07136476172 - 09172030360 [email protected]
 
 
اگر در تلاش برای تقویت توانایی و عملکرد مغز خود هستید، مواردی وجود دارند که می توانید به عنوان ورزش مغز، انجام دهید. شما می توانید برای تقویت مهارت های تفکر خود، از استراتژی های مختلف استفاده کنید. احتمالاً یک شبه نتایج را مشاهده نخواهید کرد، اما بعد از چند ماه استفاده از این استراتژی ها، ممکن است تفاوت زیادی در مهارت های حافظه و تفکر خود مشاهده کنید.
 

تقویت فکر و مهارت های کلمه ای

 
 
 
تصویر با عنوان متمرکز بر نوشتن مرحله 12
 
 
 
 
  1. تا آنجا که می توانید بخوانید. خواندن یک تمرین عالی مغزی است. می توانید روزنامه ها، مجله ها یا کتاب ها را بخوانید اما فقط بخاطر داشته باشید که هرچه متن مورد نظر شما را به چالش بیشتری بکشاند، بیشتر تمرین مغز حاصل می شود. مانند هر تمرینی، از کوچک شروع کنید و راه خود را ادامه دهید.
     
    سعی کنید کتاب هایی بخوانید که چیز جدیدی را به شما یاد می دهند، مانند کتاب هایی درباره تاریخ یا موضوع دیگری که مورد علاقه شما باشد.


تصویری با عنوان Challenge a Word in Scrabble مرحله 8
 
 
 
 
محدوده ی واژگان خود را افزایش دهید. همچنین می توانید کلمات جدید را از یک فرهنگ لغت یاد بگیرید. این  از بخش زبان مغز شما استفاده می کند.سعی کنید یک کلمه جدید را در جایی بنویسید که اغلب اوقات آن را ببینید، مانند روی برد در آشپزخانه یا یادداشت روی میز خود. کلمه‌ای را انتخاب کنید که تلفظ آن سخت می باشد. به عنوان تمرین روزانه از آن استفاده کنید.
 
 
 
 
تصویری با عنوان لذت بردن از مدرسه بودن در مرحله 14
 
 
 
چیزی بنویسید. نوشتن به تفکر زیادی نیاز دارد! می توانید داستان های ساخته شده را بنویسید، چیزهایی را که برای شما رخ داده است بنویسید، یا مقالاتی را که درباره آنها می شناسید و یا مقاله برای ویکی بنویسید!
 
 
 
تصویری با عنوان گام سریع 6 ژاپنی بخوانید و بنویسید
 
 
یک زبان جدید بیاموزید یادگیری یک زبان مانند یک هک برای مغز شما است، و همه نوع مسیر را باز می کند. این بخشی از مغز شما را که اطلاعات زبان را ذخیره می کند، حتی باعث می شود شما در صحبت کردن با زبان خود نیز بهتر شوید.
  • زبانها راهی عالی برای یادگیری چیزهای جدید و به چالش کشیدن مغز شما هستند. حتی اگر شما فقط چند کلمه یا عبارت جدید را با یک زبان یاد بگیرید، این باعث می شود که مغز شما تمرین کند.

 

 
تصویر با عنوان پایان نامه خوب بنویسید مرحله 4
 
 
 
بهبود عملکرد حل مسئله احتمالات مختلف نحوه اتفاق افتادن رویدادها را در روز و پیامدهای آن ها را تصور و کشف کنید.این باعث بهبود خلاقیت و ارتقاء عملکرد حل مسئله در شما می شود.
 
 
 
مرحله 1 با عنوان برنامه کنترل یک کنترل از راه دور مستقیم تلویزیون
 
 
 
تلویزیون را خاموش کنید. تلویزیون به شما می گوید چه فکری کنید و چگونه فکر کنید، اساساً مغز شما را به صورت خودکار تحت کنترل قرار می دهد. اگر می خواهید مغز خود را از حالت رکود خارج کنید، اولین کاری که باید انجام دهید خاموش کردن تلویزیون است. اما اگر واقعاً می خواهید تماشا کنید، هنگام تماشای برنامه ها از مغز خود نیز استفاده کنید. برنامه های آموزشی را تماشا کنید و اگر برنامه های محبوب عموم مردم را مورد توجه دارید، آنهایی را انتخاب کنید که دارای تعامل پیچیده تر کاراکترهستند. همچنین، سعی کنید در حال تماشای برنامه، در مورد این موارد فکر کنید و سعی کنید آنها را تجزیه و تحلیل کنید یا حدس بزنید چه اتفاقی در آینده می افتد.
حتی ممکن است خدمات کابل یا ماهواره خود را لغو کنید و فقط به تماشای موارد آنلاین و آموزشی توجه کنید. می توانید بسیاری از فیلم های آموزشی را بصورت آنلاین و از طریق خدمات اشتراک دریافت کنید.
 
 
 
 
تصویر با عنوان مقاله اقتصادی خوب بنویسید مرحله 5
 
 
 
از دست غیر غالب خود استفاده کنید. اگر دست راست هستید، دست چپ خود، و اگر دست چپ هستید، از دست راست نیز استفاده کنید. این به تحریک بخش هایی از مغز شما که عضلات را کنترل می کنند کمک خواهد کرد.
 
