07136476172 - 09172030360 [email protected]

روزها، هفته ها و ماه ها قرنطینه باعث می شود چرخ دنده های زندگی روزمره ما، از جمله نحوه عملکرد روابط ما – چه عاشقانه، خانوادگی و یا دوستانه دچار اختلالاتی شود. افزایش چشمگیر در زمان سپری شده در کنار هم، احساس عدم امکان فرار و ترس واقعی از ناشناخته ها به ناچار پتانسیل ناامیدی، مشاجره و استدلالهای همه جانبه را افزایش می دهد.

الیزابت هیلرز، کارمند اجتماعی بالینی اظهار می کند: “آنچه که اوضاع را بسیار پیچیده می کند، این است که طبیعی است که افراد به سطوح مختلف استقلال و نزدیکی نیاز داشته باشند. علاوه بر اضطراب و عدم کنترل مردم، احساسات مردم صدمه می بینند.”

خبر خوب، به گفته هیل-رز، این است که مغز انسان به طور منحصر به فرد مجهز شده است که می تواند در مواجهه با خطرات ناشناخته پاسخی نیرومند داشته باشد. درک اینکه تنش اجتناب ناپذیر است خوب است به گونه ای که می توانیم برای کاهش واکنش پذیری که در قرنطینه اتفاق می افتد گام برداریم.

 

7 راه برای شریک بهتر بودن در دوران قرنطینه


برای کمک به خود جهت زندگی بهتر در دوره های طولانی قرنطینه با هر کس که با او زندگی می کنید، این توصیه را دنبال کنید.

برخی از قوانین خانگی را تنظیم کنید

 

یک برنامه بازی برای نحوه روز پیش ببرید، ساعتهای مشخصی را برای استفاده از آشپزخانه، کار و / یا صرف وقت به تنهایی و دوره زمانی که می توانید در کنار هم بگذرانید، تعیین کنید.


دکتر استفانی نیومن، روانشناس بالینی و نویسنده توضیح می دهد: “با بحث در مورد چگونگی و زمان تقسیم و استفاده از فضای خود شروع کنید.”

“او دوست دارد قهوه اش را بخورد و پیام هایش را به تنهایی بررسی کند، بگذار او این فرصت را برای خود داشته باشد. او دوست دارد برنامه تماس های کنفرانس نیمه شب را تعیین کند. کار در اطراف یکدیگر. هر کسی می تواند این تماس ها را داشته باشد “

به سادگی ایجاد یک برنامه و روال منظم در این زمان می تواند به طرفین کمک کند تا احساس آرامش بیشتری داشته باشند و به همین دلیل کمتر تحریک پذیر هستند. همچنین تضمین می کند که هر فرد در صورت کار در خانه می تواند بار کار خود را با کارآمدتری بیشتر همراه سازد.

 

حتی بیشتر صبور باشید


به دلایلی که در بالا بیان کردیم، میزان استرس بالاتر از حد معمول است. تمرین صبر به طور فزاینده ای دشوار می شود، و از این رو مهم تر است.

“[اگر مشاجره پیش می آید]، می توانید از عباراتی مانند” من با شما موافقم”،” من می فهمم”،” من نظر شما را می بینم ، “” ما می توانیم این کار را با هم انجام دهیم ، “یا” من به فضا و حریم خصوصی شما احترام می گذارم. ” لطفاً به من هم احترام بگذارید ” استفاده کنید.

علاوه بر این، به یکدیگر فرصت دهید تا به آرامش ذهن دست یابد. ما موجودات اجتماعی هستیم اما وقتی ناامید می شویم و احساس غرق شدگی می کنیم، بعضی اوقات باید مدتی تنها بمانیم. “

 

از مشکلات ارتباطی مشترک جلوگیری کنید


مشاجره امری اجتناب ناپذیر است اما می تواند به راحتی در هنگام ورود به فضای کوچک و بدون جایی برای رفتن به مشاجره های همه جانبه تبدیل شود. در بعضی موارد، مشاجره ها حتی ممکن است از بی حوصلگی ایجاد شوند. هنگامی که یک مشاجره رخ می دهد، مطمئن شوید که از خطاهای ارتباطی رایج جلوگیری می کنید، که شامل بالا بردن صدای خود، گذراندن وقت زیاد برای شکایت به جای حل مسئله، استفاده از تعمیم های فراگیر (همیشه، شما هرگز) و گوش نکردن، است.

