07136476172 - 09172030360 [email protected]

 

به محض تصویب ایمن سازی توسط سازمان غذا و دارو (FDA)، افراد می توانند واکسن ویروس کرونا COVID-19 را در داروخانه محلی خود دریافت کنند. وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده (HHS) در 9 سپتامبر راهنمایی صادر کرد که واکسن ویروس کرونا COVID-19 در دسترس قرار بگیرد.

 

این تصمیم به عنوان بخشی از قانون آمادگی عمومی و آمادگی اضطراری (قانون PREP)، که محافظت بیشتری را در هنگام شرایط اورژانسی بهداشت عمومی فراهم می کند، اتخاذ شد.

دریاسالار برت پی ژیرور، دستیار وزیر بهداشت، در یک خبرنامه مطبوعاتی اظهار کرد: “این اقدام بر اساس پیشرفت دولت ما در جهت ارائه یک واکسن ایمن، موثر و به طور گسترده در دسترس تا آخر سال 2020 است.”

“اجازه دادن به داروسازان برای سفارش و تزریق واکسن ویروس کرونا COVID-19 دسترسی راحت را برای مردم گسترش می دهد.”

 

هنگامی که واکسن ویروس کرونا COVID-19 به طور گسترده در دسترس باشد، شما می توانید توسط درمانگاه ها و داروسازان در محل خود ایمن شوید. در این بین، مطمئن شوید که در مورد کلیه مصونیت ها  و شرایط بهداشتی خود آگاه هستید.

 

استانداردهای فعلی آموزش دانشکده داروسازی ودرمانگاه ها شامل آموزش در زمینه ایمن سازی است. همچنین بیش از 360،000 داروساز توسط APhA در مورد نحوه تزریق واکسن در طول عمر – برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان آموزش دیده اند.

“[در طی این همه گیری]، دسترسی قسمت مهمی است.”

“داشتن رابطه اعتماد با ارائه دهندگان خدمات بهداشتی و درمانی، خود موضوعی است که داروسازان و درمانگاه ها باید در نظر داشته باشند.”

طبق یک نظرسنجی در سال 2020 از طرف APha و National Alliance of State Pharmacy Associated، واکسیناسون ها شامل:

 

ذات الریه
زونا
کزاز، دیفتری و سیاه سرفه
HPV
هپاتیت B
سرخک، اوریون و سرخچه
مننژیت و
واکسن آنفولانزا

 

خیلی زود است که از توصیه های واکسن ویروس کرونا COVID-19، برنامه دوز، ذخیره سازی یا نحوه استفاده از واکسن واقعی مطلع شویم، اما نگرانی هایی از سمت متخصصان مراقبت های بهداشتی وجود دارد.

جامعه مراقبت های بهداشتی در حال بحث و گفتگوهای اولیه با پرداخت کنندگان تجاری و دولت است تا ببیند آیا هزینه ای برای این واکسن برای بیماران در نظر گرفته می شود، به ویژه برای افرادی که تحت پوشش بیمه نیستند یا به دلیل شرایط اقتصادی فعلی، پوشش بیمه را کاهش داده اند.

 

چگونه می توان واکسن کم هزینه برای بزرگسالان بدون بیمه درمانی را دریافت کرد

 

تولیدکنندگان در حال افزایش تولید ویال، سرنگ و لوازم مورد نیاز برای واکسن هستند تا از کمبودهای ناشی از ابتلا به ویروس آنفلوانزای جدید H1N1 جلوگیری کنند. چالش های مداوم، ایمن سازی گسترده، داشتن تجهیزات محافظت شخصی کافی و نیروی انسانی کافی است.

“من فکر می کنم مردم باید درک کنند که برای واکسن ویروس کرونا COVID-19، ما تمام کالاها را نخواهیم داشت.”

“اولویت بندی برای کسانی که در معرض خطر بیشتری قرار دارند و باید ابتدا واکسن بزنند. با بیشتر شدن عرضه، احتمالاً مرحله به مرحله انجام می شود. با تأیید واکسن های دیگر، با گذشت زمان این وضع بهتر می شوند. بیش از چندین ماه طول خواهد کشید تا ما کل جمعیت را به یک باره واکسینه کنیم. ”

با گذشت زمان و صبر، بیماران می توانند انتظار داشته باشند که واکسن ها با کمک داروسازان بیشتر در دسترس جامعه قرار گیرند.

 

برای اطلاعات بیشتر به مؤسسه سلامت مغز دانا مراجعه کنید.

 

منبع:

 

The National Association of Chain Drug Stores. Statement of the National Association of Chain Drug Stores For United States Senate Committee on Finance on the President’s Fiscal Year 2020 Budget. Updated March 14, 2019

Centers for Disease Control and Prevention. Early-season flu vaccination coverage–United States, November 2018. Updated December 14, 2018

Food and Drug Administration. Trump administration takes action to expand access to COVID-19 vaccines. Updated September 9, 2020

به این مقاله امتیاز دهید