 
 
 
تصویر با عنوان نوشتن یک آهنگ فلزی مرحله 4
 
 
 
نواختن یک ساز موسیقی را یاد بگیرید. یادگیری نحوه نواختن یک ساز موسیقی یا نحوه آواز خواندن، راهی عالی برای به چالش کشیدن مغز و ورزش مغز شماست. زیرا این کار شما را در یک تجربه یادگیری طولانی مدت درگیر می کند. می توانید درس بگیرید، از فیلم ها برای آموزش خود استفاده کنید یا به گروهی مانند گروه کر برای شرکت در موسیقی بپیوندید.
 
 
 

بازی کردن برای تمرین مغز شما

 

تصویر با عنوان ساخت پازل جدول کلمات متقاطع مرحله 4
 
 
 
جدول کلمات متقاطع روزانه و معماها را انجام دهید. معماهای ساده مانند جدول کلمات متقاطع، می توانند به مغز شما کمک کنند تا کارهای اساسی انجام دهید. اینها به راحتی در برنامه ی روزانه ی شما جای می گیرند. حتی می توانید برخی از آنها را بصورت آنلاین رایگان پیدا کنید.
 
 
 
تصویری با عنوان ذهن شما را با پازل ها تیز کنید مرحله 2
 
 
 
 پازل های بزرگ و پیچیده ، مغز شما را قوی تر می کند. این بعضی اوقات ممکن است چند روز تا یک هفته به پایان برسد. اما ارزش این تلاش را دارند. 
 
 
 
 
تصویری با عنوان پیروزی شطرنج تقریباً در هر زمان مرحله 8
 
 
 
بازی شطرنج را نیز در نظر بگیرید. Chess یک بازی فوق العاده استراتژیک و تاکتیکی است. معدود معما در کار کردن مغز شما از شطرنج پیشی می گیرند. شطرنج برای یادگیری ساده و آسان است.
  • برای پیوستن به یک باشگاه شطرنج در منطقه خود به دنبال فرصت های بیشتری برای بازی و یادگیری از بازیکنان با تجربه تر باشید.
 
تصویری با عنوان ذهن شما را با پازل ها تیز کنید مرحله 9
 
 
 
بازی های ویدیویی را با اعتدال انجام دهید. آیا می دانستید که بازی های ویدیویی با اعتدال ممکن است شما را باهوش تر کند؟ بازی های حل پازل مانند Mario، Zelda، Scribblenauts و Myst یک تمرین خوب  برای مغز شما هستند و به شما کمک می کنند تا توانایی حل مسئله ی خود را ارتقاء بدهید، خلاق تر و به یک متفکر سریع تر تبدیل شوید. 
 
 

معاشرت بیشتر

 

تصویری با عنوان قبول دوستان دوست پسر شما مرحله 3
 
 
 
با مردم صحبت کنید در مورد چیزهایی که شما یا آنها اطلاع دارید با یکدیگر صحبت کنید. صحبت در مورد سیاست، دین و سایر مباحث چالش برانگیز (داشتن بحث های واقعی، نه فقط استدلال)، می تواند یک تمرین اساسی مغزی باشد.
 
 
 
 
 
تصویر با عنوان دریافت دوست پسر در دبیرستان مرحله 2
 
 
 
 
به گروهی که فعالیت مورد علاقه شما را انجام می دهند، بپیوندید. به افراد باعلایق شبیه خود، به گروه یا باشگاه بپیوندید. این می تواند یک باشگاه سرگرمی، یک گروه بحث و یا مواردی از این دست باشد. گفتگو با افراد با علاقه های مشابه باعث می شود شما از مغز و مهارت های خود استفاده کنید.
 
 
 
 
تصویری با عنوان متمرکز بر نوشتن مرحله 3
 
 
 
هنگام مکالمه با افراد ، تلفن خود را کنار بگذارید. تلفن ها هنگام مکالمه با شخصی می توانند حواس پرتی ایجاد کنند، بنابراین عادت کنید که هنگام معاشرت، آن را کنار بگذارید. سعی کنید تلفن خود را در اتاق دیگری قرار دهید یا وقتی در حال معاشرت با دوستان هستید، آن را خاموش کنید. این امر شما را وادار می کند تا بر مکالمه تمرکز کنید و در بهبود مهارت های ارتباط خود تلاش کنید.
 
 
 
 
تصویری با عنوان Get Fit as a نوجوان بدون کسالت مرحله 2
 
 
 
داوطلب شدن در انجام برخی فعالیت ها. انجام کارهای داوطلبانه، نه تنها روابط اجتماعی شما را بهبود می بخشند، بلکه امکاناتی را برای ساختن مسیرهای عصبی جدید فراهم می کند.  داوطلبانه درپناهگاه حیوانات، بیمارستان یا خانه سالمندان خود تلاش کنید.
 