هنگامی که در شک با همدلی پیش می آیید. “همدلی شامل قرار دادن خود در جایگاه دیگری است. گسترش تجربه خود برای ایجاد فضای ایده ها و دیدگاه های شریک زندگی منجر به بحث و گفتگوی آزاد می شود و زوج ها را به هم نزدیک می کند.”


سعی کنید به طور کلی ساکت باشید


احترام گذاشتن به فضای افراد همچنین به معنای عدم تجاوز به محدوده خود است. هنگام گذراندن 24 ساعت شبانه روز با شخصی و حتی هنگامی که هر یک از طرفین در تلاشند کار خود را انجام دهند، حتی بیشتر از همه اهمیت پیدا می کنند.

” به شخص دیگر احترام بگذارید. سعی کنید کارها را به صورت آرام انجام دهید، مانند خواندن کتاب، کار روی کاردستی، یا بازی کردن بازی های ویدیویی یا موسیقی با هدست. “

 

از مسیر خودخواهی برای تقویت موقعیت مثبت خارج شوید


به راحتی از اخبار منفی و عدم اطمینان در مورد آنچه در آینده نگه اتفاق می افتد، اهمیت خانه و روابط بیشتر می شود.

کلمات کوچک، حرکات کوچک و اعمال کوچک در به حداقل رساندن مشاجره (و بهبود روحیه خانواده) بسیار مؤثر است. سعی کنید اوقات خوشی را بخاطر بیاورید که شریک زندگی تان سخاوتمندانه نسبت به شما مهربان بوده است تا به شما کمک کند چشم انداز بزرگ تری در مورد روابط برقرار کنید.”

 

در خانه اقدامات مفید انجام دهید


حتی وقت زیادی را در خانه می گذرانیم، کارها هنوز هم جمع می شوند. که جبران آن ها حتی زمان بیشتری می برد. مانند تهیه غذا، شستن ظرف ها، بیرون آوردن زباله ها و مرتب سازی عمومی.

“مهم است که کمک کننده باشید و منتظر نمانید که شخص دیگری وظایف خانه را انجام دهد. این به کاهش استرس و بهبود پیوند بین اعضاء کمک می کند. فعال باشید. صبر نکنید که به شما گفته شود چه کاری انجام دهید. “


با هم وقت صرف کنید


علاوه بر تعیین زمان برای تفریح​​، مهم است که برای گذراندن وقت در کنار هم، زمان اختصاص دهید. شاید در پایان روز چند ساعت و یا یک استراحت یا زمان ناهار باشد.

“گذراندن وقت در کنار هم به عنوان یک زن و شوهر، به عنوان دوستان، یا به عنوان یک خانواده می تواند برای کمک به همه چشم انداز واقع بینانه تری را در این بازه زمانی استرس زا حفظ کند.”

اگر تمایل دارید که به طور طبیعی تنها باشید، تلاش کنید تا با شریک زندگی خود، هم اتاقی یا اعضای خانواده خود صحبت کنید. همچنین ممکن است یادآوری به دیگران که شما می خواهید تنها باشید، فایده داشته باشد تا آنها نیاز شما به تنها بودن را با یک مسئله شخصی اشتباه نگیرند.


تجربه استرس و اضطراب در مواقع نامشخص طبیعی است. آگاه بودن در مورد کمک به دیگران و پرورش روابط می تواند کمک کند و توصیه های فوق برای شما بسیار مفید است. همچنین مهم است که با تمرین مراقبه و در صورت لزوم یادآوری انجام آن به دوستان و خانواده مراقب روابط خود باشید.

برای اطلاعات بیشتر به موسسه سلامت مغز دانا مراجعه کنید.

منبع:

VeryWellMind

به این مقاله امتیاز دهید