07136476172 - 09172030360 [email protected]

 

“من اخیراً بیمارانی داشته ام که با ریزش موی مربوط به استرس روبرو شده اند، آن ها به من می گویند اوایل امسال نگران مرگ بوده اند یا حتی دچار کرونا شده اند، اما تأثیرات این استرس را در سه ماه بعد مشاهده کردند.” دکتر اوهارا آیواز از یک مرکز پزشکی در لس آنجلس

 

ایواز در یک خبررسانی اذعان داشت: “این باعث گیج شدن افراد می شود. زیرا استرس برطرف شده است، ولی با این حال، تظاهرات جسمی بعدا اتفاق می افتد.”

ریزش مو مربوط به استرس به طور معمول سه ماه یا بیشتر پس از یک رویداد استرس زا رخ می دهد. کارشناسان می گویند اینکه چرا این مدت طولانی طول می کشد، بدن ممکن است مو را مجبور به مرحله خاموش چرخه رشد خود کند، که در نهایت منجر به کوچک شدن و ریزش ریشه مو می شود.

اگر دچار ریزش مو شده اید، بهتر است از نظر تیروئید یا کم خونی توسط پزشک معاینه شوید. به گزارش آیواز، اگر استرس دلیل آن باشد، مکمل های ریزش مو و گذر زمان می توانند کمک کننده باشند.

“اگر سطح استرس کاهش یابد، اکثر اوقات ریزش مو به خودی خود متوقف می شود و موهای از دست رفته فرد دوباره رشد می کند، زیرا فولیکول های آنها هنوز فعال و سالم هستند.”

با پیشرفت همه گیری، آیواز و سایر متخصصان پوست نیز تعداد بیشتری بیمار داشته اند که به دنبال درمان مشکلات پوستی ناشی از افزایش شستن دست و استرس هستند.

علاوه بر ریزش مو، استرس می تواند باعث ایجاد آکنه، شوره و اگزما شود، به ویژه در افراد مسن که نسبت به ویروس کرونا آسیب پذیرتر هستند و ممکن است نگران سلامتی و وضعیت مالی خود باشند.

وی برای اگزما توصیه می کند که از دوش های کوتاه و ولرم 10 دقیقه ای یا کمتر در مناطقی که بیشتر درگیر آن هستند (زیر بغل، کشاله ران، پا) استفاده کنید. اما در این کار زیاده روی نکنید.

“هنگامی که پوست واقعاً خشک است، حتی صابون ملایم می تواند روغن های طبیعی بدن را از بین ببرد. چیزهایی را که آلوده نیست شستشو ندهید.” “در این مواقع از دستمال توالت صرف نظر کنید، که همچنین می تواند به پوست شما آسیب برساند.”

 

برای اطلاعات بیشتر به مؤسسه سلامت مغز دانا مراجعه کنید.

 

منبع:

U.S. National Institute of Mental Health

به این مقاله امتیاز دهید