07136476172 - 09172030360 [email protected]

 

میگرن نوع خاصی از سردرد است. درد میگرن، با شروع از هر دو طرف سر، رفته رفته بسیار تشدید می یابد. به همین دلیل به آن درد “نیمه پیشانی” نیز گفته می شود. درد میگرن بسیار دردناک و مزمن است. افرادی که مشکلات میگرنی دارند ممکن است دچار سردردهای شدید و همچنین حالت تهوع، ناراحتی در بدن و صورت شوند. این درد چندین روز ادامه دارد.

 

بنابراین برای کسانی که مشکلات درد میگرن و سردرد دارند، بهتر است از برخی فعالیت ها یا عادت هایی که منجر به این درد می شود، خودداری کنند. 

 

1. خالی نگه داشتن معده

 

اگر معده خالی باشد، درد یا مشکلات میگرن ممکن است شروع شود. دلیل این امر این است که معده خالی باعث ایجاد مشکلات معده می شود که می تواند به نوبه ی خود هر نوع سردرد را تشدید کند.

 

2. آب و هوا

 

درد میگرن ممکن است به دلیل قرار گرفتن در معرض آفتاب بیش از حد شروع شود. علاوه بر این، درد میگرن با گرمای بیش از حد و رطوبت بیش از حد نیز شروع و تشدید می شود.

 

 

3) استرس

 

افرادی که به طور مداوم با استرس زیاد کار می کنند و نمی توانند به زمان مشخصی برای خواب و غذا خوردن خود پایبند باشند، مستعد ابتلا به میگرن هستند. بنابراین سعی کنید از استرس جلوگیری کنید. اگر استرس زیادی دارید، یک فنجان چای لیمو بنوشید. این کار مغز را کمی آرام می کند.

 

4. خوردن غذاهای شیرین زیاد از حد

 

وقتی بیش از حد غذاهای شیرین می خوریم، سطح قند خون ما افزایش می یابد که منجر به تولید انسولین اضافی برای کنترل قند می شود. در نتیجه، سطح قند خون پایین می آید. به این ترتیب ممکن است درد میگرن به دلیل تفاوت ناگهانی سطح قند خون شروع شود.

 

5. قرار گرفتن در معرض سر و صدای زیاد

 

سر و صدای زیاد، گوش دادن به موسیقی با صدای بلند و غیره همچنین می تواند باعث بروز میگرن شود. به دلیل سر و صدای زیاد حدود دو روز خطر درد میگرن وجود دارد.

 

6. خواب زیاد

 

فقط یک روز بی نظمی در خواب می تواند تأثیر بدی بر بدن بگذارد. به عنوان مثال، کسانی که به طور منظم حدود 5 تا 6 ساعت می خوابند، اگر روزانه کمی بیشتر بخوابند، درد میگرن شروع می شود.

 

7. قطع کردن ناگهانی نوشیدن قهوه 

 

یک مطالعه اخیر نشان داده است افرادی که به نوشیدنی های منظم کافئین دار عادت دارند، اگر ناگهان دست از نوشیدن بکشند یا آن را متوقف کنند، این عادت می تواند این مشکل را شروع کند.

 

برای اطلاعات بیشتر به مؤسسه سلامت مغز دانا مراجعه کنید.

 

منبع:

ng.opera.news

به این مقاله امتیاز دهید