07136476172 - 09172030360 [email protected]

برای افرادی که میگرن دارند، بدیهی است که میگرن چیزی بیشتر از سردرد است. افرادی که میگرن دارند ممکن است به نور، صدا یا بو حساس باشند و همچنین ممکن است محرک های مختلف و خاصی برای میگرن خود داشته باشند. با نزدیک شدن به ماه های تابستان، مهم است که نکات مفیدی را برای جلوگیری از میگرن و سردرد در نظر داشته باشید.

چرا و چگونه سردرد میگرن در تابستان تشدید میشود؟

9 نکته برای لذت بردن از فصل تابستان با حملات میگرنی کمتر

1. از چشمان خود محافظت کنید

حتی اگر آسمان آفتابی به اندازه کافی محرک میگرن نباشد، تابش خیره کننده انعکاس نور از دریاچه، استخر و آب دریا می تواند محرک باشد. تابش خیره کننده هنگامی تشدید می شود که هنگام رانندگی، خورشید از میان درختان سوسو می زند.

عینک آفتابی با کیفیت خوب مفید است، اما عینک های میگرنی رنگی FL-41 برای جلوگیری از حساسیت دردناک به نور بسیار بهتر است. با گرفتن عینک آفتابی مناسب با وضعیت میگرن، چشمانتان از شما تشکر خواهند کرد.

2. به اندازه کافی هیدراته بمانید

تعداد کمی از ما متوجه می شویم که چگونه گرما و رطوبت سطح هیدراتیاسیون ما را در تابستان کاهش می دهد. ناگهان، احساس میکنیم آب کافی برای حفظ آب بدن ما وجود ندارد.

میوه ها و سبزیجات کمک کننده هستند. مصرف تمام نوشیدنی ها را افزایش دهید. البته نوشیدنی های کافئین دار را با احتیاط مصرف کنید و میزان مصرف را از روتین همیشگی بیشتر نکنید.

3. از فعالیت در گرما خودداری کنید

والیبال ساحلی، تنیس در فضای باز، و پیاده روی در ظهر می تواند منجر به کم آبی بدن و استرس فیزیکی شود. این فعالیت ها را به ساعات اولیه صبح یا غروب موکول کنید یا در فضای سربسته آن را انجام دهید.

استخر شنا می تواند شما را خنک نگه دارد و چشمان شما به طور کامل از تابش خیره کننده محافظت شود.

4. در خانه ورزش انجام دهید

گرما، تابش خیره کننده و کم آبی، ورزش کردن در فضای باز را برای بسیاری از افراد مبتلا به میگرن دشوار می کند.

درعوض، یوگا، دوچرخه ثابت، استخر سرپوشیده و سایر اشکال ورزش داخل سالن را برای تابستان امسال در نظر بگیرید. یا در ساعات اولیه صبح یا عصر، زمانی که نور خورشید کمتر است، در فضای باز پیاده روی انجام دهید.

5. برای فرار از گرما و نور برنامه ریزی کنید

برای لذت بردن از تابستان لازم نیست گوشه نشین باشید. اگر به ساحل یا پیک نیک می روید، به دنبال یک مغازه، رستوران یا ماشین مجهز به تهویه مطبوع در نزدیکی باشید که بتوانید خنک شوید.

سواری و غذا خوردن در فضای باز را با جاذبه های سرپوشیده جایگزین کنید.

6. سرگرمی تابستانی خود را با دقت انتخاب کنید

ممکن است وسوسه شوید که برای تفریح ​​تابستانی بروید فیلم سه بعدی ببینید، به تماشای یک مسابقه تنیس بروید، یا با دوستانتان ترن هوایی سوار شوید. با این حال، این فعالیت ها ممکن است برای افراد مبتلا به میگرن دردسر ایجاد کنند.

اگر به نور، گرما و عوامل استرس فیزیکی حساس هستید، به جای آن یک فیلم غیر سه بعدی، یک تفریح در فضای بسته، و یک ورزش داخل سالن انتخاب کنید.

