07136476172 - 09172030360 [email protected]

 

پزشکان و درمانگران اکنون این توانایی را دارند که بیماران خود را از طریق سیستم الکترونیکی و سوابق بهداشتی به برنامه های بهداشت روان و تندرستی ارجاع دهند. با مراجعه ساده به یک برنامه، بیماران می توانند استفاده از آن را توسط خود و یا تحت راهنمایی یک پزشک -بدون هیچ هزینه ای- شروع کنند.

 

یک مطالعه موردی جدید نشان می دهد که بیماران، استقبال بیشتری از استفاده از برنامه های بهداشت روان و سلامتی دارند و هنگام ارجاع توسط پزشک بالینی احساس بهتری دارند.

این مطالعه موردی برای حمایت از ادغام برنامه های بهداشت روان در مراقبت و گسترش تعامل بیمار با ابزارهای دیجیتال، به عنوان بخشی از برنامه درمانی کلی آنها، آموخته های مهمی را ارائه می دهد.

“روش های درمانی دیجیتال مانند برنامه های بهداشت روان جایگاه مشخصی در یک برنامه مراقبت دارند و پیشگام بودن در این امر بسیار هیجان انگیز است.”

در سال 2018، Kaiser Permanente با ورود به سیستم حساب کاربری kp.org، دسترسی بیماران به برنامه ها را شروع کرد. این سازمان همچنین پزشکان را در مورد استفاده از برنامه ها، گردش کار، اسناد و بهترین شیوه ها آموزش داد.

در پی گسترش سریع تلاش برای ارجاع برنامه در اوایل سال جاری، پزشکان 44000 بیمار بهداشت روان را به ابزارهای دیجیتال ارجاع دادند. داده های اخیر نشان می دهد مراجعه به برنامه به 115،000 افزایش یافته و تعداد آنها همچنان در حال رشد است.

 

نقشی که نرم افزارها در یک برنامه درمانی کلی بازی می کنند

 

بیماری همه گیر کرونا بر سلامت روانشناختی افراد تأثیر می گذارد. شیوع علائم افسردگی در بزرگسالان ایالات متحده 3 برابر بیشتر از قبل از بیماری همه گیر کرونا COVID-19 است. وقتی مشکلات بهداشت روان درمان نشود، می تواند بدتر شود. برنامه های دیجیتال برای ذهن آگاهی، مراقبه و درمان شناختی-رفتاری می توانند کمک قابل توجهی به بیماران مبتلا به اضطراب یا افسردگی خفیف تا متوسط ​​ارائه دهند.

مطالعه موردی نتایج امیدوارکننده ای را نشان داد که بیماران بیشتری از طریق برنامه های ارجاع شده توسط پزشک استفاده می کنند تا اینکه آنها مجبور باشند خود به دنبال برنامه های خود باشند. برنامه هایی که Kaiser Permanente در تنظیمات بالینی ارائه می دهد شامل برنامه هایCalm ، Headspace و Whil است.

همه این برنامه ها امن و محرمانه بوده و هزینه ای برای آنها وجود ندارد. اعضای بزرگسال بدون مراجعه به پزشک از طریق kp.org می توانند به Calm و myStrength دسترسی پیدا کنند.

یکی از افرادی که از این برنامه ها استفاده کرده است، اظهار می دارد: “من از اضطراب رنج می برم. نمی توانم دیگر فکر نکنم.” “بنابراین، من شروع به استفاده از calm کردم. من جلساتی مانند تنفس و قدردانی، و تمرینات صبحگاهی و کششی را تمرین می کنم. اکنون، می توانم آرامش بیشتری داشته باشم و خواب بهتری داشته باشم.”

“تماشای پیشرفت بیماران فقط با استفاده از برنامه ها در بین جلسات بسیار شگفت آور است.” “ما دریافتیم که این ابزارها واقعاً چگونگی حمایت از سلامت روان بیماران خود را افزایش می دهند و ما از دیدن تغییرات مثبت در بیماران هیجان زده می شویم.”

نرم افزارهای خدمات بهداشت روان بر مداخلات زودرس، درمان شخصی، توانمند سازی و پشتیبانی بیمار و آخرین نوآوری ها در ارائه مراقبت از جمله مراقبت های مجازی متمرکز است.

 

برای اطلاعات بیشتر به مؤسسه سلامت مغز دانا مراجعه کنید.

 

منبع:

Don Mordecai et al. How Kaiser Permanente Created a Mental Health and Wellness Digital Ecosystem, NEJM Catalyst (2020). DOI: 10.1056/CAT.20.0295

به این مقاله امتیاز دهید