 
 

یادگیری مادام العمر

تصویر با عنوان تبدیل به ویرایشگر کتاب مرحله 10
 
 
 
بازگشت به کلاس درس. بازگشت به کلاس آموزشی، راهی عالی برای فعالیت مجدد مغز و آموزش بیشتر است. شما حتی نیازی به گرفتن مدرک کامل ندارید. ممکن است کارفرمای شما مایل به کمک به شما در تأمین مالی کلاسهایی باشد که مهارتهای شغلی شما را بیشتر کند، یا اینکه فقط می توانید یک کلاس مورد علاقه ی خود را مد نظر قرار دهید.
 
 
 
تصویر با عنوان نوشتن مقاله در مورد جامعه شناسی مرحله 3
 
 
 
کلاسهای رایگان بگیرید. اگر فقط پول یا وقت ندارید، تعدادی کلاس رایگان نیز به صورت آنلاین وجود دارند. برخی حتی از دانشگاه های بزرگ مانند هاروارد هستند. کورسرا، خان آکادمی، یا حتی فقط گفتگوهای تد را امتحان کنید تا بدون داشتن هزینه، تجربه دانشگاه و یکی از روش های ورزش مغز را کسب کنید.

شما حتی ممکن است واجد شرایط برای شرکت در یک دوره رایگان در یک کالج یا دانشگاه محلی باشید. برخی دانشکده ها و دانشگاه ها دوره های رایگان را برای افراد بالغ ارائه می دهند.

 

 
تصویری با عنوان لباس مانند دختر شصتی شصتم مرحله 15
 
 
 
از مهارتهایی که قبلاً به دست آورده اید استفاده کنید.  مغز شما  تقریباً مانند عضلات، نوعی وضعیت “از مهارت های خود استفاده کن، در غیر این صورت آن را از دست خواهی داد” است. هر چه مدت بیشتر بدون استفاده از اطلاعات و مهارت ها پیش بروید، ناکارآمدی عملکرد مغز شما نسبت به این مهارت ها، بیشتر می شود. غالباً از مهارت های اصلی مانند انجام ریاضیات استفاده کنید تا این مهارت ها تازه و آماده برای استفاده بمانند.
.

سعی کنید از مهارتهایی استفاده کنید که در مدتی از آنها استفاده نکرده اید، مانند ساختن اشیاء چوبی، بافندگی، خیاطی یا انجام تعمیرات منزل.

 
تصویری با عنوان Reinvent Yourself After A Break Up (دختران) مرحله 11
 
 
 
 
 
سرگرمی جدیدی را انتخاب کنید. یادگیری یک مهارت جدید همچنین راهی عالی برای تمرین دادن به مغز و ورزش مغز شما است. مهارت های خلاقانه، به خصوص، مانند موسیقی، رقص و هنرهای تجسمی، قسمتهای مختلف مغز شما را ورزش می دهند و مزایای باورنکردنی دارند.
 
 
 
 
تصویر با عنوان ساخت یک دیوار نگهدارنده قوی با پست 4x4 درمان شده مرحله 13
 
 
 
ساختن چیزها  در حال ساخت روبات یا نیمکت جدیدی برای راهروی خود، با استفاده از مغز خود می توانید چگونگی ساختن را (به ویژه از ابتدا بدون دستورالعمل) یک تمرین عالی در نظر بگیرید. برخی از مهارت های اساسی ساختمان سازی را بدست آورید و سپس با کمی خلاقیت، عملکرد مغز خود را بهبود بخشید.
  • برای یادگیری مهارتهای جدید و انجام یک کار، خودتان یک پروژه انجام دهید.
 
 
 

سلامتی جسمی

 

تصویر با عنوان درمان آکنه چانه مرحله 4
 
 
 
خوب بخورید و ورزش کنید. رژیم غذایی و ورزش در واقع در سلامت مغز شما نیز نقش دارند. اگر می خواهید مغز خود را در شرایط بهتری نگه دارید، یک رژیم غذایی سالم غنی از پروتئین و اسیدهای چرب امگا 3 بخورید تا مغز شما، از نظر جسمی تغذیه شود. تا حد امکان آب بنوشید. ورزش بدنی همچنین می تواند بدن شما را سالم نگه دارد، احتمال سکته مغزی و افزایش میزان اشباع اکسیژن را کاهش می دهد.
 
 
 
تصویری با عنوان جمع آوری یک تیم فوتبال مرحله 12
 
 
 
ورزش کنید. تمرینات را یاد بگیرید،  نحوه انجام بازی های جدید را برای افزایش هماهنگی دست و چشم و بدن انجام دهید. 
 
 
 
 
تصویر با عنوان در 20 دقیقه برای دختران آماده شوید (دختران نوجوان) مرحله 3
 
 
 
 
خوب بخوابید. دانشمندان در حقیقت دریافته اند که خواب نقش کاملاً مهمی در سالم نگه داشتن مغز شما دارد. در حالی که می خوابید، بدن شما سموم را از مغز شما پاک می کند. اگر می خواهید از مغز خود محافظت کنید، اطمینان حاصل کنید که خواب کامل شب را تا حد امکان به طور منظم انجام دهید.
 
برای اطلاعات بیشتر درباره بهبود عملکرد مغز خود، به موسسه سلامت مغز دانا مراجعه کنید.