7. غذاهای محبوب در پیک نیک ممکن است باعث حملات میگرنی شود

هات داگ کبابی شده با پنیر و ترشی کلم اگر محرک های غذایی سردرد شما باشد، احتمالا انتخاب خوبی برای غذایی که در تفریحات میخورید نباشند. همچنین مصرف الکل از محرک های شروع حمله میگرن است.

تابستان فصل مناسبی برای ماهی کبابی، سالاد و زنجبیل است. این غذاها می توانند با افزایش مصرف زنجبیل، امگا 3، منیزیم و ویتامین B2، سیستم دفاعی بدن را در برابر میگرن تقویت کنند.

9 افسانه شایع راجع به میگرن

8. مکمل های خود را بازنگری کنید

اگر قرار گرفتن در معرض نور ملاتونین را سرکوب کند، ممکن است نتوانید بخوابید. خواب با کیفیت و کافی برای پیشگیری از میگرن بسیار مهم است. در صورت نیاز، دوز کم ملاتونین را به مکمل های خود اضافه کنید تا خوب استراحت کنید.

علاوه بر این، نور بیشتر خورشید در تابستان نیاز شما به ویتامین D را که در بسیاری از افراد مبتلا به میگرن کمبودش وجود دارد، کاهش می دهد.

9. با احتیاط بیشتر سفر کنید

تابستان اغلب برای بسیاری از ما به معنای تعطیلات است. سفر با ماشین اغلب شامل چراغ‌ جلوهای چشمک زن و نور شدید از میان درختان است که می‌تواند به ویژه آزاردهنده باشد. فقط چشمان خود را ببندید و در صورت امکان از شخص دیگری بخواهید که فرمان را در دست بگیرد.

خلاصه جلوگیری از حملات میگرن تابستانی

اجتناب از محرک های شخصی میگرن کلیدی برای جلوگیری از حملات میگرنی است. برخی از رایج ترین محرک هایی که ممکن است منجر به حملات میگرن تابستانی شوند عبارتند از برخی غذاها و نوشیدنی ها، اختلال خواب و استرس فیزیکی که به راحتی قابل کنترل هستند. با این حال، عوامل دیگر مانند تغییرات آب و هوا و تغییر فصل خارج از کنترل ما هستند.

هیچ راه صد در صد مطمئنی برای جلوگیری از هر سردرد یا حمله میگرن وجود ندارد، اما ما می‌توانیم اقداماتی را برای به حداقل رساندن آنها و تأثیرشان انجام دهیم. مهم است که مراقب محرک ها باشید اما در مورد محرک ها وسواس نداشته باشید، زیرا گاهی اوقات فقط استرس ناشی از تلاش برای جلوگیری از محرک ها می تواند منجر به سردرد شود.(منبع)

تابستان زمانی است که فرصت‌های فراوانی برای خانواده و تفریح، تعطیلات و استراحت وجود دارد. وقتی از خود مراقبت می کنیم، در تابستان می توانیم سرگرمی بیشتری داشته باشیم.

اگر این توصیه ها برای من موثر نبود، برای میگرن به چه دکتری مراجعه کنم؟

پزشکان مهارت ها و دانش لازم برای تشخیص میگرن و شروع گزینه های درمانی را دارند. سابقه خانوادگی یک عامل مهم است: بیماری میگرن ارثی است، که می تواند سرنخ هایی را به پزشک شما بدهد که به تشخیص کمک می کند. با این حال، کسی که احساس می‌کند پزشکش علائم او را درمان نکرده است، میتواند به یک متخصص مغز و اعصاب ارجاع داده شود. متخصصان مغز و اعصاب به عنوان بخشی از دوره رزیدنتی خود در زمینه مدیریت میگرن آموزش می بینند.

انستیتو سلامت مغز دانا با ارائه به‌روزترین و موثرترین تکنیک ها میتواند به شما در بهبود سردردهای میگرنی کمک کند. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان تماس بگیرید.

چگونه بفهمیم زمان مراجعه به پزشک برای میگرن فرا رسیده است؟

منابع:

https://jnnp.bmj.com/content/72/suppl_2/ii10

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17403039/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17403039/