عمل کنند.(قسمت اول)

چرا به ADHD بزرگسالان به اندازه کودکان توجه نمیشود؟